Malta Dil Okulları ve Malta’da Öğrenci Olmak

Malta son yıllarda İngilizce eğitimi için en çok tercih edilen ülkeler listesine girmeyi başarmıştır. Avrupa Birliği içinde küçük bir ada ülke olan Malta ekonomisi turizm ve denizcilik yanında dil okullarına da dayalı bir yapıya sahiptir. Devlet kontrolu altında hizmet veren Malta dil okulları kalite ve kaliteyi uyguna sunmaları ile ün kazanmışlardır. Her yıl Avrupa başta olmak üzere pek çok ülkeden binlerce öğrenci kısa veya uzun süreli dil eğitimi için Malta’yı tercih etmektedir.

Malta’da 50’nin üzerinde dil okulu mevcuttur. Genellikle okul ve konaklama fiyatlarını paket olarak sunan bu okullarda aile yanı konaklama dışında öğrenci evleri/apartları da çok popüler bir konaklama biçimidir.

maltada öğrenci olmakKöklü bir tarihe sahip olan Malta kültüründe sanat her zaman önde gelen bir alan olmuştur. Adanın hemen her bölgesinde erken rönesans döneminden modern çalara uzanan çeşitli eserler, binalar, müzeler görmek mümkündür.  Adanın bu tarihi ve coğrafi yapısı Hollywood filmelerinin pek çoğunda doğal set olarak kullanılmasını sağlamıştır. Gladyator, Truva, Monte Crito Kontu gibi filmler Malta’da çekilmiştir.

Malta aynı zamanda gece hayatı ve sürekli organize edilen konser ve partilerle de ünlüdür.  Özellikle okullarında yoğun olarak bulunduğu St Julians bölgesindeki gece kulüplerinde dünyaca ünlü DJ’lere sık sık rastalayabilirsiniz. 18. Yüzyıldan kalma Manoel tiyatrosunda ise çok sayıda oyun tiyatroseverlerin ilgisini çekmektedir.

Akdeniz ikliminin tüm özelliklerini taşıyan Malta’da plajlar ve billur berraklığındaki deniz bahar aylarından itibaren Malta’da İngilizce eğitimi alan öğrenciler için mükemmel bir dinlenme fırsatı sunmaktadır. Dil okulu dışında pek çok okul İngilizce + dalış gibi dersler de düzenlemektedir.

Malta dil okullarında alabileceğiniz İngilizce programları

  • Genel ve Günlük İngilizce
  • IELTS hazırlık dersleri
  • İş İngilizces programları
  • 7-16 yaş arası gençler için yaz kampları
  • 50 yaş üzeri için İngilizce + tatil kursları

Yurtdışında İngilizce eğitimi için rahat, huzurlu ve güvenli bir ülke arıyorsanız Malta’nın doğal ve tarihi güzellikleri sizin için çok iyi bir seçim olabilir. Malta dil okulları kaliteli eğitim yanında size sıcacık Akdeniz iklimi ve kültüründe hem İngilizce öğrenme hem de özgürce pratik yapma imkanı sunacaktır.