Neden İngiltere Dil Okullarını Tercih Etmeliyim?

Köklü bir geçmişe sahip olan ve kültürünü dünya üzerine yayması ile bilinen İngiltere, öğrencilerin de en sık tercih ettikleri ülkelerin başında gelmektedir. Birçok yönden daha avantajlı olan ülke, yaşam kalitesi, müreffeh hayatı, kültürel zenginlikleri, ekonomik rahatlığı, geniş iş alanları gibi birçok özelliği ile dünya ülkeleri sıralamasında ilk yerlerde yer almaktadır. Dil eğitimi almak için yurtdışında eğitim almayı düşünenlerin İngiltere gibi köklü bir ülkeyi tercih etmeleri oldukça isabetli olacaktır çünkü bu ülke, eğitime son derece önem veren bir ülke olup dil okullarını sürekli olarak denetlemektedir. Bu sayede öğrenciler beklentilerini en iyi şekilde elde ederken, sosyal haklar, eğitim kalitesi, konaklama gibi temel ihtiyaçlarında en iyi sonuçları elde etmektedir. Peki, bir ülkeyi tercih etmek için ve dil okullarında eğitim almak için ne gibi sebeplere sarılmak gerekir. İşte İngiltere dil okulları için geçerli nedenler;

  • Dil eğitiminde dünya sıralamasında yer alması,
  • En iyi dil okullarında eğitim alma imkanı,
  • Farklı kültürlerle kaynaşmak,
  • Yurtdışı deneyimi,
  • Kariyer

Dil eğitiminde dünya sıralaması: İngiltere, köklü bir geçmişe sahip bir ülke olup eğitim alanında son derece büyük yatırımlar yapmış bir ülkedir. Gerek kendi vatandaşları için sağladığı imkanlar, gerekse de uluslararası dil öğrencilerine sağladığı avantajları ile her dönem kendinden söz ettirmeyi başaran ülke, dil eğitimi almak için son derece isabetli bir tercihtir. İngiltere’de yer alan dil okulları, kaliteleri ile dünyanın birçok yerinde adından söz ettirmekte ve merkezleri İngiltere’de bulunup farklı coğrafyalarda şubeleri ile hizmet vermektedir. Bu nedenle burada dil eğitimi alan öğrenciler, dil öğrenmekle birlikte aynı zamanda dil eğitiminde dünya sıralamasına girmeyi başarmış okullarda eğitim alma fırsatı yakalamaktadır.

En iyi dil okullarında eğitim alma imkanı: İngiltere’de British Council tarafından onaylanmış yaklaşık olarak 10,000 kadar dil okulu bulunmaktadır. Bu okullarda alınan eğitimler, dünya çapında bilinirlik kazanmış ve öğrencilerin eğitim alırken pratik ve teorik eğitim konusunda en iyisi ile harmanlanmaktadır. Dil okullarının birçoğu Londra, Cambridge, Oxford, Brighton ve Bournemouth başta olmak üzere ülkenin tamamına yayılmış durumdadır. Burada öğrencilerin en büyük avantajı, istedikleri bir kentte eğitim alma imkanına sahip olmalarıdır.

Farklı kültürlerle tanışmak: Bir insan ne kadar maddi varlığa sahip olursa olsun, ne kadar başka insanlar tarafından tanınırsa tanınsın, ciddi anlamda kendini geliştirebilmesi için sadece kendi ırkına, dinine, meşrebine ve mezhebine bağlı insanlarla sınırlandırılmış bir çevreden dışarı çıkması gerekir. Çünkü dünyanın farklı ülkelerinde farklı medeniyetlere sahip milyonlarca insan vardır ve her biri bir ilim ve her biri bir dünyadır. İngiltere dil okulları ile eğitim alan öğrencilerin bence en büyük avantajlarından biri de budur. İnsanlarla kaynaşmak, değişik yaşam biçimleri hakkında bilgi edinmek ve buna göre hayatını yeniden şekillendirmek isteyen birinin kesinlikle İngiltere’de yaşaması gerekir diye düşünüyorum. Bu imkan, öğrenciler için daha fazla iken böyle bir fırsatı elden kaçırmamak gerektiğini düşünüyorum.

Yurtdışı deneyimi: İnsanın gelişmiş ve kültürel açıdan zengin olabilmesinin en büyük dayanağı, yaşadığı ülke sınırlarından dışarı çıkmasıdır. Çünkü belli bir ülke sınırları içerisinde yaşayan insanlar, dünyanın farklı güzelliklerini göremezler. Bu da sosyal hayat başta olmak üzere iş hayatında olumsuz bir takım durumların yaşanmasına neden olmaktadır. İngiltere, son derece kültürüne ve geleneklerine bağlı bir halka sahiptir ve yurtdışında ülkelerine gelen insanlara karşı sıcak ve samimi davranmaları, belki de insanların burada kalmak istemelerinde en büyük etkene sahiptir. Yatırımcılar açısından da zengin olan İngiltere, dil okullarında eğitim gören öğrencilere 1 yıldan fazla kalmaları durumunda haftanın 20 saati çalışma izni vermektedir. Bu fırsatı hem maddi anlamda daha sağlıklı kalabilmek hem de iş hayatında daha tecrübeli olmak için kullanan öğrenciler, yurtdışı deneyimi yaşarken aynı zamanda önlerine çıkacak iş fırsatlarını da daha sağlıklı değerlendirme ferasetine sahip olabiliyorlar.

Kariyer: Elbette İngilizce öğrenmek için birçok neden vardır ama bu nedenlerin hepsini bir araya getirip topladığınızda tek amacın “kariyer” olduğunu göreceksiniz. Maalesef yeni dünya düzenine göre kariyer sahibi insanlar, daha özel okullarda eğitim görmüş, dünyanın farklı ve kendinden söz ettiren ülkelerinde eğitim almış kişiler olarak görülür. Mesela bir seminere gittiğinizde, konuşmacının vasıfları anlatılırken sunucu bir hayli göğsünü kabartır. Aslında konuşmacı kendisi değil, kendisi sadece bir sunucudur ama buna rağmen sahneye davet ettiği kişi ile övünmekten geri durmaz. İngiltere dil okulları, kariyer yapmak için büyük fırsatların sunulduğu bir ülkedir. Buralarda eğitim görüp Türkiye’ye dönen insanlar sadece belli alanlarda değil birçok alanda el üstünde tutulurlar. Bu yüzden gelen fırsatları değerlendirmenin bir gereklilik olduğunu düşünüyorum.

Kayıt olmak için acele edin!

Her dönem uluslararası öğrencilerin başvurdukları İngiltere, eğitim almak için en isabetli yerlerden biridir. Ancak eğitim dönemini kaçırmamak için acele etmek gerekir. Siz de yeni dönemde İngiltere’nin markalaşmış okullarında dil eğitimi almak için yurtdışı eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçerek okullar hakkında kapsamlı bilgi alabilir, kayıt için yapmanız gerekenler hakkında en net bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğitim hayatınızın daha iyi geçmesi, dil öğreniminde daha başarılı olmak için İngiltere dil okulları seçeneğini kesinlikle değerlendirmenizi öneriyoruz. Yaşam koşullarının her geçen gün daha zorlaştığı ve iş alanlarında başvurular değerlendirilirken daha çok yabancı dil bilen öğrencilerin tercih edildiği bir dönemde olduğumuzu hesaba katarak en kısa sürede dil öğrenmek için kollarınızı sıvamanızı öneriyoruz. Okullar ve ülke geneli hakkında bilgi almak için çağrı merkezi numaramızdan ulaşabilirsiniz.