WIMBLEDON SCHOOL OF ENGLISH LONDRA DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

Wimbledon School of English dünyaca ünlü tenis turnuvalarının gerçekleştirildiği Wimbledon’da yer almaktadır.  Londra merkezinin güneyinde, metro ile yaklaşık 20 dakika uzaklıktadır.  1964 yılında kurulan Wimbledon School of English hem güçlü akademik yapısı, hem güzel binası hem de bulunduğu güvenli, öğrenciler için mükemmel konumuyla İngiltere’nin en önde gelen okullarından biridir. Zaten akreditasyonları ve öğrenci referansları da bunu kanıtlamaktadır. Okul tek bir merkezden oluşur. Eğitiminiz sırasında güzel, güvenli, küçük bir kasaba havasındaki bu bölgenin kompakt yapısından faydalanırken aynı zamanda dilediğiniz zaman 20 dakika içerisinde Londra merkeze ulaşarak bu güzel şehrin sunduğu tüm olanaklardan yararlanabilirsiniz. 

Okulda 25 sınıf ve güzel bir bahçe bulunmaktadır. Wimbledon School of English yıllar içerisinde edindiği tecrübeler sayesinde çok çeşitli program seçenekleri sunabilmektedir. Genel İngilizce programını haftada 24 ve 28 ders olmak üzere iki arı yoğunlukta sunar. Okulda sunulan diğer programlar; İş İngilizcesi, IELTS Hazırlık, Tıp İngilizcesi, TOLES Hazırlık Avukatlar için İngilizce, Teacher Tarining, 30 yaş üstü profesyoneller için Ticari İngilizce, 40 yaş üstü kişiler için Londra keşif programıdır. Ayrıca okulda yaz aylarında yaz kampları da düzenlenmektedir. 

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

Okul tarafından düzenli olarak sosyal aktiviteler düzenlenmektedir. Wimbledon’da keşfedebileceğiniz birçok  kafe, bar, restoran ve mağaza bulabilirsiniz. Ayrıca Londra merkeze ve diğer pek çok şehre kısa zamanda ulaşabilirsiniz. Wimbledon’ın güzel bahçelerinde vakit geçirebilir  Wimbledon Lawn Tennis Müzesini gezebilirsiniz. 

Konaklama

Aile Yanı

İngiltere’de dil eğitimi alan öğrencilerin öğrendiklerini günlük hayatta ana dili İngilizce olan kişilerle pratik yaparak pekiştirebilmesi açısından aile yanı konaklama daha çok tercih edilir. Ailelerden genellikle yarım pansiyon şeklinde konaklama talep edilir. Ailelerin hepsi Wimbledon bölgesinde bulunur. Wimbledon School of English dil okuluna yaklaşık  10-25 dakikalık bir mesafe içinde yer alırlar. Ailelerin %40’ı yürüme mesafesindedir. Yaz ayları dışında okul öğrencilere genellikle yürüme mesafesinde aile bulabilmektedir. Konaklamalar genellikle tek kişilik ortak banyolu odalarda, sabah ve akşam yemeği dahil olacak şekilde tercih edilir.  Sadece kahvaltı, tam pansiyon, özel banyo gibi seçenekler bulunmaktadır. Ailelerin  hepsi dikkatli bir şekilde seçilir ve düzenli olarak ziyaret edilip denetlenir.

Öğrenci Rezidansları

Daha bağımsız bir konaklama tercih eden öğrenciler için okulların sunmuş olduğu konaklama seçeneklerinden biri de yurt konaklamasıdır. Geniş bir arkadaş çevresi edinmek, dünyanın pek çok yerinden gelen uluslararası öğrencilerle birlikte yaşamak isteyen öğrenciler için uygun bir seçenektir. Ortak mutfaklarda yemeğinizi hazırlarken diğer öğrencilerle sohbet edebilirsiniz. 

Student Houses – Öğrenci Evleri 
Okula genellikle 10-20 dakika uzaklıkta bulunan öğrenci evlerinde tek kişilik odada konaklama seçeneği sunulur. Öğrenciler evin ortak mutfağında yemeklerini hazırlayabilirler. 

Catholic Hostel
Okula toplu taşıma ile 30 dakika uzaklıkta bulunan yurt sadece kız öğrencileri kabul etmektedir. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI