Neden Fransızca Öğrenmeliyim?

Eğitimin, medeniyetin, kültürün, modanın ve daha sayabileceğimiz birçok özelliğiyle Fransa, eğitimde size fırsat eşitliği sunuyor. Dünya’da yabancı dil öğrenmek içine n çok tercih edilen ülkeler arasında bulunan Fransa’yı, eğitim sistemi ve öğrenme metotları açısından oldukça gelişmiş ve köklü eğitimiyle en çok tercih edilen dil okullarına sahip. İster bir haftanızı ister tüm yılınızı ayırıp devam edebileceğiniz Fransa Dil Okulları isteğinize göre şekilleniyor ve size eğitimde lüks olanaklar sağlıyor. Yılda 200.000’den fazla öğrenciyi ağırlayan Fransa, öğrenme ve başarı oranlarına bakıldığından oldukça yüksek bir grafik çiziyor.

Fransızca dünyada İngilizceden sonra en çok tercih edilen diller arasında 2. Sırada yer alıyor. Yani Fransızca öğrendiğinizde İngilizce kadar geçerli bir dile daha sahip olmuş olacaksınız. Karşınıza çıkan fırsatlarda bir adım daha önce olacak ve bildiğiniz dil sayesinde kariyer portföyünüz genişleyecek. Fransızca, İngilizce ve Almancadan sonra teknolojide en çok kullanılan dil. Teknolojik aletlerde, sunumlarda, internette daha fazla konuya ulaşabilecek ve daha fazla bilgi toplayabileceksiniz. Yaptığınız sunular için daha fazla materyale erişip, farkınızı gösterebilirsiniz. Fransızca öğrenmek konuşmanız için yeterli olmayabilir. Diğer dillere göre kelime telaffuzları, gırtlak kullanarak konuşmaları sizi ilk başta zorlayabilir. Ancak Fransızcayı yerinde yani Fransa’da öğrenirseniz, bu problemle uğraşmak zorunda kalmayacaksınız. Etrafınızda Fransızca konuşan insanlarla ve eğitmenlerinizle pratik yapabilir ve gün içerisinde öğrendiğiniz kelimeleri uygulayabilirsiniz. Birçok alanda avantaj sağlayacak olan Fransızca İş dünyasında en çok tercih edilen dillerden. Türkiye’deki şirketlerin uluslararası ticarette iletişime geçtiği ülkelerde genellikle tercih edilen konuşma ve yazı dili Fransızcadır. Bunun içinde en çok aranan ikinci dil Fransızca, size iş hayatınızda hiç beklemediğiniz fırsatların yolunu açacak. Resmi yazışma ve konuşmalar sırasında yapacağınız yardımlar sizi her zaman aranan ve bir adım öne çıkaran kişi konumuna getirecektir. İşin yanı sıra ilgilenmek istediğiniz her alanda Fransızca ile karşılaşabilirsiniz şiir sanat müzik ve daha birçok alanda dünyaca başarısı kabul görmüş eserler Fransızca yazılmıştır. Bu eserlere ulaşmak ve çeviri hatalarıyla uğraşmadan orijinal halini okuma fırsatını yakalayabilirsiniz. İlgilendiğiniz her alanda size avantaj getirecek Fransa’da ister haftalık ister aylık eğitimler alarak eğitimizi tamamlayabilirsiniz. Konaklama için birçok seçeneğiniz bulunmakta. Fransa’ya gidince nerede kalacağım diyorsanız bunu dert etmeyin. İster sıcak aile ortamında Homestay modeli ile kalabilir, ister yurtta konaklayabilir isterseniz de arkadaşlarınızla evde kalabilme imkanına sahipsiniz. Eğitiminiz ve konforunuz için her türlü imkânı sağlayan Fransa’da Paris’i, Eiffel’i ve daha birçok tarihi güzelliği de görüp romantizmin şehrinde harika zamanlar geçirebilirsiniz. Fransa Dil okulları sayesinde evrensel bir dil öğrenecek ve tüm Fransa’yı gezme fırsatını yakalayacaksınız.

Fransa’ya Nasıl Giderim?

Dil eğitimi ve turistik geziler açısından oldukça popüler olan Fransa’ya kolayca seyahat edebilirsiniz. Vize başvurunuzu yaptıktan sonra sadece 3 gün içerisinde başvurunuzun sonucunu öğrenebilirsiniz ve hazırlıklara başlayabilirsiniz. Türkiye’den sadece 4 saat uzaklıkta olan Fransa kolay ulaşımıyla da sizi yormayacak. Öğrenciler için oldukça Avantajlı olan Fransa Dil okulları hem bütçe olarak sizi zorlamayacak hem de eğitim için oldukça ideal. Fransa’ya gittiğinizde hem turistlerle İngilizcenizi geliştirebilecek hem de Fransızca aksanına hakım olacaksınız. Fransa’da dil öğrenmek ve başarıya bir adım daha yaklaşmak istiyorsanız web sitemizden iletişime geçip ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.