Londra’da Gezilmesi Gereken Müzeler

İngiltere dil okullarında dil eğitimi almaya giden öğrenciler, boş zamanlarında kültürel ve sosyal aktiviteler yapabilirler. Bunlardan en önemlisi müze gezileridir. İngiltere dil okulu öğrenciler bu müzelerden ücretsiz olarak yararlanabilir.

 

1- British Museum

Yılda ortalama 5 milyona yakın ziyaretçi karşılayan müze, 1753 yılında açıldı. Müzede 13 milyondan fazla eser bulunmaktadır. Mısır mumyaları bunların en çok ilgi gören eserlerdir. İngiltere’nin en prestijli müzelerinden olan British Museum’u ücretsiz gezebilirsiniz.

 

2- Londra Doğa Tarihi Müzesi

İngiltere dil okullarında eğitim alan öğrencilerin çok sıklıkla ziyaret ettiği Doğa Tarihi Müzesi, 80 milyondan fazla eser barındırır. Müzede canlıların farklı zamanlarda yaşam formlarını inceleyebilirsiniz. Botanik, Entomoloji, Paleontoloji ve Zooloji kalıntılarını ve yaşam formlarını görebilirsiniz. Farklı bilim dallarına ait araştırmalar sizlerin de ilgisini çekebilir. Bununla beraber nesli tükenmiş ve hiç görmediğiniz canlıların birer örneklerini görebilirsiniz.

3- Sherlock Holmes Müzesi

Sherlock Holmes baş kahramanın evidir. Ev tamamen Sherlock Holmes eşyalarıyla donatılmıştır. Sizi farklı bir yolculuğa çıkarır. Bu evi gezerken kitaplardan çıkarak gerçek somut görüntüler görebilirsiniz. Gizem ve ilginç eserleri seven İngiltere dil okulu öğrencilerinin burayı görmesi tavsiye edilir.

4- National Gallery

Sanatseverlerin ortak noktası olan National Gallery, 1824 yılında açılmıştır. Leonardo Da Vinci ve Van Gogh gibi ünlü sanatçıların eserlerini ücretsiz bir şekilde inceleyebilirsiniz.

5- Tower Of London

Orta Çağ Kalesi olan ve kraliyet ailesine ait özel mücevherlerin sergilendiği bu özel müzeye girerek, tarihe tanıklık edebilirsiniz.

6- Madame Tussauds London

 İstanbul’da olduğu gibi İngiltere’de de bulunan bu balmumu müzesi, İngiltere’nin önemli şahsiyetlerin Balmumu Heykellerini inceleyebilirsiniz. Birçok ünlüyü orijinal boyutlarıyla görebilirsiniz. Özellikle Royal bölümünde kraliyet ailesinin balmumu heykelleri ön plana çıkmaktadır.

7- National Maritime Museum

İngiltere’nin Denizcilik tarihini merak edenler için oldukça göz kamaştırıcıdır. Ulusal Denizcilik Müzesi, hayli ilginç eserlerle denizcilik tarihine ışık tutmaktadır.

8- Charles Dickens Museum

1800’lü yıllara damgasını vuran ünlü yazar Charles Dickens’ın özel eşyalarının sergilendiği müzedir. Bir döneme damga vurmuş bu yazarın hayatından kesitleri inceleyebilirsiniz.

Alternatif Yurtdışı Eğitim ile size sunulan cazip fiyatlar ve ayrıcalıklı fırsatlar, yurtdışında dil eğitimi almayı keyifli hale getirir. İngiltere dil okulu fiyat 2021 listesine göz atabilirsiniz. Bütçenize en uygun dil eğitimini seçebilir ve ingilizceyi anavatanında öğrenebilirsiniz. Diğer ülkelerin cazip tekliflerini yurtdışı dil eğitimi fiyatları 2021  listesinden bakabilirsiniz.

Eğitim , vize sürecini, okul bilgilerini ve aklınıza takılan tüm soruları, 0212 292 4326 numaralı telefonu arayarak danışmanlarımızdan ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz.  Bizi İnstagram Sayfamızdan takip etmeyi unutmayın! Tüm bilgileri @alternatifyurtdisiegitim sayfasından anlık olarak takip edebilirsiniz.