KENT COLLEGE

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

Kent College,  Canterbury’de 1885 yılından beri eğitim veren köklü ve  prestijli bir okuldur. Canterbury, İngiltere’nin güneydoğusunda yer alan tarihi bir şehirdir. Şehir, tarihi ve kültürel açıdan zengin bir geçmişe sahiptir ve her yıl binlerce turisti kendine çekmektedir. Şehir 1988 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınmıştır. Canterbury, tarihi dokusunun yanı sıra modern bir şehirdir. Şehir merkezi, alışveriş, restoran ve kafe seçenekleri ile doludur. Ayrıca, Canterbury Christ Church Üniversitesi’ne ev sahipliği yapmaktadır. Londra’ya tren ile sadece 1 saat uzaklıkta yer alır. 

Okul; Anaokulu (0-3 Yaş), İlk ve Orta Okul (3-11 Yaş) ve Lise (11-18 Yaş)’dan oluşmaktadır. Kent College’da, öğrencilerin ilgi alanlarına uygun olarak geniş bir lise programı yelpazesi sunulmaktadır. Bu programlar, öğrencilere akademik başarılarının yanı sıra kişisel ilgi alanlarını geliştirme fırsatı sunar. İşte Kent College’da sunulan bazı lise programları:

Uluslararası Baccalaureate (IB) Programı: Bu program, öğrencilerin dünya çapında tanınan bir diploma almasına olanak tanır. Program, öğrencilerin akademik, sosyal ve kişisel gelişimleri üzerinde odaklanır. Kent Colege, IB Diploma programı konusunda İngiltere’nin en iyi 10 okulu arasında yer almaktadır. Öğrencilerinin %98’i ilk tercih ettikleri üniversiteye girmeyi başarıyorlar. 

A-Level Programı: Bu program, öğrencilerin belirli konularda uzmanlaşmasına ve öğrencilerin üniversitelerde seçtikleri bölümlere hazırlanmasına yardımcı olur. Öğrenciler, farklı dersler arasında seçim yaparak programlarını kişiselleştirebilirler.

Cambridge Pre-U Programı: Bu program, öğrencilerin öğrenme becerilerini ve eleştirel düşünme becerilerini geliştirmeye odaklanır. Program, öğrencilerin üniversiteye hazırlanmalarına yardımcı olur.

Foundation Programı: Bu program, öğrencilerin üniversite eğitimine hazırlanmalarına yardımcı olur. Program, öğrencilere İngilizce becerilerini geliştirme fırsatı da sunar.

Okulda drama, müzik, resim ve diğer sanat dallarında uzmanlaşan öğretmenler bulunur. Kampüste 600 kişilik büyük bir gösteri merkezi bulunmaktadır. Ayrıca okulda, öğrencilerin bedensel gelişimine odaklanan birçok spor aktivitesi de vardır. Binicilik, hokey, futbol, rugby, kriket, basketbol, voleybol, yüzme ve atletizm gibi spor dallarında öğrenciler yeteneklerini geliştirebilir ve takım çalışmasını öğrenebilirler. 

ÖZELLİKLER

Program Ücreti (2022-2023 )

 
Yıllık Okul Ücreti38.499 GBP
Başvuru Ücreti100 GBP
Sağlık Sigortasıdahil
Yurt  Konaklama Ücretidahil
Yemek Ücretidahil
Toplam Yaklaşık Senelik Maliyet38.599 GBP

Konaklama

Kent College’daki öğrencilerin yaklaşık üçte biri yatılıdır ve yatılı uluslararası Kent öğrencileri 40’tan fazla ülkeyi temsil etmektedir. Kent College’da beş yurt binası bulunur. Üçü erkek yurdu ve ikisi kız yurdudur. Tüm yurt evlerinde öğrencilerden sorumlu olan Ev Ebeveynleri vardır ve haftanın yedi günü, günde 24 saat öğrencilerin ihtiyaçlarını sağlarlar. Küçük yaş öğrenciler en fazla dört kişilik odalarda kalabilirken, 12. ve 13. sınıflardaki öğrencilere mümkün olduğunca özel oda tahsis edilir. Her yurt binasında tüm öğrenciler için Sky TV, Wifi, mutfak, yemek odası ve oyun alanları dahil olmak üzere ortak oda tesisleri bulunmaktadır. Her evin kendine has karakteri ve tarzı vardır ama hepsinin benzer kurallara ve değerlere sahiptir.

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI