St. George’s INTERNATIONAL School

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

1927 yılında kurulmuş olan St. George’s International, İsviçre’nin Montreux şehrinde bulunan özel bir uluslararası okuldur. Okul, İsviçre’nin en  iyi 5 IB okulu arasında yer almakta olup, öğrencilere tüm yönleriyle zengin bir deneyim sunar ve akademik üstünlüğü benimser. Montreux’deki muhteşem konumuyla St. George’un kampüsü, göller ve dağlar arasında eşsiz bir doğal çevre içerisine yerleşmiştir. St. George International İsviçre’nin Fransızca konuşulan bölgesinde yer almaktadır.  Okulda anaokulundan lise sonuna kadar eğitim verilir. 

Uluslararası bir okul olarak St. George’s, öğrencilerini çeşitli dilleri öğrenmeye teşvik eder. Bu diller sadece İngilizce ve Fransızca ile sınırlı kalmaz, aynı zamanda Almanca, İspanyolca ve öğrencilerin ana dilleri gibi müfredatlarına entegre edilen bir dizi dil içerir. Bu yaklaşım, öğrencilerin farklı kültürleri ve bakış açılarını keşfetmelerini sağlarken, kültürlerarası farkındalıklarını geliştirmelerine de yardımcı olur. Sonuç olarak, öğrenciler dünya hakkında daha geniş bir perspektif kazanır, daha uyarlanabilir ve yaratıcı olurlar, iletişim becerilerini artırırlar, güçlü bir kimlik duygusu geliştirirler, sorunları çözmekte üstün yetenek kazanırlar ve bilişsel becerilerini yükseltirler. Bu eğitim ortamı aynı zamanda sosyal durumlarda kendilerine güven kazandırır ve eğitim ve kariyer alanında geniş fırsatlar sunar.

Lise eğitiminin ilk iki yılını tamamlayan öğrenciler IB Diploma veya General Diploma programlarından birisi ile ilerlerler. IB Diploma Programı, 16 ila 19 yaş arasındaki öğrencilere yönelik zorlu ve iki yıllık bir müfredattır. IB Programları dünyanın önde gelen üniversiteleri tarafından kabul edilmektedir. Tüm IB Programı öğrencileri, Bilgi Teorisi (Theory of Knowledge), Yaratıcılık, Aksiyon ve Hizmet (Creativity, Action, and Service) alanlarında programları takip etmeli ve başarıyla tamamlamalıdır. Ayrıca, Extended Essay adı verilen bireysel bir araştırma konusu seçmelidirler.

St. George’un öğrencilerinin %93’ü ilk üniversite tercihlerine yerleşirken, her üç öğrenciden biri bir Russell Group veya Ivy League üniversitesine kabul edilir.

Yatılı öğrenciler, küresel değişim programları ve ilgi alanlarına göre kamplara katılmaya davet edilir. Okulda 60’tan fazla ekstra aktivite ve destekleyici program mevcuttur. Öğrenciler yurtlarda 24 saat gözetim altındadırlar. Okul İngiliz Yatılı Okullar Birliği (BSA) üyesidir. Okul haftanın çoğu günü, 16.00 ile 18.00 saatleri arasında kulüp ve aktiviteler sunar. Yatılı öğrenciler için haftada bir ila üç zorunlu kulüp ve aktivite bulunur. Yatılı öğrencilere Cumartesi ve Pazar günleri de aktiviteler sunulur. Bunlar, fitness kulübü, futbol maçları ve hizmet aktiviteleri gibi yerinde aktivitelerden, kış aylarında kayak yapma, sonbahar ve yaz dönemlerinde dağ veya su tabanlı aktiviteler yapma ve alışveriş gezileri, kültürel geziler ve çeşitli atölyeler gibi dışarıda gerçekleştirilen aktivitelere kadar çeşitlenir. Bazı hafta sonu aktiviteleri 6. sınıftan 10. sınıfa kadar olan öğrenciler için zorunludur.

ÖZELLİKLER

Program Ücreti (2023-2024 )

6. ve 7. Sınıf Yıllık Yatılı Okul Ücreti90.620 CHF
8. ve 9. Sınıf Yıllık Yatılı Okul Ücreti109.190 CHF
10. ve 11. Sınıf Yıllık Yatılı Okul Ücreti112.250 CHF
12. ve 13. Sınıf Yıllık Yatılı Okul Ücreti115.520 CHF

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI