DLD COLLEGE LONDON

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

DLD College London, İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunan, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere lise ve üniversite hazırlık eğitimi veren özel bir okuldur. 1931 yılında kurulan okul, yüksek akademik standartları, geniş kapsamlı programları ve öğrenci merkezli yaklaşımıyla tanınmaktadır. DLD College London, Londra’nın kalbinde, Westminster ve Thames Nehri’ne bakan yeni bir kampüste faaliyet göstermektedir.

DLD College London, öğrencilerine geniş bir müfredat sunmaktadır. DLD’de öğretim, sınav başarısına odaklanır. Bu da bilgi, inceleme tekniği ve düşünme becerilerinin kazanılmasıyla sağlanır. Öğretmenler kendi alanlarında uzmandır; öğrencilerine ihtiyaç duydukları bilgileri ihtiyaç duydukları biçimde öğretir. A-Level ve GCSE programlarına yer veren okul, öğrencilerin kendi ilgi alanlarına ve hedeflerine göre eğitimlerini kişiselleştirmelerine imkan tanır. Ayrıca, okulda sunulan dil programları ile öğrencilerin İngilizce dil becerilerini geliştirmeleri sağlanmaktadır. A-Level Programı için yeterli seviyeye sahip olmayan öğrenciler için tasarlanan International Foundation Programı ile öğrenciler bir akademik yıl boyunca GCSE, IFP ve A Level kurslarına hazırlanabilirler. 

Okul, modern ve öğrenci dostu tesisleri ile de dikkat çekmektedir. Son teknoloji ile donatılmış 55 derslik, 70 kişilik bir tiyatro, medya laboratuvarı, etkileşimli dokunmatik ekranlarla donatılmış Biyoloji, Kimya ve Fizik için ayrı laboratuvarlar, grafik ve fotoğraf stüdyoları,  üç adet sanat stüdyosu bulunmaktadır. Kampüste tam donanımlı bir spor salonu ve yüzme havuzu bulunmaktadır. Öğrenciler, kampüste bulunan 250 kişilik özel banyolu öğrenci yurdunda yaşar ve yemeklerini 2019 yılında dünyaca ünlü şef Atul Kochhar tarafından açılan yemekhanede yerler. Öğrenciler, konforlu sınıflar, laboratuvarlar, sanat stüdyoları, kütüphane, spor salonu ve yemekhane gibi birçok farklı mekanı kullanabilirler. Okul ayrıca, öğrencilerin öğrenme deneyimlerini zenginleştirmek için birçok farklı etkinlik, kulüp ve spor takımı sunmaktadır. Okulun birinci katında yer alan medya departmanında, öğrencilere en son 4K film stüdyosu kameralarının yanı sıra ışık, ses ekipmanları, kamera tripodları, montaj aparatlarına erişim sağlanır. Öğrenciler okulda kendi YouTube kanallarını yönetir ve üniversite etkinliklerini çevrimiçi olarak canlı yayınlar yapılır.  Ayrıca okulda en yeni model iMac’ler ve yazılımlarla donanımlı iki adet müzik odası, müzik teknolojisi laboratuvarı, üzerinde Logic ve Sibelius yazılımının en son sürümleri bulunan son teknoloji ürünü iMac bilgisayarlara sahip müzik teknolojisi laboratuvarı bulunur.  Ek olarak dijital piyanoların ve baterilerin bulunduğu  üç tane daha müzik çalışma odası bulunmaktadır.

DLD College London, öğrencilerin gelecekteki hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için kapsamlı bir kariyer danışmanlığı programı da sunar. Öğrenciler, üniversite başvuruları, staj ve iş başvuruları gibi konularda uzman danışmanlardan destek alabilirler.

ÖZELLİKLER

Program Ücreti (2022-2023 )

 
Yıllık Okul Ücreti33.000 GBP
Başvuru Ücreti500 GBP
Sağlık Sigortasıdahil
Yurt Konaklama Ücreti (çift kişilik oda)20.100 GBP
Tam Pansiyon Yemeklerdahil
Toplam Yaklaşık Senelik Maliyet53.600 GBP

Konaklama

DLD College London, Londra’nın merkezinde derslikler ile aynı binada yatılı eğitim sunan tek okuldur. Yatakhaneler okulun hemen yukarısında yer alır. Öğrenciler, kampüste bulunan 250 kişilik özel banyolu öğrenci yurdunda yaşar ve yemeklerini 2019 yılında dünyaca ünlü şef Atul Kochhar tarafından açılan yemekhanede yerler. Her odada özel banyo, yatak, çalışma alanı, gardırop bulunur. Tek kişilik banyolu odalar, tek kişilik odalardan daha büyük olan Premier Tek Kişilik Özel Banyolu odalar ve çift kişilik odalar olmak üzere üç ayrı oda seçeneği bulunur.  

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI