Yurt Dışı İngilizce Eğitiminde Kanada’nın Avantajları

Yurtdışı İngilizce eğitiminizde Kanada’nın dil okullarını tercih ederek bir adım öne çıkmaya ne dersiniz? Dünyadaki en güvenilir ülkelerden biri seçilen Kanada sistemli ve yerleşmiş eğitim politikası sayesinde yurtdışında İngilizce eğitim almak isteyen öğrenciler için oldukça uygun bir ülkedir. Kanada; Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri’nde okuyan yabancı öğrencilere kıyasla çok daha düşük bir bütçe ile yaşanabilecek ve eğitim alınabilecek bir ülkedir. Yoğun bir şekilde öğrenci göçü alan Kanada’ya İngilizce eğitimi için gelen öğrenciler saygılı ve nazik Kanada halkı ile barış içinde yaşayabilirler. Kanada’da düzenli bir hayata ve huzura çok çabuk adapte olursunuz bu sayede hedefinize odaklanarak başarıya ulaşmanızda çok etkili olmaktadır.

Kanada Dil Okulu

Kanada’da dil okulunda eğitim almayı tercih eden öğrencilerin sayısı oldukça fazladır. Ülkenin gelişmiş olan ekonomisi, düşük suç oranı, eğitim seviyesi, kozmopolit nüfusu, modern şehirleri ve ülkede yapılan uluslararası kültürel etkinliklere ev sahipliği yapması sebebi ile dünya çapında dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için en popüler ülke konumunda yer almaktadır. Kanada’nın kullandığı para birimi Euro ve Amerikan Doları’na kıyasla çok daha hesaplı olduğundan dolayı Türk öğrenciler İngilizce dil eğitimlerini Kanada’da almaları maddi bakımdan avantajlıdır.

Kanada Dil Okulu Fiyatları

Kanada’da dil okulunda eğitim görmenin ücreti öğrencileri maddi olarak zorlamamaktadır. Hemen hemen bütün eğitim kurumlarına kolay ulaşım ve barınma sağlayan Kanada dil eğitimi alan öğrencilere her türlü kolaylığı sağlamaktadır. Kanada’da bulunan dil eğitim kurumları genellikle dönem amaçlı bir çalışmadan çok belirli sayıda ve haftaya dayalı eğitimler sunar. Kanada dil okulu fiyatları eğitimi veren kurumlar tarafından belirlenmektedir. Her eğitim kurumu fiyatlandırmayı kendisi yapmaktadır.

Kanada’da Dil Eğitimi ve Çalışma İzni

Kanada dil okulu çalışma izni vermemektedir. Çünkü Kanada’da dil eğitimi alan öğrencilerin çalışmalarına olanak sağlamamaktadır. Ancak üniversite ya da lisans eğitimi alan öğrencilerin belli bir süre çalışmalarına izin verilir. Kanada Yönetimi 24 haftalık kısa süreli olan eğitim programlarına katılan öğrencilere geçici öğrenci vizesi vermektedir. Öğrenci vizesi ülkede 180 gün kalmanıza izin verir ve uzatılması söz konusu değildir. Kanada yönetimi ülkeye öğrenci vizesi ile giriş yapan öğrencilere çalışma hakkı tanımaz.

Kanada dil okulu vizesi alacağınız dil eğitiminin uzunluğuna bağlı olarak değişkenlik gösterir. Örneğin 6 aylık bir dil eğitimi için 6 aylık vize alırken 11 ay süren bir dil eğitimi için ise 11 aylık geçerli olan vize alabilirsiniz.

Kanada Dil Okulu Tavsiye

Aslına bakılırsa ‘’Şu okul en iyisidir’’, ‘’Bu okul harika’’ gibi cümleler kullanmak asla doğru olmayacaktır. Kanada dünyanın en iyi eğitim sistemine sahiptir. Aynı zamanda Kanada için dil okulları ve eğitim programları oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu sebep ile Kanada dil okullarından herhangi biri için ‘’Şu okul kötü’’ gibi bir cümle kullanmak asla doğru olmayacaktır.

Kanada dil okulu tavsiyesi istiyorsanız, ilk önce ihtiyaçlarınızı belirlemeniz ve hangi alanda kendinizi geliştirmek istediğiniz ve hangi alanda hareket etmek istediğiniz oldukça büyük bir öneme sahiptir.

Kanada’da dil okulu programları oldukça fazladır. Genel İngilizceden yoğun İngilizceye, İş İngilizcesinden, TOEFL, IELTS, Cambridge FCE-CAE gibi sınava hazırlık kursları ana dilleri İngilizce olmayan İngilizce öğretmenleri için hazırlanan TESOL sertifika programları da bulunmaktadır.