REDDAM HOUSE BERKSHIRE

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

Reddam House, Londra’ya 65 km uzaklıkta bulunan Wokingham bölgesinde yer alan özel, yatılı bir lisedir.  125 dönümlük geniş ve açık alanlara sahip olan muhteşem bir doğanın içerinde yer alır. 

Her çocuğun akademik ve kişisel ihtiyaçları, benzersiz değerlendirme uygulamaları ve Challenge and Extension (CHEX) programları aracılığıyla karşılanır, böylece kendi yeteneklerinin en iyisini yapmayı öğrenen öğrenciler yetiştirillir. Bu da hedefledikleri herhangi bir yolda başarılı olmalarına olanak tanır. Öğrencilere sınıf derslerinin yanı sıra uzmanlaşmış bire bir dersler ve üniversite rehberliği sunulur. Öğrencilerinin %30’u Russell Group ve Ivy League üniversitelerinden kabul almaktadır.  2019 yılında Times’a göre İngiltere’nin en iyi bağımsız yatılı okullarından biri olarak seçilmiştir ve British Boarding Schools Association (BSA) üyesidir.

Lise programları A-Level, Pre-A Level, GCSE, British National Curriculum’dan oluşmaktadır. Çok güçlü bir Görsel Sanatlar Programı bulunur. 

Kampüs, birçok ilginç yerin yakınında bulunmakta ve öğrencilere farklı heyecan verici gezilere katılma fırsatı sunmaktadır. Hafta sonları için çeşitli eğlence etkinlikleri düzenlenir; bu etkinlikler arasında profesyonel ragbi ve futbol maçları izleme, Oxford Üniversitesi, Windsor Kalesi, tarihi Bath kasabası, Stonehenge, Londra şehri ve mimari açıdan önemli diğer bölgeleri ziyaret etme gibi kültürel ve tarihi mekanlar bulunmaktadır. Yatılı öğrenciler, bu destekleyici ve zenginleştirici ortamda derslerine odaklanmakta güçlük çekmezler.

Öğrencilerin Reddam House’da eğitim almaya başlayabilmeleri için İngilizce yeterlilik sınavına girmesi gerekmemektedir. Okul başvuru yapan öğrencilerini kendi seviye tespit sınavına tabi tutmaktadır. Fakat orta üstü seviyede dil bilgisine sahip olunmasında yarar vardır. 1 akademik yıl 3 dönemden oluşur. 1. dönem Eylül-Aralık arası, 2. dönem Ocak – Mart arası ve 3. dönem olan yaz dönemi de Nisan – Temmuz arasıdır. 

ÖZELLİKLER

Program Ücreti (2023-2024 )

Başvuru Ücretidahil
Akademik Yıl Ders
Ücreti
dahil
  
Yurt Konaklaması
(yemekler dahil)
dahil
Toplam
Yaklaşık Senelik Maliyet
38.310 GBP 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI