İngiltere’de Dil Okuluna Gidebileceğiniz Şehirler

İngiltere dil okulları kaliteli ve oldukça köklü kurumlardan oluşmaktadır. Bu nedenle İngiltere dil okulu öğrencilerin ilk tercihi olmaktadır. İngiltere’de bulunan dil okulları British Council tarafından onay almıştır. Herkes tarafından bilinen ve adı duyulan dil okullarının büyük bir bölümü Londra, Cambridge, Oxford ve Bournemouth olmak üzere İngiltere’nin büyük bir alanına yayılmış durumdadır. İngiltere’de her bütçeye uygun dil eğitimi veren okul bulmak mümkündür.

Dünyada en çok dil okulunun bulunduğu ülke İngiltere’dir. Bu sebep ile yurtdışında dil okulunda eğitim almayı düşünen öğrenciler hem kalite hem de fiyat bakımından İngiltere’de birden fazla alternatif bulabilirler. İngiltere’de bulunan bazı dil okulları zincir adı verilen okullardan oluşmaktadır ve aynı eğitimi tüm dünya genelinde öğrencilere hizmet vermektedirler.

İngiltere Dil Okulu Vizesi

İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin başvuru yapabileceği iki farklı vize türü bulunmaktadır. Bu vize türlerini açmak gerekirse; İngiltere’ye 6 ay ya da daha kısa süresi olan dil eğitimine başvuracaksanız ziyaretçi öğrenci vizesi, eğer 6 aydan daha uzun süreli dil eğitimi almayı planlıyorsanız öğrenci vizesi başvurusu yapması gerekmektedir.

Öğrencilere sunulan iki vize türünde de katıldığınız programın tam zamanlı olması ya da haftada en az 15 saatten oluşan bir programa sahip olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra iki vize türünde de öğrenciler İngiltere’de iken uzatılamaz. Bunun yanı sıra İngiltere dil okulu çalışma izni vermemektedir aldığınız vize ile herhangi bir iş yerinde çalışmanız mümkün değildir.

İngiltere Dil Okulu Fiyatları

İngiltere dil okulu fiyatları okullara ve okulun bulunduğu bölge ve eğitim kalitesine göre değişkenlik gösterir. İngiltere’de bulunan dil okullarının opsiyonlu olanları da bulunur. İngiltere’de dil okulu yılın belli dönemlerinde kampanyalar yapılmaktadır. Birden fazla okul %15 ila %35 oranları arasında değişen dönemlik indirimleri öğrencilere sunmaktadır.

İngiltere dil okulları birden fazla konaklama seçeneği sunmaktadır. Aile yanında konaklama tercihi sayesinde öğrenciler ana dili İngilizce olan aileler ile pratik yapma imkanının yanı sıra İngiliz kültürünü akından tanıma şansı yakalarlar. Bu nedenle aile yanı konaklama İngiltere dil eğitimi konaklama seçenekleri arasında en fazla tercih edilendir.

Dil okulu fiyatları İngiltere, diğer ülkeler ile kıyaslama yapıldığında para biriminin yüksek olmasından dolayı biraz pahalı olduğu düşünülür. Aksine son yıllarda sterlinin düşmesi, okul seçeneklerinin geniş olmasından dolayı ekonomik ve kampanyalı okulların bulunması. Ayrıca ülkemize yakın olmasından ötürü birden fazla öğrenci tarafından daha fazla tercih edilmeye başlanmıştır.

İngiltere’de Dil Eğitimi Almanın Avantajları Nelerdir?

İngiltere’de ulaşım çok gelişmiştir. Bu nedenle hangi şehirde eğitim alırsanız alın diğer şehirleri çok rahat bir şekilde ziyaret edebilirsiniz. Ulaşım sisteminin ne kadar gelişmiş olduğu ve düzenin günlük yaşantı içinde hayran kalacak ve yaşamınızın nasıl kolaylaştığını fark edeceksiniz. Özellikle Londra şehrinde bunu daha rahat hissedeceksiniz. Tüm bunların yanı sıra İngiltere dil okulu için almış olduğunuz Birleşik Krallık vizesi ile İskoçya, İrlanda ve Galler’e ziyaret amaçlı gidebilirsiniz. İngilizce’nin doğduğu topraklarda dil eğitimi alırken diğer yandan da İngiliz kültürünü tamamen hissetme fırsatı bulacaksınız.

İngiltere’de Sağlık Sigortası

Kısa bir süreliğine dil eğitimi almak isteyen İngiltere’ye turistik vize ile giriş yapan öğrencilerin sağlık sigortası yaptırması zorunlu değildir. Fakat 6 aydan uzun sürecek eğitim için İngiltere’ye giden öğrenciler zorunlu sağlık sigortası yaptırması gerekir. Bu zorunlu sağlık sigortası vize başvurusu aşamasında sistemin yönlendirdiği siteden alınmalı.