Pandemi Doneminde Kanada Dil Okulları ile ilgili bilgiler

Pandemi sürecini oldukça iyi yöneten  ve şimdiden hızlı bir şekilde 12 yas üzeri nüfusunu büyük oranda aşılamış olan Kanada Ekim 2020 tarihinden beri öğrencilerin  akademik eğitimler ve dil eğitimi için Kanada’ya seyahatine izin vermekte.

Kanada dil okulları pek çok eyalet ve şehirde yüz yüze eğitime devam etmekteler. British Colombia’da Vancouver ve Victoria şehirleri, Prince Edwards Islands, Calgary, Montreal yüz yüze eğitimin devam ettiği dil eğitimi için tercih edilebilecek şehirler arasında. Ontario eyaleti ve Türk öğrencilerin Kanada dil eğitimi için en çok ise, Ocak ayından beri hastanelerdeki yoğun bakim kapasitesinin dolu olduğu gerekçesiyle online eğitime geçmiş durumda. Önümüzdeki aylarda bu durumun değişeceği bekleniyor.

Özellikle yakın dönemde dil eğitimine başlayacak öğrenciler için tavsiyemiz ise hayatin daha normal olarak devam ettiği ve yüz yüze eğitim sunan şehirlerdeki okulları tercih etmeleri yönünde. THY 1 Mayis itibariyle Vancouver’a direk uçuş seferlerini başlattı. Özellikle bahar ve yaz aylarında şehir-deniz ve doğayı doyasıya deneyimleyebileceğiniz Vancouver  cok cazip bir eğitim rotası olacaktır. Kanada dil okullarının pek çoğunun Vancouver ve Toronto şubeleri mevcut. Uzun donem dil eğitimi için gidecek öğrenciler eğitimlerine Vancouver’da başlayıp ilerleyen zamanda okullarının Toronto şubesi yüz yüze eğitime geçtiğinde buraya transfer olabilirler.

Özellikle kısa donemde gerçek Kanada deneyimi yasamak isteyen öğrencilerimiz ise Victoria, Calgary veya Prince Edwards Islands gibi bölgeleri seçerek hem salgından uzak, hem de verimli bir yüz yüze dil eğitimi sureci geçirebilirler.

Kanada’da hangi eyalet ve şehre giderseniz gidin uçuştan 72 saat önce alinmiş negatif PCR testi sonucunuz olması gerekiyor. Ayrıca girişte 3 gece konaklayacağınız ve masraflarını kendinizin ödeyeceği hükûmet onaylı bir karantina otel rezervasyonunuz olmalı (bunun ücreti toplam 750-1000 CAD arası tutuyor). Kanada’ya ulaştığınızda tekrar PCR testi oluyorsunuz ve sonucunuz negatif gelene kadar bu otel konaklamada kalıyorsunuz. Yemekleriniz otel tarafından sağlanıyor. Sonrasında ise 11 gün daha self karantina kuralı var. Okulunuzdan aldığınız konaklamada veya kendi ayarladığınız yerde bu sureci geçirdikten sonra ise Kanada’da dil eğitimi programınıza başlamaya hazır oluyorsunuz.

Kanada dil okulları Türk öğrencilere özel fiyatlar sunmaya devam ediyorlar. Okulların öğrencilerimize özel promosyonlarını buradan inceleyebilir ve vize ve diğer sorularınız için hafta içi 0212 292 4326’dan bize ulaşabilirsiniz. Dilerseniz bilgi istek formumuzu doldurun-biz sizi arayalım.