Sinem Özer – ILSC Toronto

toronto-dil-okullari

Yıllar evveldi Kanada’ya gitme hayalim … Lise yıllarındayken hep araştırırdım , internetten canlı sokakları izlerdim . Bisiklete binenleri , caddelerden geçen insanları  ve en önemlisi şehrin o güzel doğallığını izlerdim . Üniversiteye geldim artık gitmeliyim dedim kendi kendime ama tabi para lazım … Daha sonra taksimde bir yerde çalışmaya başladım bir yandan okul bir yandan iş , bu tempoya da çabuk alıştım çünkü sonunda hayallerim olan yere kavuşacaktım. Daha sonra  kazandığımı kenara koymaya başladım. Bir yandan şehri , okulları nerde nasıl dil eğitimi alabilirim diye araştırıyorum , diğer yandan da nasıl gidebilirim diye…

Bir gün işten çıktım Taksim meydanına doğru yürümeye başladım böyle birden kafamı yukarı doğru kaldırdığımda bir yurtdışı eğitim danışmanlığı firması gördüm . ‘’Alternatif Eğitim Danışmanlığı’’ bi anda içeri girdim ve Sıcak bir ses tonuyla ‘’ Merhaba hoş geldiniz diyen bir  bayan Sevgili Selvi Bilgili ile tanıştım J’’ Akabinde karşılıklı muhabbet etmeye başladık . Neden Kanada dedi bana, ben de tek bir cevap verdim soğuğu seviyorum ???? Karşılıklı gülüşmeye başladık … Daha sonra detayları konuştuk evrak hazırlıklarına beraber başladık ve vizeye başvurduk . Sevgili Selvi ile Kanadanın Toronto şehrinde en iyi okulunu seçtik . Vizem de olumlu sonuçlandığında  artık biraz zorlu ama bir o kadar da güzel bir macera beni bekliyordu. Sonunda vardım hayallerimin şehrine …  Sanki yıllardır bu şehirdeymişim gibi hiçbir yabancılık çekmedim. Okul , aile , şehir ve insanlar tam tamıyla eksiksiz süper bir yolculuktu. Seçtiğimiz okul belki de Torontonun en iyi dil eğitimi veren okuluydu. Birçok insanla tanıştım Toronto’da ve herkes ILSC’yi öneriyordu . Eğitimi , aktiviteleri ve özellikle sevecen hocalarıyla muhteşem bir okuldu benim için. Kış dönemi gittiğimden ötürü soğuğu seven ben -41 dereceyi görünce  bir an  bedenim buz tutmuş öleceğim zannediyordum . Ama insan soğukla da yaşamaya alışıyormuş . Bir soğuk bir şehre bu kadar yakışırmış; onu da gördüm. Hayatımın belki de en güzel tecrübesini edindim.

 Başlangıç seviyesiyle gittiğim yerden 6 aylık bir eğitimde upperintermediate ile döndüm . Şimdi mesleğim gereği her gün İngilizce yazışıp konuşuyorum dünyanın her bir tarafıyla… Oradayken bana destek olan, sürekli mail atan her şey yolunda mı diyen ve gerçekten bir arkadaş canlısı olan Selvi Bilgili’ye ve sevgili Alternatif Eğitim Danışmanlığı’na tüm içtenliğimle  teşekkür ederim.

 

                                                                                                            Sinem OZER