ILAC VANCOUVER DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

Kanada’da dil eğitimi denildiğinde en önde gelen okullardan olan ILAC’ın Toronto ve Vancouver’da iki kampüsü bulunmaktadır. Her iki okul da şehir merkezlerine kurulmuştur. Büyük ve modern kampüsleri, geniş program seçenekleri, güçlü eğitim müfredatı, renkli sosyal aktiviteleri, dinamik ortamı, tecrübeli öğretmenleri, 40’dan fazla dili konuşabilen öğrencilere her an yardımcı olmaya hazır uluslararası çalışanları, 90’dan fazla ülkeden gelen geniş öğrenci yelpazesi ve pek çok ayrı kurumdan aldığı ödüller ile Kanada’da dil eğitimi almak isteyen pek çok kişinin tercihi olmaktadır. 

ILAC’ın Vancouver okulu şehrin merkezinde yer alan 5 ayrı binadan oluşmaktadır. Muhteşem doğası ile Kanada’nın en ılıman iklimine sahip olan Vancouver dünyanın en yaşanabilir kentlerinden biri aynı zamanda da Kuzey Amerika’nın en büyük 3. film produksiyon merkezidir. Kanada’nın turizm ve kayak merkezidir. Genel olarak dil okulları  200-300 öğrenci kapasiteli iken ILAC Vancouver yaklaşık 2000 öğrenci kapasitelidir. İngilizce programlarını 19 yaş üstü öğrenciler için “Yetişkin İngilizce Programları” ve 16-18 yaş arası öğrenciler için  “Genç Yetişkin İngilizce Programları” olarak ikiye ayırır. ILAC’ın eğitim programı 17 seviyeden oluşmaktadır. Her seviye 4 hafta sürmektedir. Eğitiminize başlamadan önce gireceğiniz seviye tespit sınavı sonucunuza göre seviyenize uygun sınıfa yerleştirilirsiniz. Eğer mevcut İngilizce seviyeniz hakkında hemen şimdi bilgi edinmek isterseniz kısa süren ama oldukça yaklaşık bir sonuç veren online seviye tespit sınavını kendiniz yapıp bu 17 seviye içerisinde yaklaşık hangi seviyede olduğunuzu görebilirsiniz. Online test için tıklayabilisiniz. Örneğin test sonucunda Level 9 çıktınız ve amacınız IELTS 6.5 seviyesine yani Kanada’da master veya postgraduate eğitimi alabileceğiniz seviyeye gelmek ise Level 16’ya ulaşmanız gerekecektir. Her level 4 hafta sürdüğü için 7 ay İngilizce dil eğitimi almanız gerekeceği öngörülür. Fakat öğrencilerin sıkı bir çalışma ile level atlamaları da mümkündür. 

Genel İngilizce programları okulda haftada 30 ders veya 38 ders şeklinde iki ayrı yoğunlukta sunulmaktadır. IELTS Hazırlık programına katılabilmek için öğrencilerin Level 9 seviyesinde olması gerekmektedir. ILAC’ın hem Toronto hem de Vancouver okulları resmi IELTS test merkezidir. İş İngilizcesi programında öğrenciler kariyer odaklı İngilizce becerilerini ilerletip, işyerinde nasıl etkili iletişim kuracaklarını öğreneceklerdir. Programda iş toplantılarını yönetme, etkili iş yazışmaları ve sunumları yazmak gibi konulara yoğunlaşılır. 

ILAC dil okulunun en çok tercih edilen programlarından biri de University Pathway programıdır. Dil eğitiminiz sonunda Kanada’da lisans, master, postgraduate certificate, diploma gibi programlardan birine başvurmayı düşünüyorsanız seçmeniz gereken program üniversite hazırlık programı olacaktır. Programda Written & Oral English Skills, Critical Thinking, Research Skills, Essay Writing, Exam Writing Techniques, Oral Presentation gibi akademik İngilizce konularına ağırlık verilmektedir. Programın en önemli kısmı ise programınızı tamamladığınızda IELTS veya TOEFL gibi dil yeterlilik sınavlarına girmeniz gerekmeksizin kabul almış olduğunuz üniversite/kolejde direkt eğitiminize başlayabiliyor olmanızdır. ILAC’ın Kanada’da bulunan  85’den fazla üniversite ve college ile direkt bağlantısı bulunur. ILAC dil okulundan almış olacağınız İngilizce yeterlilik sertifikanız bu okullar tarafından kabul edilecektir.    

