BUCKSWOOD SCHOOL

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

Buckswood School, İngiltere’nin East Sussex bölgesinde yer alan özel bir yatılı okuldur. 1933 yılında kurulmuş olan okul, öğrencilerine üst düzey bir eğitim sunmakta ve öğrencilerin bireysel gelişimlerini destekleyerek, kapsamlı bir deneyim kazanmalarına olanak tanımaktadır. Buckswood School’un eğitim felsefesi, öğrencilerin yalnızca akademik başarıları değil, aynı zamanda sosyal, kültürel ve kişisel gelişimleri üzerinde de yoğunlaşmaktadır. Okul, öğrencilerin kültürel ve sosyal çeşitliliği ile bilinmektedir ve öğrencilere dünya genelindeki farklı kültürleri keşfetme fırsatı sunmaktadır. Öğrencilerin disiplinli, saygılı ve sorumluluk sahibi bireyler olarak yetişmelerine önem vermektedir. Buckswood School’un eğitim programı, öğrencilerin akademik, sanatsal ve spor alanlarında gelişmelerine olanak tanıyacak şekilde tasarlanmıştır. Okul, öğrencilerin yeteneklerini ve ilgi alanlarını keşfetmelerine yardımcı olmak için birçok seçmeli ders seçeneği sunmaktadır.

Sunulan Programlar arasında İlkokul, GCSE, Sixth Form, English for Speaker of Other Languages, Futbol – Rugby – Golf – Binicilik Akademisi, Sanat & Tasarım, Drama ve Müzik yer almaktadır. 

Okul, öğrencilerin sosyal ve kültürel becerilerini geliştirmek için çeşitli sosyal etkinlikler, kulüpler ve spor takımları da sunmaktadır. Öğrenciler, bu aktiviteler sayesinde diğer öğrencilerle tanışabilir, arkadaşlıklar kurabilir ve ekip çalışması becerilerini geliştirebilirler.

Klüpler: Matematik, İngilizce, Münazara, Sanat, IT, İşletme, Fenbilimleri, Fotoğrafçılık, Genç Bankacılar, Genç Girişimciler, Mimarlık, Suşi Masterclass, Spor Gazeteciliği, Yemek Yapma, Şarkı Söyleme, Websitesi Tasarımı, Beste Yapımı, Çince, Film Yapımı, İşaret Dili, Kriket, Sporda Video Analizleri, Oyuncak Yapımı, Çılgın Bilim, Lego ve Robotlar, Zooloji, Pony klübü, Kitap Klübü

Dönemlik Geziler: Prag, Tokyo, Paris, Baijin, Barcelona, Roma, İzlanda, Hollanda, New York, Valencia ve Hon Kong

“Bilgi Güçtür” Atölye çalışmaları – Knowledge is Power : 1597 yılında, büyük İngiliz Filozof Francis Bacon, ‘Bilgi Güçtür’ ifadesini kullanmıştır. Tıpkı onun zamanında olduğu gibi, Buckswood da, bu felsefenin bugünün dünyasında başarının anahtarı olduğuna inanmaktadır. Eğitimde ana öğretim programlarından çok daha fazlası olduğuna inanan ve çevrelerindeki dünyayı sorgulayan ve özümseyen çok yönlü bireyler yetiştirme hedefi olan ve  ‘Bilgi güçtür.’ mantığıyla yola çıkan Buckswood, öğrencilere hayatın farklı açılarını gösteren atölye çalışmaları sunmaktadır; Astronomi, Küresel Ekonomi, Başarıyı maksimuma çıkarma, İklim değişimleri, Modern kölelik Ticareti ve daha fazlası…

Buckswood  her çocuğun farklı olduğunun bilincinde olarak “Yaşam için hazırlanıyoruz” der. Sıcak aile ortamında eğitim alan Buckswood öğrencilerine yeni şeyler denemek, yeni yerleri ziyaret etmek ve yeni insanlarla tanışmak için birçok fırsat sunulmaktadır. Eğitim sadece sınıf içinde sınırlandırılmaz. Buckswood eğitimi kişisel bir yolculuktur. Her çocuk farklıdır ve okul yönetimi, yetenekleri  İster spor sahasında ister bilim laboratuvarlarında – ne şekilde olursa olsun her birine ayrı ayrı değer vermektedir. Gelenek – Disiplin – Onur – Saygı – Dürüstlük – Başarı

Buckswood aynı zamanda kariyerini futbol üzerine kurmak isteyen öğrenciler için ideal bir eğitim alanıdır. Buckswood Football Academy programı ile eğitim verilmektedir. 

ÖZELLİKLER

Program Ücreti (2023-2024 )

 
Yıllık Okul Ücreti32.850 GBP
Başvuru Ücreti200 GBP
Sağlık Sigortasıdahil
Yurt Konaklama Ücreti dahil
Konaklama Yerleştirme Ücreti dahil
Toplam Yaklaşık Senelik Maliyet33.050 GBP

 

Konaklama

Buckswood yurtları, öğrencilerin kendi evinde gibi hissedebilecekleri; arkadaşlarıyla ve mentorlarıyla uzun süre beraber yaşayabilecekleri, yüzlerce binlerce kilometre ötedeki velilerin gözleri kapalı hayatlarının en değerli varlıklarını bırakabilecekleri ortamlardır.
• Çoğunlukla banyolu; tek, çift, üç yada dört kişilik odalarda konaklama
• Farklı kültürlerin mümkün olduğunca birbirine karıştığı bir yer
• Yoğun hafta sonu ve akşam etkinlikleri
• 240 tam zamanlı, yatılı öğrenci kapasitesi
• 6 adet yurt ve her yurtta öğrencilerin kontrolünü sağlayan yurt personeli
• Ufak bir yardımla bağımsız bir yaşam

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI