Londra’da Gezilmesi Gereken Tarihi Yerler

İngiltere dil okuluna eğitim almaya giden öğrenciler için Londra’da gezilmesi gereken tarihi yerleri sizin için derledik. İngilizce dil eğitimi alırken aynı zamanda gönlünüzce gezebilir ve eğlenebilirsiniz. 

İşte Londra’da Gezilmesi Önerilen Tarihi Yerler

1-  Westminster Sarayı

İngiliz Parlamentosu’na ev sahipliği yapan Westminster Sarayı, Thames Nehri’nin kuzey yakasında bulunur. 1200 odası ve 4.8 km’lik uzun koridorlarıyla 19. yüz yıldan bu yana kullanılan tarihi yapıtlardan biridir. Westminster Sarayı, gotik mimarisiyle dışı kadar içi de görülmesi gerekir. Bununla beraber saray içinde İngiliz Kral ve Kraliçelerin heykelleri bulunmaktadır. Sayasız odalarında tur atabilir Thames Nehrini izleyebilirsiniz. Parlamento nedeniyle belli günler ziyarete açıktır.

2- St. Paul Katedrali

St.Paul Katedrali dünyanın en büyük ikinci katedralidir. Christopher Wren tarafından tasarlanan yapıt 1710 yılında yapımı tamamlanmıştır. İhtişamlı dekorasyonu ve göz alıcı freskler nedeniyle görülmeye değer yerlerdendir. Kubbeden şehir manzarasını izleyebilir Taş ve Altın galeriyi de gezebilirsiniz. Ayrıca Katedral içerisinde önemli şahısların mezar odaları bulunur. Bu odaları da ziyaret edebilirsiniz.    

3- Kensington Sarayı

Kensington Sarayı 17. yüzyıldan bu yana genç kraliyet üyelerin ikametgah yerleri olmaktadır. En son prens Henry ve Meghan Markle çifti burada yaşamışlardı. Prenses Diana da bir dönem burada yaşamıştır. Sarayın belirli bölümlerini halka açıktır. Tarihi odaları gezebilir ve Royal hayatını gözlemleyebilirsiniz. İngiltere dil okullarına giden öğrenciler burayı rahat bir şekilde gezebilirler.

4- Westminster Abbey – Westminster Katedrali

Westminster Katedrali 1065 yılında günümüze kadar ayakta kalan en eski dini yapılar arasındadır. Taç giyme törenleri bu önemli katedralde yapılır. Tarihi bina olan bu yerde taç giymeden, Diana’nın ölüm merasimine kadar birçok anıyı barındıran bu yapıyı gezebilirsiniz. Etkileyici dekorasyona sahip yapıtın içerisinde Lady Şapeli, Şair Köşesi , Kral Edward’ın Tahtı , Manastır ve Kolej Bahçesini gezebilirsiniz.

5- Hampton Court Sarayı

VIII. Henry tarafından kullanılan bu saray Thames Nehri üzerindedir. Bazı kaynaklar tarafından ‘hayaletli’ olarak aktarılsa da görülmesi gereken önemli yerler arasındadır. Kötü üne sahip bu sarayın hayaletli anılmasının sebebi; kralın eşlerinin esrarengiz bir şekilde hayatlarını kaybetmesidir. Bazı ziyaretçiler ayak seslerini duyduğunu ve 3 farklı hayalet gördüğünü iddia eder. Tudor hanedanına ait eşyaları burada görebilir ve eski tarihe tanıklık edebilirsiniz.

Alternatif Yurtdışı Eğitim ile size sunulan cazip fiyatlar ve ayrıcalıklı fırsatlar, yurtdışında dil eğitimi almayı keyifli hale getirir. İngiltere dil okulu fiyat 2021 listesine göz atabilirsiniz. Bütçenize en uygun dil eğitimini seçebilir ve ingilizceyi anavatanında öğrenebilirsiniz. Diğer ülkelerin cazip tekliflerini yurtdışı dil eğitimi fiyatları 2021  listesinden bakabilirsiniz.

Eğitim , vize sürecini, okul bilgilerini ve aklınıza takılan tüm soruları, 0212 292 4326 numaralı telefonu arayarak danışmanlarımızdan ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz.  Bizi İnstagram Sayfamızdan takip etmeyi unutmayın! Tüm bilgileri @alternatifyurtdisiegitim sayfasından anlık olarak takip edebilirsiniz.