Tunca Baran Dil Okulu İzlenimleri

Haftalar süren zorlu bir vize alım sürecinin ardından Londra yolculuğum için herşey hazırdı.Önccelikle Londrada yaşadıklarımı sizlerle paylaşmadan önce Seçil Hanım’a özellikle teşekkür ediyorum.Kendisi bu sürecin daha kolay ve sıkıntısız geçmesi için gereken herşeyi yapmıştır.

Londra uçuşu öncesi her öğrencinin yaptığı gibi İngiltere hakkında çok kapsamlı bir araştırmaya karar verdim.Çünkü ortada konuşulan öyle çok şey vardı ki, oraya gittiğimde neyle karşılacağım hakkında en küçük bir fikrim yoktu.Aylar öncesinden uçak biletimi ayarlamış, eşyalarımı hazır hale getirmiştim.Havayolları şirketlerinin katı bagaj kuralları hakkındaki politikaları sebebiyle Ada’ya üzerine 1 sweatshirt 3 tshirt ,2 ceket ve 3 çorabı aynı anda giyerek giden ilk Türk genci olmanın gururuyla vardım.

Tunca-Baran-1

Londraya gitmeden önce 1 aylık konaklamamı Seçil hanım Londradaki okulum ile görüşerek ayarlamıştı. Şu an ne kadar doğru bir karar verdiğimi bir kez daha anladım.Çünkü yanında kaldığım İngiliz aile ile kurduğum iyi ilişkiler sonrası 11 aylık eğitim sürem boyunca kendileriyle yaşama fırsatı buldum ve buda İngilizcemi geliştirmemde ki en büyük etken oldu.

11 ay boyunca Londrada bir çok farklı kültürden insanla tanıştım ve çok güzel vakit geçirdim.Halen orada yaşadıklarımı,arkadaşlarımı,deneyimlerimi unutamıyorum.Türkiyeye dönmeme rağmen arkadaşlarım ile halen iletişim halimdeyim.Kısacası,yurtdışında alıncak İngilizce eğitimin dilinizi geliştirmeniz açısından çok büyük faydası olduğu gibi aynı zamanda farklı kültürler tanımanıza,vizyonunuzun genişlemesine yardımı olacağı gerçeğini de unutmayın.

Bana hem vize öncesi okul seçimi sürecinde, hem de vize başvuru süresince yardımlarını esirgemeyen tüm Alternatif Yurtdışı Eğitimleri çalışanlarına yürekten teşekkür ediyorum.

Bir sonraki yolculukta yine görüşmek dileğiyle…

Tunca Baran
London Study Centre
Ingiltere