WIndermere Preparatory School

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

Windermere Preparatory School (WPS) bağımsız, anaokulundan 12. Sınıf’a kadar öğrencileri eğitim vermektedir. Orlando’nun güney batısında 46 dönümlük bir kampüse sahip olan WPS  farklı dini, etnik ve uluslararası kökenlerden öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır.

Windermere Preparatory School, 56 uluslararası okuldan oluşan küresel bir eğitim ailesi olan ve  dünyanın önde gelen premium okullar topluluğundan biri olan Nord Anglia Education’a bağlıdır. WPS mezunları, Princeton, Harvard, Vanderbilt, Stanford, Duke, University of Virginia  gibi en iyi kolej ve üniversitelere giderler.

Sunulan Programlar: IB – International Baccalaurette, Global Kampüs,  STEM (Fen Bilimleri, Teknoloji, Mühendislik, Sanat ve Matematik), Teknoloji eğitimi ve girişimcilik çalışma programı. Okul, öğrencilerin üniversiteye hazırlanmalarına yardımcı olmak için AP (Advanced Placement) dersleri de sunar. Bu dersler, öğrencilerin üniversite düzeyinde çalışmalarını sağlar ve üniversitelerin kabul sürecinde öğrencilerin başarılarına büyük katkı sağlar.

Ders Dışı Aktiviteler : Sınıf gezileri (San Francisco, Washington, Tanzanya, Avrupa, Disney World, Shakespeare Tiyatrosu, Florida Keşfi ), Kulüpler (Sanat kulübü, Brezilya kulübü, Münazara kulübü, Çevre kulübü, Moda kulübü, Robotik kulübü, Oyun kulübü, Alman kulübü, Sağlık kulübü, Ulusal Bilim kulübü, Satranç Kulübü), alışveriş gezileri, plaj gezileri, Broadway oyunları

ÖZELLİKLER

Program Ücreti (2023-2024 )

Yıllık Okul Ücreti dahil
Yurt Konaklama Ücreti  dahil
 Yemekler  dahil
Toplam Yaklaşık Senelik Maliyet 80.560 USD

Ücrete Dahil Olanlar:
Öğrenci Sağlık Sigortası 
• I-20 belgesi
• Şükran Günü Tatili ve Bahar Tatili ResLife gezileri 
• Sponsorlu ResLife hafta sonu etkinlikleri 
• Güzel Sanatlar ve Gösteri Sanatları ve/veya Atletizm yoluyla 2 aktiviteye katılım
• Okul üniformaları
• Havaalanı ulaşımı (okul yılı ve kış tatili için geliş ve gidiş)
• Yerel okul gezileri
• Ders kitapları ve okul malzemeleri

Konaklama

Yurtlar,  kampüsten sadece birkaç dakika uzaklıkta yer almaktadır. Restoranlar, kuru temizleme, süpermarketlere yakın yürüme mesafesindedir. Okuldan sonra, öğrenciler okul destekli atletizm, güzel sanatlar programları, kulüpler veya ders dışı etkinliklere katılmaya teşvik edilmektedirler. Hafta sonu, WPS öğrencileri  heyecan verici, zenginleştirici veya rahatlatıcı etkinliklerin ve gezilerin tadını çıkarır.

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI