Yurtdışı Dil Eğitiminizi Kaliteden Ödün Vermeden Ucuza Getirmenin Yolları

Son dönemdeki ekonomik farklılıklar ve kur değişiklikleri bütçenizi belirlemenizi zorlaştırdıysa bu tavsiyeleri mutlaka okuyun;

  • Promosyonları takip edin; Pek çok kaliteli ve tanınmış okul son dönemlerde milliyet dağılımını orantılı tutabilmek için gelişmekte olan ekonomiye sahip ülkelere özel fiyatlar, indirimler veya hediye haftalar sunuyor. Mutlaka bunları araştırarak karar verin.
  • Konaklama alternatiflerini iyi değerlendirin; Gideceğiniz okul ve bölge için konaklama isteklerinizde minik oynamalar yaparak toplam bütçenizde büyük farklar yaratabilirsiniz. Aile yanı konaklama aynı zamanda yemekleri de içereceğinden daha uyguna gelebileceği gibi bazı ülkelerde -mesela Malta- öğrenci daireleri çok daha uygun fiyatlı bir seçenek olabilir. Eğer akşam saatlerinde dışarıda olacağınızdan eminseniz akşam yemeği içermeyen bir konaklama değerlendirebilirsiniz. Konaklama konusunda alternatiflere açık olmak size büyük avantaj sağlayacaktır.
  • Şehir seçiminizi gözden geçirin; Yaşam ve konaklamanın daha uygun olabileceği şehrileri değerlendirin. Ancak bunu yaparken çok ıssız bir bölge seçmediğinizden emin olun. Ayrıca tek bir veya birkaç okulun bulunduğu şehirlerde konaklama ve yaşam ucuz olabilir ama rekabet olmadığından okul fiyatları çok yüksek kalabilir. Yada uçuşun çok pahalı olacağı bir bölge seçerek kar ediyorum derken anlamsız bir zarar edebilirsiniz.
  • Farklı ülke seçeneklerini eğitim süreniz doğrultusunda değerlendirin. Her zaman hesaplama yaparken okuş-konaklama-yaklaşık uçak bileti-vize ücret ve varsa zorunlu sağlık sigortasını hesaplayarak hareket edin. Uzun dönemde çok uyguna gelen bazı ülkeler özellikle kısa süreli yaz kurslarında bu masrafları ekleyince çok anlamsız maliyetler çıkarabilir.
  • Olabildiğince erken plan yapın; erken kayıt olun, erken vize alın. Böylece uçak biletinizi çok daha uyguna alma şansı bulursunuz.

Okulların son dönemlerdeki güncel promosyonları için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.