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

ILAC dil okulunun zengin aktivite programları ile öğrenciler sadece derste değil, okulun zengin sosyo-kültürel aktiviteleri sayesinde ders dışında da İngilizcelerini geliştirirler. ‘Don’t be shy’ felsefesiyle tüm öğrenciler çekinmeden bu sosyal ortamda bulunmaya ve İngilizce konuşmaya teşvik edilir. Stanley Park,Vancouver Aquarium, Science World, SkyTrain, Granville Island’ı keşfedebilirsiniz. ILAC Vancouver’da ücretsiz yoga ve zumba dersleri verilmektedir, arkadaşlarınızla bu derslere katılabilirsiniz. Okulun düzenlediği meşhur ILAC partileri, pub geceleri ile eğleneceksiniz.  Whistler kayak merkezi, Seattle, Rocky Dağları, Victoria gibi çevre bölgelere gerçekleştirilen hafta sonu gezilerine katılabilirsiniz. Bu geziler ile ilgili örnek programa ulaşmak için tıklayabilirsiniz

Konaklama

Aile Yanı

Sıcak bir karşılamadan ev yemeklerine, bir evin tüm keyfine varın. Aile yanında kalmak size her gün rahat bir atmosferde dil pratiği yapma ve gerçek bir evin sıcaklığını ve konforunu yaşama fırsatı verir. Kalacağınız ülkenin adetlerini ve kültürünü öğrenmenin en iyi yollarından biridir. Kanada’nın kültürel açıdan çeşitli nüfusunu ilk elden deneyimleme fırsatı bulacak, ülkenin adetlerini ve kültürünü gözlemleyebileceksiniz. ILAC dil okulunda aileler toplu taşıma ile ortalama 45 ila 55 dakika uzaklıktadır. Konaklamalar tek kişilik ortak banyolu odalarda tam pansiyon şeklindedir. Akşam yemeği ev sahibi aile tarafından sıcak servis edilir. 

Öğrenci Rezidansları

Diğer öğrencilerle birlikte yaşamak; dünyanın her yerinden arkadaş edinmek, fikir ve deneyimleri (hatta yemek tariflerini!) paylaşmak için harika bir yoldur. Rezidansların çoğu yemeksizdir, yani kendi yemeğinizi yapma veya yerel restoran ve kafelerde yeme seçimi size aittir. Özgürlüğünüzün tadını çıkarabilirsiniz.

GEC King Edward Yurdu
Yurt Vancouver şehir merkezinde, King Edward SkyTrain İstasyonu’nun hemen yanında, hareketli Cambie Village ve Queen Elizabeth Park’ın bölgesinde yer alır.  Yurtta  tek ve çift kişilik oda seçenekleri bulunur. Banyolar ortaktır.  Tam donanımlı ortak mutfaklarda öğrenciler yemeklerini hazırlayabilmektedirler. 6 öğrenciye bir mutfak düşmektedir. 

Granville House Yurdu
Öğrenci evi, ILAC Vancouver dil okuluna metro ile 20 dakika uzaklıktadır. Odalar tek veya çift kişilik ortak banyoludur. Tam donanımlı ortak mutfaklarda öğrenciler yemeklerini hazırlayabilmektedirler. Yetişkin ve bağımsız olmak isteyen öğrenciler için uygun fiyatlı bir konaklama seçeneğidir. 

GEC Viva Yurdu
Vancouver şehir merkezinde, False Creek marinasının hemen ilerisinde, okyanusa sadece kısa bir yürüyüş mesafesinde yer alan, lüks rezidans, Kuzey Amerika’nın 7. ve Kanada’nın en iyi 3. yurdu seçildi. 
Odalar tek veya çift kişilik ortak banyoludur. Tam donanımlı ortak mutfaklarda öğrenciler yemeklerini hazırlayabilmektedirler. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI