Yurtdışı Dil Eğitiminde Güncel Durum- Şu anda hangi ülkelere gidilebilir?

19 Ağustos 2020 tarihi itibarıyla dil eğitimi için seçebileceğiniz ülkeler ve vize/seyahat durumları

İngiltere Şu anda İngiltere’de pek çok dil okulu yüzyüze eğitime geçmiş durumda. İngiltere konsolosluğu vize başvurularını kabul ediyor ve hızlıca değerlendiriyor. Türkiye’ye yönelik bir seyahat kısıtlaması olmadığından öğrencilerimiz seyahat etmeye başladılar. Türk öğrenciler 14 günlük karantina zorunluluğundan muaflar.

Amerika Amerikan konsolosluğu sınırlı elemanla çalıştığından vize randevuları çok geç tarihlere alınabiliyor. Ancak instagram sayfalarından yaptıkları paylaşımlarla öğrencilere okul başlangıç tarihlerini de ekleyerek maille kendilerine ulaşmalarını ve randevu konusunda yardımcı olacaklarını belirtiyorlar. Şu anda halen vizesi olan öğrencilerimiz ve 3 aya kadar eğitim alacak turist vizesi sahiplerini yüzyüze eğitime başlamış okullara yolluyoruz. Yeni vize alacak öğrencilerimizin de kayıt işlemleri devam ediyor.

İrlanda İrlanda 10 Agustos ıtıbarıyla sınırlarını açtı. Türkiye’ye yönelik bir seyahat yasağı bulunmuyor. Vize başvuruları sadece 25 hafta ve üzeri programlar için Temmuz ayından itibaren kabul edilmeye başlandı ancak başvuru merkezi olan  VFSde randevu bulmak zor. Vize sürecinin uzun süreceğini bekleyerek işlemlerinize başlamak lazım.

Kanada Pandemi sürecini en iyi yöneten ülkelerden biri olan Kanada’ya seyahat yasakları devam ediyor. Şu anda 18 Mart tarihinden önce study permit almış olan öğrenciler eğer okulları yüzyüze eğitime geçtiyse Kanada’ya seyahat edebiliyorlar. Yeni vize başvuruları online olarak yapılıyor ancak biyometrik vermek zorunluluğu mevcut ve başvuru merkezi VFSde randevu bulmak çok zor. Seyahat yasaklarından muaf olan gruba yeni study permit sahiplerinin de eklenmesi için okullar ve Kanada hükumeti arasındaki görüşmeler devam ediyor.

Malta Malta’da okullar yüzyüze eğitime başladı. 13 hafta ve üzeri eğitim alacak Türk öğrenciler için vize başvuruları okullar tarafından Malta’dan yapılıyor. Yeşil pasaport sahipleri daha kısa süreli programlar için seyahat edebilir. Detaylar için bze telefonla veya bilgi istek formumuzu doldurarak başvurabilirsiniz.

Avustralya Melbourne dışında pek çok büyük şehirde okullar yüzyüze eğitim için açık ancak Avustralya tüm ülkeler için seyahat yasaklarını devam ettiriyor.

Almanya-Avusturya-Fransa-İspanya ve İtalya için de seyahat yasakları devam etmekte.