Yurtdışı Dil Okulları – Hazırlık Senesi

Üniversitede istediğiniz bölüme yerleştiniz ve okulunuzda hazırlık eğitimi mi almanız gerekiyor? Hazırlık senenizi dondurup yurtdışında dil eğitimi alarak üniversite eğitiminizi çok daha başarılı ve verimli kılabilirsiniz. Uzun dönem dil eğitimi programları tam size göre!

Yurtdışı eğitim alanındaki 20 yıllık tecrübemiz bize hazırlık senesini İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya, İrlanda ve hatta Malta’da alan öğrencilerin IELTS, TOEFL gibi İngilizce yeterlilik sınavlarından yüksek skorlar alarak üniversite hazırlık yılına girmeden alan derslerine başlayabildiklerini göstermektedir.

Neden Yurtdışında İngilizce hazırlık yılına katılmalısınız?
• Yurtdışında dil eğitimini tamamlayan öğrencilerin alan derslerine başladıklarında da daha başarılı oldukları bilinmektedir.
• Özel bir üniversitede hazırlık eğitimi almanız gerekiyorsa aynı maliyetlerle bu eğitiminizi ana dili İngilizce olan bir ülkede tamamlayabilirsiniz. Burada hazırlık senesinde alacağınız dil eğitiminde okul dışında Türkçe konuşmaya devam edeceğinizden  asla yurtdışı dilokullarında alacağınız verime ulaşmanız mümkün olmaz.
• “Akademik yıl/dönem” olarak adlandırılan uzun süreli paket programlar Genel İngilizce eğitimi yanında akademik İngilizce yazma-okuma, not tutma teknikleri ve IELTS /TOEFL /Cambridge sınavlarına hazırlık programlarında da içermektedir
• İngilizce seviyesi iyi olan öğrenciler üniversite eğitimi boyunca yurtdışında staj-öğrenci değişimi gibi olanlardan öncelikli olarak yararlanmaktalar.
• Okuldaki ders saatleriniz bittikten sonra ana dili İngilizce olan insanlarla ve okul arkadaşlarınızla İngilizce konuşmaya devam etmek kuşkusuz İngilizcenin çok daha hızlı ve kalıcı olarak ilerlemesini sağlayacaktır. Yurtdışında İngilizce (dil) eğitimi almanın sadece bir eğitim süreci olmaktan çok, farklı kültürler ile karşılaşma ve tanıma dolayısı ile ufkun gelişmesine katkı sağladığı bilinir
• Yurtdışında bir süre yaşamak kendi ayakları üzerinde durma yeteneğini güçlendirir
• kendini farklı ortamlar da ve farklı dillerde ifade etme becerisi kazandırır
• dünyanın bir çok ülkesinden, çok farklı etnik, dini, mesleki, sosyal background’dan insanlar ile tanışma fırsatı sağlar
• Yurtdışında eğitim alma ve yaşama aynı zamanda bir kişisel gelişim aktivitesi olarak görülür
• Yurtdışında eğitim ve yaşam kişinin özgüvenini arttırır.

Yurtdışında akademik yıl dil okulu programları şu profiller için de çok uygundur; İş hayatına atılmadan önce İngilizce seviyesini profesyonel düzeye çıkarmak isteyen yeni üniversite mezunları, yurtdışında veya Türkiye’de yüksek lisans/doktora yapacak ama dil seviyesi yeterli olmayan akademik öğrenciler.

İngiltere, Kanada, Amerika, Avustralya, Malta, İrlanda, Yeni Zellanda, Almanya, İspanya, Fransa, İtalya gibi ülkelerdeki okul ve program seçenekleri için danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. Bütçeniz ve istekleriniz doğrultunda alabileceğinizin en iyisini seçmenizde yardımcı olacak deneyimli ve profesyonel danışman ekibimiz resmi temsilcisi olduğumuz yüzlerce okul arasından size uygun okul ve programı belirlemede ücretsiz danışmanlık hizmeti sunacaktır.