Neden Malta’da İngilizce ve Malta Dil Okulları?

İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrenciler, yurtiçinde ve yurtdışında farklı alternatifleri değerlendirerek en iyisi olması için gerekli emeği göstermektedir. Dil eğitimi, ciddi anlamda çalışmayı gerektiren ve fedakârlık yapılması gereken bir alandır. İngilizce dil eğitimi, günümüz koşullarında neredeyse herkesin alması gereken bir eğitim olup dili net şekilde konuşabilmek için doğru karar vermesi gereken bir dildir. Son yıllarda Türk öğrenciler tarafından daha sık tercih edilmeye başlayan lokasyonlar arasına giren Malta, sunmuş olduğu kaliteli eğitimi ile kendinden söz ettirmektedir. Güney Avrupa’da, Orta Akdeniz’de yer alan, Sicilya’nın güneyindeki adalar devletidir. 3 takımadadan oluşan ülkenin en büyük adası Malta adası veya ülkesidir. Ancak büyük dendiğine bakmamak gerek, çünkü nüfus bakımından pek de kalabalık olmayan bir yerdir. Ülkenin yaşam kalitesi, turistik alanları, geleneksel etkinlikleri ve kültürel değerleri bir hayli zengindir. Malta dil okulları ile eğitim alan öğrenciler, birçok açıdan daha şanslı olurlar. En büyük avantajı ise ekonomik rakamlarla yaşam sağlanması ve yine aynı koşullarda dil okullarının bulunmasıdır. Ülkede yaz ve kış sezonu olmak üzere iki sezonda dil eğitimi hizmeti sunulmaktadır. Eğitim masrafları ve diğer giderler açısından diğer dil eğitimi veren ülkelere göre daha ucuz olan Malta, bu özelliklerin bir araya toplanması ile tercih edilen ilk ülkelerden biri olmayı başarıyor.

Neden Malta?

Dil eğitimi hizmeti veren okullarda genellikle belli bazı tipte programlar görülmektedir ve bazı öğrenciler için bu programlar yetersiz kalabilmekte veya kendilerine hitap edemeyebilmektedir. Malta ise dil okulları bakımından zengin olmasının yanı sıra eğitim programı seçeneklerinde de diğer ülkelere göre daha fazla alternatife sahiptir. Ülkenin en bilinen dil okulları arasında yer alan EC, ESE, SPRACHCAFFE, LINGUATIME, LAL, CHAMBER COLLEGE ve CLUBCLASS gibi okullarda, her bütçeye ve eğitim tipine göre seçenekler bulunabilmektedir. Genel İngilizce, yoğun İngilizce, akademik İngilizce, TOEFL ya da IELTS hazırlık kursları gibi önemli olan tüm dallarda hizmet verilmektedir. Malta, coğrafi konum açısından da son derece şirin bir yerdir. Ada olması hasebi ile her yıl binlerce turistin akın ettiği adalar ülkesi, aynı zamanda sahip olduğu yaşam kalitesi ile de her kesimden insanın dikkatini üzerine çekmeyi başarmaktadır. Malta dil okulları tercihinde bulunan öğrenciler de bu nedenler ve öğrencilere sunulan haklardan dolayı daha fazla burayı tercih etmek istemektedir. Eğitimdeki kalite, fiyatlardaki uygunluk ve yaşamdaki kalite sayesinde burada eğitim alan öğrenciler her anlamda daha avantajlı olmaktadır. Amerika, Kanada veya İngiltere gibi dünyanın büyük ve bilinen ülkelerine nazaran daha az bilinen Malta, bu eksikliği ile birlikte ikinci resmi dilinin İngilizce olması sebebi ile eğitimde kaliteli sonuçlar sunmaktadır.

Kayıt dönemleri ne zaman?

Malta’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler, iki farklı program seçeneğinden yararlanabiliyorlar. Bunlardan birincisi yaz dönemi, ikincisi ise Eylül ayından itibaren başlayan uzun dönemli programdır. Bunlardan her ikisi de öğrencinin seçimine bağlı olmakla birlikte kaliteli hizmet sunmaktadır. Kendi bütçenize ve seçmek istediğiniz eğitim programına göre araştırmalarınızı yaparak Malta dil okulları ile daha kısa sürede İngilizce öğrenme imkânına sahip olabilirsiniz. Doğru bilgiler ışığında dil eğitimi almak isteyenlere sunduğumuz hizmetlerden yararlanmak için yurtdışı eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.