İngiltere Hükûmeti İngiltere’ye seyahatte geçerli olan kuralları 17 Mayıs’ta güncelliyor.

İngiltere şu anda devam eden  14 günlük zorunlu karantina surecini ülkelerin aşılama oranları ve vaka sayları doğrultusunda 3 kategoriye ayırarak güncelleyeceğini duyurdu. Yeşil-amber ve kırmızı olarak sınıflandırılan 3 kategoride Türkiye’nin hangi grupta olacağını şimdilik bilmiyoruz.

Yeşil kategorisindeki ülkelerden gelenlerden sadece seyahatten 2 gün onca yapılmış negatif sonuçlu PCR testi istenecek. Karantina uygulanmayacak.

Amber kategorisindeki ülkelerden gelenlerden seyahatten önce alinmiş negatif PCR testi yanında İngiltere’ye ulaştıktan sonraki 2 ve 8. gün test sonucu istenecek ve 10 gün self-karantinada kalmaları gerekecek.

Kırmızı kategorideki ülkelerden gelenlerden ise seyahatten önce alinmiş negatif PCR testi yanında İngiltere’ye ulaştıktan sonraki 2 ve 8. gün test sonucu istenecek ve 10 gün boyunca hükûmetin listelediği karantina otellerinde kalmaları gerekecek.

İngiltere 12 Haziran itibarıyla tamamen normal hayata dönmeyi planlıyor. Su anda vaka sayısı ve olum oranları en düşük ülkeler arasında yer alan İngiltere, ayni zamanda aşılama oranının da en yüksek olduğu ülkelerin başında geliyor.

İngiltere’de yaz okulu ve dil okulu planlarınızı döneme özel çok cazip promosyonlardan yararlanarak planlamak için bilgi istek formumuzu doldurun, size arayalım.