Lake Mary Preparatory School

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

Lake Mary Preparatory School, Florida, Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan özel bir lisedir. 1958 yılında kurulmuş olan okul öğrencilerin akademik, sosyal ve duygusal gelişimini sağlamak, liderlik becerilerini geliştirmek ve üniversiteye hazırlamak üzerine odaklanmaktadır. 48 dönümden oluşan kampüs, ABD’nin en çok ilgi gören bölgelerinden biri olan Orlando’ya 30 dakika mesafededir.  Kampüste bilim ve bilgisayar laboratuvarları, sanat stüdyoları, enstrümantal ve vokal müzik odaları, performans sahnesi, seramik odası ve 3D yazıcı, lazer kesici ve Clear Touch interaktif tahta ile donatılmıştır. Atletik tesisler arasında ağırlık odası, spor salonu, dans stüdyosu, spor alanları ve mahkemeler yer almaktadır. 

Lake Mary, Orta Florida’da AP Capstone Programını sunan ilk  özel okuldur. (AP Capstone: öğrencileri bağımsız araştırmalar, işbirlikçi takım çalışması ve  iletişim becerileri ile donatan bir Kolej Kurulu programıdır. Meraklı, bağımsız ve işbirlikçi akademisyenler yetiştirir ve mantıklı ve kanıta dayalı kararlar almaya hazırlar.) Öğrenciler  10. veya 11. sınıfta AP Semineri ve ardından AP Araştırması programına katılırlar. AP Sınavında 3 veya daha yüksek puan alan öğrenciler AP Bitirme Diploması alırlar.

Okulda lise öğrenimini alan Upper School öğrencilerinin mezun olmaları için 26 krediye ihtiyacı vardır, ancak öğrencilerin çoğu 30’dan fazla krediyle mezun olur. Lake Mary  ayrıca geleceğin mühendislerinin ihtiyaçlarını tamamlamak için AP Physics C ve Solar Engineering  derslerini sunmaktadır. Öğrenciler okulda MAP, PSAT, SAT, ACT ve Advanced Placement testleri gibi ulusal testlere hazırlanırlar.

Sunulan Programlar: AP programı (Sanat Tarihi, Biyoloji, Matematik, Kimya, Bilgisayar Bilimi, Bilgisayar Bilim İlkeleri, İngiliz Dili ve Kompozisyon, İngiliz Edebiyatı ve Kompozisyon, Çevre Bilimi, Avrupa Tarihi, Fizik: Mekanik, Psikoloji, İspanyol Dili ve Kültürü, İspanyol Edebiyatı ve Kültürü, Atölye Sanatı: 2D Tasarım, İstatistik, ABD Hükümeti ve Politika, ABD Tarihi, Dünya Tarihi), Sanat ( 2D Sanat, 3D Sanat, Oyunculuk, Animasyon, AP Studio Art: 2D Tasarım, Bant, Koro,Kostüm ve Makyaj, Dans, Dijital Sanat, Drama, Film, Grafik Tasarım, Müzik, Fotoğrafçılık, Portfolyo, Studio Art, Senfonik Orkestra, Teknik Tiyatro, Televizyon Prodüksiyonu) ve Spor (Bowling, Futbol, Golf, Yüzme, Basketbol,  Halter, Okçuluk, Beyzbol, Tenis, Voleybol)

Ders Dışı Aktiviteler: Sanat Toplumu, Bant, Satranç Kulübü, Koro, Dans Takım, Film &Fotoğrafçılık Kulübü, Küresel Toplum, İnsanlık için Doğa,  Anahtar Kulüp, Latin Kulübü, Ulusal Onur Topluluğu, Haber Ağı, Gazete Kulüp, Robotik, İspanyolca Kulübü, Konuşma ve Münazara Kulübü

ÖZELLİKLER

Program Ücreti (2023-2024 )

Yıllık Ders Ücreti19.700 USD
Başvuru Ücreti100 USD
Sağlık Sigortası1000 USD
Toplam Yaklaşık Senelik Maliyet (konaklama dahil değildir)20.800 USD

Aile yanı Konaklama

Lake Mary Preparatory School’un aile yanı konaklama programı, Amerika’da lise eğitimi almak isteyen uluslararası öğrencilere Amerikan yaşamını birinci elden deneyimleme şansı sunar. Aile yanında konaklama programı, öğrencilere ev sahibi ailenin günlük rutinlerine, geleneklerine ve etkinliklerine dahil olma fırsatı sunar. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI