İngiltere’de Merak Edilen Fiyatlar

İngiltere, dünyanın en köklü ülkelerinden biri olup gerek yaşam biçimi, gerek tarihi ve gerekse de sosyal hayattaki etkinlikleri ile kendinden söz ettiren bir ülkedir. Gerek yaşamak için gerek ülkede gezmek için gerekse de burada hizmet veren dil okullarından eğitim alarak İngilizce öğrenmek için gidenlerin ülke hakkında bazı bilgilere sahip olmaları gerekmektedir. Özellikle de İngiltere’de merak edilen fiyatlar, ülkeye gitmeyi planlayanlar için önemli bilgiler verecektir. Öğrencilik yıllarını burada değerlendirmek isteyenler, İngiltere dil okulları ile daha kaliteli dil öğrenmek isteyenler veya İngiltere’de üniversite okumak isteyenlerin, genel yaşam şartları ve bazı günlük ihtiyaçların fiyatları hakkında bilgi sahibi olmaları gerekir.

Bu yazımızda, İngiltere’de merak edilen fiyatlar hakkında bilgi vereceğiz. Tüm bunları seyahate çıkmadan önce okumanız, nasıl davranmanız gerektiği konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

İngiltere’de Yemek Fiyatları – (8.45£ – 20.00£)

İngiltere’ye hangi amaçla giderseniz gidin kesinlikle öncesinden yemek fiyatları hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Özellikle de öğrenci iseniz daha bir dikkatli olmanız gerekir. İngiltere’de bir öğün yemek fiyatı ortalama bir restoranda10.00 £  En Düşük/Yüksek: 8.45-20.00 £ arasında değişmektedir.

İngiltere’de Ekmek Fiyatları – (0.80£ – 1.40£)

Uzun dönem burada yaşamayı planlayanlar, restoran yemek fiyatları yerine günlük ihtiyaçlarını kendileri karşılamak isterler. Bu da haliyle İngiltere’de ekmek fiyatları hakkında bilgi sahibi olmayı gerektirir. İngiltere’de ortalama ekmek fiyatları; Ortalama: 1.02 £  En Düşük/Yüksek: 0.80-1.40 £ şeklindedir.

İngiltere’de Et Fiyatları – (5.00£ – 12.00£)

Yaşam kalitesi bakımından dünya ülkelerini geride bırakan İngiltere, fiyatlar konusunda da diğer bazı ülkelere göre daha ekonomiktir. İngiltere’de et fiyatları prtalama: 8.57 £  En Düşük/Yüksek: 5.00-12.00 £ fiyatları arasındadır.

İngiltere’de Ev Fiyatları – (800.000£ – 1.200.000£)

İngiltere dil okulları ile eğitim almak isteyenlerin en çok merak ettikleri konulardan biri de ev fiyatlarıdır. Ancak ev fiyatları hakkında net bir bilgi vermek doğru değildir. evin kullanım alanına ve konumuna bağlı olarak kiralık veya satılık ev fiyatları değişebilmektedir. Londra’da müstakil ev fiyatları 800.000-1.200.000 £ arasında değişkenlik gösteriyor.

İngiltere’de Benzin-Yakıt Fiyatları – (1.03£ – 1.20£)

Burada yaşamak için bilinmesi gereken en önemli fiyatlar benzin-yakıt fiyatlarıdır. İngiltere’de benzin-yakıt fiyatları ortalama: 1.11 £  En Düşük/Yüksek: 1.03-1.20 £ dolaylarında seyretmektedir.

Ülkemizden ve dünyanın farklı yerlerinden her sene binlerce öğrenci, yabancı dil öğrenmek için İngiltere’ye başvuruda bulunmaktadır. Dil okulları, sundukları kalite ile kendinden söz ettiren kurumlardır. Tamamı devlet denetimi altında olması ve öğrencilere sunulan haklar konusunda son derece güzel avantajlar sunması, öğrencilerin bu ülkeyi daha fazla tercih etmelerini etkilemektedir. İngiltere’de dil okulu fiyatları, okulun bulunduğu bölgeye, program çeşitlerine, eğitim süresine göre değişebilmektedir. Bu nedenle detaylı bilgi almak için yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunan firmamız ile iletişime geçmeniz daha doğru bilgilere ulaşmanız açısından daha iyi olacaktır.

Her yönüyle insanı kendine çeken İngiltere, fiyatlar alanında da ortalama gelire sahip olan bir kişinin karşılayabilecekleri fiyatları sunmaktadır. Ülkeye gitmeden önce fiyatların güncel bilgileri hakkında ayrıntılara ulaşmanız daha sağlıklı olacaktır.