Kanada co-op programları

Kanada'da Özel Kolejler ve Co-op Programları

Kanada’da work and study olarak da bilinen ve eğitim alırken yarı zamanlı çalışma hakları yanında programın bir kısmının maaşlı stajdan oluştuğu programlar pek çok özel kolej bünyesinde sunulmaktadır. Ozellikle Toronto, Vancouver, Montreal gibi buyuk şehirlerde sunulan bu programlarda örenciler daha cok 6 ay eğitim + 6 ay co-o (maasli staj) veya 1 yıl eğitim + 1 yıl co-op seçeneklerini değerlendirirler.

Bu okullar daha cok yabancı ogrencileri hedefler ve İngilizce seviyesi olarak daha dusuk (5-5.5 IELTS) seviyesi ile kabul ederler. Daha cok isletme, pazarlama ve satis, turizm gibi alanlarda programlar bulunur.  Program maliyetleri devlet kolejlerine göre daha uygundur. Ancak dikkat edilmesi gereken en önemli nokta bu programlardan sonra ogrencilerin ek bir calisma suresi icin başvurma hakki olmamasidir. Örenciler, eğitim sirasinda haftada 20 saat calisma iznine sahiptir.

Program ucretleri 6.000 CAD civarından  baslar. Hedefiniz İngilizce seviyenizi ilerletirken ayni zamanda mesleki bir eğitim almak ve Kanada’da 6 ay -1 yıl is deneyimi kazanmaksa ideal olan program turudur.

 

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer