ILSC MONTREAL DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

Kanada, Avustralya, Amerika ve Hindistan’da pek çok merkezi bulunan ILSC Education Group’un  Kanada’da Toronto, Vancouver ve Montreal’de merkezleri bulunur. ILSC Group, Berlitz ve ELS dil okulları ile birleşerek dil eğitiminde öncü zincir okullardan biri haline gelmiştir. Genel İngilizce, IELTS Hazırlık, İş İngilizcesi gibi programların yanı sıra aynı okul grubuna ait olan Greystone College ile Kanada’da sertifika programları da sunarak geniş bir yelpazede eğitim verir. Öğrenciler dil eğitimlerinin hemen devamında dilerlerse kolayca bu sertifika programlarına geçiş yapabilirler. Tüm okullarının şehir merkezinde olması, ders programlarını sabah ve akşam seçenekleri ile esnek bir şekilde sunabilmesi, dil eğitiminiz sonunda Kanada’da bulunan 60’dan fazla üniversite ve koleje IELTS sınavına girmenize gerek kalmadan geçiş yapabilmenize olanak sağlaması okulun avantajlarından sadece birkaçıdır.  Genel İngilizce programlarında çalışma programınız ve ders tercihleriniz tamamen size aittir. Communication, Creative & Cultural English, Academic & Test Preparation ve Business English gibi ders  seçenekleri arasından seçim yaparak İngilizce seviyenize göre dersleri istediğiniz gibi birleştirebilirsiniz. Ayrıca, her 4 haftada bir yeni modüller seçebilir ve farklı becerilere veya ilgi alanlarına odaklanabilirsiniz. Kendinize göre ayarladığınız bu ders sistemlerinde başarılı olmanız çok daha kolay ve verimli olacaktır. Derslerinize dilerseniz sabahtan, öğlen veya akşam katılabilirsiniz. 

Quebec eyaletinde yer alan Montreal, Quebec’in en büyük, Kanada’nın ise 2. en büyük şehri olma özelliğine sahiptir. Şehir etrafında yer alan 3 tane dağ arasına kurulmuştur. Şehirde en çok konuşulan dil Fransızca’dır. İngilizce ikinci dil olarak konuşulmaktadır. UNESCO tarafından en iyi dizayn edilmiş şehirler arasında kabul edilen, eski Fransız mimarisine sahiptir. ILSC Montreal dil okulu şehrin merkezinde, Kanada’nın en iyi üniversitelerinden biri olan McGill  Üniversitesi’nin hemen karşısında yer almaktadır. 415 öğrenci kapasiteli,  23 sınıfa sahip okulda sınıflar ortalama 14, maksimum 18 kişiliktir. Okul resmi  IELTS, TEF / TEFaQ, OET ve Cambridge test merkezidir. 

ILSC Montreal çok öğrencilerine çok geniş bir program şeçeneği sunar. Genel Fransızca, Genel İngilizce, IELTS, TEF /TEFaQ, OET ve Diplôme D-Études de Langue Française (DELF) Sınav Hazırlık, İş İngilizcesi/Fransızcası, Yaratıcı ve Kültürel Fransızca/İngilizce. Bu programların yanı sıra iki dilli programı ile okuldaki derslerinizde İngilizce veya Fransızca eğitim alırken konakladığınız aile ağırlıklı olarak diğer dili konuşan bir aile olacaktır. Böylelikle her iki dili birden geliştirebileceksiniz. Cambridge English tarafından geliştirilen ve İngilizce öğretimi yeterliliğidir sağlayan CELTA Programı da sunan ILSC Montreal, CELTA’yı sunmak için Cambridge Üniversitesi tarafından akredite edilmiştir. CEFLE programı ise Fransızca’yı iyi derecede bilen ve İkinci Dil olarak Fransızca öğretmek isteyenler için tasarlanmıştır. Okul Pathways diye adlandırılan üniversite yerleştirme programı da sunmaktadır. Bir çok devlet kolejine öğrenci yerleştirmesi yapan ILSC Group aynı zamanda kendi bünyesindeki özel bir kolej olan ve Kanada’da çalışma hakkı sağlayan Greystone College’a da geçiş imkanı sunmaktadır. 

Genel İngilizce ve Fransızca programlarını haftada 24 ders ve 30 ders olmak üzere iki ayrı yoğunlukta sunar. ILSC Montreal dil okulunda sunulan programlara ister sabah ister öğlen katılabilirsiniz. 

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

Derslerinizden sonra okul tarafından düzenlenen eğlenceli aktiviteler ile yeni arkadaşlar edinme ve Kanada yaşamını keşfetme şansına sahip olacaksınız. Okulun aktivite ekibi, Montreal’deki zamanınızı en iyi şekilde değerlendirebilmenize yardımcı olmak için her hafta spor, gezi, kültürel ve sosyal etkinlikler düzenlerler. Bunların bir çoğu ücretsiz veya ILSC Montreal öğrencileri için indirimli fiyatlarla sunulmaktadır. Old Montreal ve Mount-Royal, St. Lawrence River, Notre-Dame Basilica, Montreal Museum of Fine Arts, St.Joseph’s Oratory şehirde ziyaret edebileceğiniz yerlerden birkaçıdır. 

Konaklama

Aile Yanı

Kanadalı bir ev sahibi aile ile yaşayarak İngilizce pratiği yapın ve harika bir Montreal deneyimi yaşayın. Kanada’da dil eğitimi alan öğrencilerin öğrendiklerini günlük hayatta ana dili İngilizce olan kişilerle pratik yaparak pekiştirebilmesi açısından aile yanı konaklama daha çok tercih edilir. Ailelerden genellikle yarım pansiyon şeklinde konaklama talep edilir. Öğrenciler sabah kahvaltısını ve akşam yemeğini aile ile birlikte yer. Dilerseniz tam pansiyon seçeneği de mevcuttur. Aileler okul tarafından düzenli olarak denetlenir ve genellikle ILSC Montral dil okuluna 30-50 dakika uzaklıktadırlar.

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

ilsc

İÇERİK BAŞLIKLARI