Yurtdışında Üniversite

 
       
Image

Oxford ve Cambridge gibi iki anıt üniversiteye ev sahipliği yapan İngiltere yüzyılları aşan yüksek öğretim geleneğiyle her sene yüzbinlerce öğrenciyi kendisine çekmektedir.

Image

ABD dünya çapında şöhret sahibi üniversiteleriyle yabancı öğrencilerin hayallerini süslemektedir. Toplamda 4 bine yakın iki yıllık ve dört yıllık üniversitenin kurulu olduğu Birleşik Devletlerde size göre de bir seçenek vardır.

Image

Anadili İngilizce olan ülkeler arasında titizliğiyle meşhur olan Kanada üniversiteleri akademik kaliteleriyle göz dolduruyorlar. Yüksek kalitede eğitimi ABD'ye kıyasla biraz daha ekonomik şartlarda almak isteyenler için Kanada ideal bir ülke.

Image

Auckland Üniversitesi başta olmak üzere toplam 8 tane üniversiteye sahip olan Yeni Zelanda, muhteşem iklimi ve yüksek akademik kalitesiyle dikkat çekiyor.

Image

Almanya güçlü yükseköğretim geleneği ve kurumsallaşmış üniversiteleriyle yurtdışında üniversite okumak isteyenlerin rahatlıkla düşünebilecekleri bir seçenektir.

Image

Kaliteli ve ekonomik eğitim fırsatı 1000 usd’den başlayan eğitim masraflarıyla YÖK'çe tanınan okullarında 500 aşkın bölüm zenginliğiyle yurtdışında okumak hiç bu kadar cazip olmamıştı.

Image

İtalya’da lisans eğitimi 3 yıldır ve İtalya’da Lisans okumak isteyen öğrencilerin minimum 12 yıllık eğitim almış olmaları şarttır. Yani lise son sınıf öğrencileri sıfırdan başlayarak ve aynı zamanda bütün üniversite öğrencileri transfer olarak İtalya’da lisans okuyabilirler.

Image

Polonya eğitim standartları, ekonomik eğitim ve yaşam maliyetleriyle yurtdışında okumak isteyen öğrenciler için oldukça popüler hale gelmiştir.

İngiltere’de Senaryo Yazımı Üzerine Y. Lisans Programları

Yurtdışında Okuma ve Yüksek Lisans Eğitimi

2019

yurtdisi-yukseklisansYurtdışında yüksek lisans programları, lisans eğitimi tamamlandıktan sonra gidilecek ülkeye göre tam zamanlı olarak 1 yıl veya 2 yıl devam etmektedir. Kabul koşullarına baktığımız zaman lisans not ortalaması başta olmak üzere, başvuru yapılacak alana göre GMAT / GRE gibi testlerin istendiğini görmekteyiz. İngilizce yabancı dil yeterliliğini ölçmek içinse IELTS / TOEFL / Pearson PTE gibi dil sınavları istenmektedir. Öğrenci vizesi gerektiren ülkelerde Türk öğrenciler sadece tam zamanlı programlara başvurabilirler. Türk öğrenciler vize alınarak gidilen ülkelerde part-time programlara katılamazlar. Türk öğrenciler arasında popülarite bakımından anadili İngilizce olan ülkelerden İngiltere ve Amerika’nın başı çektiğini görmekteyiz. Detaylı Bilgi 

Yurtdışında İşletme & MBA Eğitimi

Üniversiteyi yeni bitiriyorsunuz: işletmecisiniz ancak işletmecilerden farkınız olsun, ‘bir konuda uzmanlaşayım’ istiyorsunuz. Mühendissiniz, ‘işletme becerileri edinip, yöneticilik vasfı kazanayım’ diyorsunuz. Belki kariyerinizin bir noktasında donup kaldınız, sizi farklı kılacak becerilere ihtiyacınız var. Belki sektörünüzü değiştirmek istiyorsunuz. Belki, belki…

DEVAMI

Yurtdışında Psikoloji Eğitimi
Psikoloji; aklı ve davranışları inceleyen,deneysel verilerle ve araştırma yöntemleriyle çalışılan bir doğa bilimidir. Dersler sözel ağırlıklı ya da ezbere dayalı değildir. Psikoloji, biyoloji, matematik, istatistik, sinirbilim gibi dersler içeren analitik düşünmenin önem kazandığı bir bilimdir.

DEVAMI

Yurtdışında Hukuk Eğitimi

Hukuk, mezunlarının sayısı artmasına rağmen prestijini kaybetmeyen dallardan birisidir ülkemizde. Prestijlerinden bir şey kaybetmeyen ancak sayıları giderek artan hukuk mezunlarının son yıllarda artan oranda yurtdışında mastır eğitimine gittikleri gözleniyor.

DEVAMI

Yurtdışında Turizm & Otelcilik Eğitimi

Dünyanın dört bir yanından turizm ve otelcilik okulları, öğrencilerini bu dinamik sektörün ihtiyaçlarına cevap verecek yetiştirmek için birbirleriyle yarışıyorlar. Avrupa okulları geleneksel ve kaliteli yapılarıyla turizm otelcilik eğitiminde iyi derecede kabul görürken, Avustralya ve Yeni Zelanda okulları da göz dolduruyor.

DEVAMI

Yurtdışında Denizcilik Eğitimi

Denizcilik işletmeciliği ve yönetimi denizde ve karada yapılacak faaliyetlerden oluşmaktadır. Denizcilik işletmeleri yönetimi deniz işletmeciliğinin karadaki görevleri ile ilgilidir. Bölüm mezunları, liman idarelerinde, sigorta şirketlerinde, deniz taşımacılık şirketlerinde, denizcilik müsteşarlığının ilgili birimlerinde ve denizcilik ile ilgili şirketlerde görev alabilmektedir.

DEVAMI

Swiss Hotel Management School

Otel yönetimi konusunda köklü bir tarihe sahip olan İsviçre, bu alanda dünyanın en iyi okullarına da ev sahipliği yapmaktadır. Dünya genelinde başarılı pekçok otel yöneticisi mesleki eğitimlerini bu güzel ve güvenli ülkede tamamlamıştır.

DEVAMI

Glion Institute of Higher Education

Glion Institute of Higher Education, İsviçre’nin Fransızca konuşulan kesiminde iki kampüs üzerine kurulu özel bir üniversitedir. Önceleri Bellevue Hotel olarak hizmet veren yerde 1962 senesinde kurulan Glion, İsviçre’de üniversite düzeyinde otel yöneticiliği alanında kurulan ilk özel okul ünvanını taşır.

DEVAMI

Community College Programları

Amerika’da okumak dendiğinde ilk akla gelen seçeneklerden birisi de Community College programlarıdır. ‘Community College nedir?’ sorusuna farklı perspektiflerden bakılarak birçok cevap verilebilir. Community College’ler öncelikle Amerikan yükseköğretim sisteminin ana yapısını oluşturan önemli seçeneklerden birisidir.

DEVAMI

Ranking of Turkish High Schools and Universities

Dear Colleagues,

We have been working on a little project that we would like to share with you which we think you will find quite useful. We noticed that many of the Turkish school rankings used in making UK admissions decisions, including the list published by the British Council, are out of date. These lists include many schools which have since fallen/risen in selectivity, merged with other schools, and even some that closed years ago.

DEVAMI

Yurtdışı Üniversite Haberleri