Guıldhouse School

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

Guildhouse School, 15 yaş ve üzeri öğrenciler için merkezi Londra’da bir yatılı lisedir. Londra’nın merkezinde, Bloomsbury Square’de bulunan Guildhouse School 17. yüzyılda inşa edilen Regency tarzı bir binada yer alır. Holborn Metro İstasyonu’na kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Okulun konumu öğrencilere Londra’nın sunmuş olduğu tüm imkanlardan kolayca yararlanmalarını sağlarken aynı zamanda dünyanın en ünlü üniversiteleri, işletmeleri ve dünya finans merkezinin çevresinde yer almalarına olanak tanır. Bu sayede öğrenciler bu prestijli kurumlar ve uluslararası finans merkezi ile etkileşime geçme imkanı bulurlar. Dünyanın en başarılı ticaret merkezlerinden birinde yer alma avantajı sağlar. Guildhouse School, Bloomberg Lab ile donatılmış Avrupa’daki tek lisedir. Bloomberg Lab, finansal okuryazarlığı artırmak ve öğrencileri iş dünyasına hazırlamak amacıyla üniversiteler ve işletme okulları gibi eğitim kurumlarına sağlanır. Öğrencilere finansal sektördeki kariyerlerine hazırlık yapmaları için değerli bir kaynak sunar. Finansal analiz, yatırım yönetimi, portföy yönetimi ve risk yönetimi gibi alanlarda becerilerini geliştirme fırsatı vererek öğrencilerin finansal pazarlarda başarılı olmalarını destekler. Öğrencilerin iş dünyasından ilham alan etkinliklerle girişimci ruhlarını geliştirmeleri teşvik edilir.

Guildhouse School A Level programı sunan bir okuldur. Program genellikle iki yıl sürer ve ikinci yılda yapılan sınavlarla tamamlanır. Öğrencinin üniversitede eğitim almak istediği bölüme bağlı olarak seçeceği üç ders ve İngilizce eğitimi odaklı bir programdır. Art, Chemistry, Economics, Maths, Psychology, Business, Further Maths, History, Biology, Economics, English Literature sunulan derslerden birkaçıdır. Programa katılabilmek için IELTS 5.5 skoru istenir. Ayrıca İngilizce seviyesi IELTS 4.0 seviyesinde olan öğrenciler için Pre-A Level  programı da bulunmaktadır. 

ÖZELLİKLER

Program Ücreti (2023-2024 )

 
Yıllık Ders Ücreti32.490 £
Başvuru Ücreti65 £
Kitaplar200 £
Yurt Konaklama Ücreti18.895 £
Sınav Ücretleri~ 500 £
Toplam Yaklaşık Senelik Maliyet52.150 £

Konaklama

Guildhouse School’un 18 yaş altı öğrencileri kabul yurdu okula sadece üç dakikalık mesafede yer alır. Yurt, öğrencilerin bireysel ihtiyaçlarına önem verir ve her öğrenciye tek kişilik odalarında özel banyo imkanı sunar. Tam pansiyon yemek planı ile öğrenciler yemeklerini yurtta yiyebilirler.Bu şekilde, öğrenciler kendi alanlarında rahatça dinlenebilir ve çalışabilirler. Tam pansiyon yemek planı ile öğrenciler yemeklerini yurtta yiyebilirler. House Parents adı verilen görevliler, öğrencilerin gereksinimlerine destek olurken, 24 saatlik güvenlik hizmetiyle de güvenli bir ortam sağlanır. Binada çamaşırhane olanakları da bulunur. Böylece, öğrencilerin temizlik ve yemek ihtiyaçları rahatlıkla karşılanır.

Yurt, Oxford Street’e yürüme mesafesinde bulunmasıyla da avantaj sağlar. Öğrenciler, serbest zamanlarında alışveriş yapabilir, kafelerde vakit geçirebilir veya çeşitli etkinliklere katılabilirler. Binada çamaşırhane olanakları da bulunur. Böylece, öğrencilerin temizlik ve yemek ihtiyaçları rahatlıkla karşılanır.

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI