Neden İngilizce?

İngilizce öğrenmek isteyenlerin sayısı her geçen gün daha da artıyor. Eğer siz de bu dili öğrenmeye karar vermişseniz öncelikle “neden İngilizce?” sorusuna bir yanıt vermelisiniz. Zira amacı olan bir iş hem daha kısa sürede öğrenilir hem de sebebi olduğundan dolayı üzerinde daha fazla durulur. İngilizce, kabul edilsin veya edilmesin; evrensel bir dildir. Bir sanatçı yarattığı eseri dünyaya duyurmak ve tanıtımını yapmak için öncelikle başvurduğu yöntem tanıtımını dünya dillerine çevirmektir. Tabi dünya dillerinin en başında da İngilizce gelir veya bir sanatçı yaptığı yeni bir filmin daha fazla izlenmesi için yine farklı dillere çevirmek zorundadır. Ancak her ülkenin diline çevirmenin külfetinin fazla olacağını söylemek gerekiyor. Ama İngilizce, dünya genelinde bilinirliği en yüksek olan dillerden olduğu için bu dile çevirerek farklı ülkelere göndermek yeterli olabiliyor. Evrensel bir dil olması, daha rahat ulaştırılmasını sağlamada oldukça etkilidir. Bu örnekleri çoğaltmak gayet kolaydır. Bu nedenle sizin de bir sebebinizin olması gerektiğini söylüyoruz. Buraya kadar anlattıklarımız; İngilizcenin önemine dairdi. Bir de İngilizce öğrenmek için yapılması gerekenler veya izlenmesi gereken adımlardan söz etmek gerekiyor. Mesela ülkemizde veya diğer ülkelerde yine evrensel olarak kabul edilen İngilizce için açılan okullar, kurslar ve etütler vardır. Bunların her biri kendilerine göre geliştirdikleri yöntemlerle İngilizce öğrenmek isteyenlere hizmet verirler. Bir de yurtdışı dil okulları vardır. Bunlar ise daha kaliteli eğitim görmek isteyenler için daha ideal seçenekler olarak kendilerini gösterirler. Mesela Amerika dil okulları, Kanada dil okulları, Malta dil okulları gibi farklı kurumlarda eğitim görenler, kendi ülkelerinde eğitim görenlerden daha iyi İngilizce konuşurlar.

ingilizce1

İngilizceyi yerinde öğrenmek gerek!

Her dilin bir ana yurdu vardır. Türkçe’nin Türki ülkeler, Almancanın ana yurdu Almanya, İngilizcenin ise Amerika, İngiltere, Kanada, Malta gibi ülkelerdir. Burada önemli olan tek şey doğru bir araştırma yaparak karar vermektir. Nitekim belirttiğimiz ülkeler dilin anayurdu olsa da her ülkede verilen eğitimin gerçek anlamda kaliteli olduğunu söylemek doğru olmaz. Bu nedenle doğru bir araştırma sonucunda, doğru kararı vermek gerekiyor. Peki, araştırmalarımızı neye göre yapmalıyız?

  • İnternet sitelerinden yurtdışı dil okulları hakkında bilgi edinerek,
  • Okulların eğitim düzeyi hakkında bilgi edinerek,
  • Gidilecek ülkenin sosyal yaşamı ve ekonomik durumunu inceleyerek,
  • Okul fiyatları hakkında bilgi edinerek…

Yukarıda saydığımız konular araştırmaların temelini oluşturur. Ancak bunlardan daha fazlasının da gerekli konular olduğunu söylememiz gerekiyor. Örneğin Amerika dil okulları noktasında tercih yaparken; tercih edilen okulun eğitimdeki başarısı, eğitmenlerinin kariyeri, kalınacak yerin eğitimde sunacağı katkı gibi pek çok detayını öğrenmek gerekiyor. Ancak bu şekilde isabetli bir karar verilir ve İngilizce öğrenmek için yola çıkılabilir. Bu konuda internet sitelerinden veya bu hizmet kapsamında faaliyet gösteren kurumlardan fikir almak en doğrusudur. Ancak bilgi alırken de yine de tek bir yere bağlı kalmamanın önemli bir konu olduğunu söylememiz gerekiyor.

Yurtdışı dil okulları ile ilgili detaylı araştırma yapabileceğiniz internet sitemizden faydalanarak, tercihlerinizi yaparken daha isabetli karar verebilirsiniz. Sürekli olarak güncel bilgilerin paylaşıldığı sitemizde; okulların fiyatları, eğitim kalitesi ve diğer detaylar hakkında gerekli tüm bilgilere yer verilmektedir. İncelemelerinizi yaparak ve danışmanlarımızdan gerekli bilgileri edinerek İngilizce öğrenmek için doğru adım atmanın keyfine varabilirsiniz.