KINGS COLLEGES BRIGHTON

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

Genel olarak Kings Education; özellikle yabancı öğrencilerin İngiliz lise ve üniversite hazırlık sistemine yumuşak bir giriş yapmasını sağlayabilecek programlar ve aynı zamanda direk girişin çok zor olduğu okullara (Bristol Üniversitesi, Aston Üniversitesi gibi…)kolaylıkla geçiş yaptırabilecek programlar sunmaktadır.

Kings Education İngiltere’de 4 farklı bölgede bulunmaktadır. Bunlardan biri, İngiltere’nin güneyinde deniz kenarında yer alan Brighton şehrindedir. Ülke geneline göre daha ılıman bir iklimi olan ve öğrenciler için birçok aktivite ve eğlencenin  yer aldığı bu şehir birçok yabancı öğrencinin gözdesi halindedir.

Kind Education Brighton; yepyeni sanat bazlı bir okuldur ve yurtlarından birisiyle aynı binada konumlanmıştır. Şehrin birçok eğlence mekanlarına, alışveriş merkezlerine ve toplu taşıma duraklarına çok yakın bir mesafededir.

Kings Brigton’ın sunmuş olduğu programlardan bir tanesi Oxbridge programıdır ve öğrencileri dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan Oxford ve Cambridge Üniversitelerine hazırlamaktadır. Bristol Üniversitesi ve Aston Üniversitesi’nde eğitim almak isteyenler içinde hazırlık programları bulunmaktadır. Ayrıca, üniversitede sanat dalları ( Mimarlık, Animasyon, Moda, Film Yapımı, Güzel Sanatlar, İlistürasyon, Ürün Tasarım) üzerine eğitim almak isteyenler için Kings Education Art & Design programları biçilmiş kaftandır.

 

ÖZELLİKLER

Program Ücreti (2024-2025)

Advanced Level Foundation Yıllık Program Ücreti27.435 GBP yerine 21.510 GBP (31 Mart 2024’e kadar yapılan başvurularda)
Başvuru Ücreti85 GBP
Sabah Akşam Yemekleridahil
Aile Yanı Konaklama Ücreti (10 ay – tek kişilik oda)9000 GBP
Havaalanı Karşılama Ücreti110 GBP
Toplam Yaklaşık Senelik Maliyet30.705 GBP

Konaklama

Aile Yanı

Sıcak bir karşılamadan ev yemeklerine, bir evin tüm keyfine varın. Aile yanında kalmak size her gün rahat bir atmosferde dil pratiği yapma ve gerçek bir evin sıcaklığını ve konforunu yaşama fırsatı verir. Kalacağınız ülkenin adetlerini ve kültürünü öğrenmenin en iyi yollarından biridir. Yerel bir aile ile yaşamak, yeni ülkenizdeki aile hayatını ilk elden deneyimlemenin ve İngiliz kültürünü daha iyi anlamanın mükemmel bir yoludur. Ayrıca sınıf dışında da ailenizle İngilizce pratik yapma fırsatına da sahip olacaksınız. Kings Brighton’da aile yanı konaklamaların tümü özenle seçilir ve deneyimli Konaklama Görevlileri tarafından düzenli olarak denetlenir. Aile yanı konaklamalar tek kişilik odada, yarım pansiyon olacak şekildedir. Aileler okula ortalama 30 dakika uzaklıkta bulunmaktadır. Yürüyerek veya otobüsle ulaşılabilecek konumda bulunurlar. 

Öğrenci Rezidansları

Kings Brighton Yurdu
Kings College’ın Brighton’daki okul binası 2016 yılında yeniden inşa edilirken binanın en üst iki katı yurt olarak dizayn edilmiştir. Yurdun her katında 29 oda bulunur. Odalar tek kişilik özel banyoludur. Kings Brighton’ın kafeteryasında sunulan sabah ve akşam yemeği hizmeti sayesinde yarım pansiyon seçeneği mevcuttur. Yurda 15 yaş üstü öğrenciler kabul edilmektedir. İngiltere’de 18 yaş altı öğrencileri kabul eden yurt bulmak oldukça zordur.

Brighton Pavilion Point Yurdu
Hareketli bir öğrenci bölgesi olan London Road’da yer alan yurt, okula 2 dakikalık, şehir merkezine ise 15 dakikalık yürüme mesafesindedir. Yurtta odalar tek kişilik ve özel banyoludur. Ortak mutfaklarda öğrenciler yemeklerini kendileri hazırlamaktadırlar. Kings Brighton’ın kafeteryasında sunulan sabah ve akşam yemeği hizmeti sayesinde yarım pansiyon seçeneği mevcuttur. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI