STAFFORD HOUSE CANTERNBURY DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

Stafford House, İngiltere dil okulları arasında son yıllarda en hızlı büyüyen ve merkezlerinin fiziki koşullarına yatırım yapan okullardan birisidir. Cambridge Education Group markasının dil eğitimi kısmını üstlenerek faaliyet gösteren Stafford House, ilk olarak Canterbury şehrinde eğitim vermeye başlamıştır. Stafford House daha sonra Londra, Brighton ve Cambridge okullarını açmış ve bu okulları çok kısa sürede İngiltere’de dil eğitimi için en iyi alternatifler arasına sokmuştur. Stafford House dil okullarının tamamında okula yürüyüş mesafesinde yurt imkanları da mevcuttur. (Londra’da kısa bir metro mesafesindedir) Stafford House’un ayrıca Amerika ve Kanada’da da okulları mevcuttur.

Akademik yapıyı çok iyi bilen ve her sene binlerce öğrenciye lise ve üniversite hazırlık eğitimi sunan Cambridge Education Group bünyesinde olmasının bir artısı da akademik eğitime çok önem vermesi ve ders programlarının çok bilinçli olarak hazırlanmasıdır. 

Stafford House Canterbury Dil Okulu şehrin merkezinde yer almaktadır. İngiltere’nin güneydoğusunda bulunan tarihi bir şehir olan Canterbury’de yer almaktadır. Canterbury, tarihi önemi ve kültürel zenginlikleri ile bilinmektedir. Şehirde bulunan Canterbury Katedrali UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Kent Üniversitesi ve Canterbury Christ Church Üniversitesi Canterbury’de bulunmaktadır. Bu nedenle, şehir genç ve canlı bir atmosfere sahiptir. Canterbury’nin tarihi merkezi, dar sokakları, tarihi binaları, meydanları ile Kent Nehri’nin kenarında yer alan Westgate Gardens, St. Augustine’s Abbey ve Canterbury Kalesi de şehirde ziyaret edilebilecek yerler arasındadır. Canterbury, İngiltere’nin güneydoğusunda yer aldığından, Londra’ya tren ile 1 saat uzaklıktadır. 

225 öğrenci kapasiteli okulda 14 sınıf bulunur.  Sınıflar ortalama 10, maksimum 15 kişiliktir. 1 ders 45 dakikadır. Her öğrencinin okulda ayrıca bir akademik danışmanı bulunmaktadır, ayda bir yapılan birebir görüşmeler ile öğrencilerin ilerleyiş takibi yapılır. Okulda minimum öğrenci yaşı  16’dır. 

Genel İngilizce programlarını haftada 20 ders Standart Program, 25 ders Yoğun Program ve 30 ders Süper Yoğun Program olarak sunmaktadır. IELTS Hazırlık programı için ise  25 ders Yoğun Program ve 30 ders Süper Yoğun Program seçenekleri verilir.  

Okul British Council ve English UK tarafından onaylıdır. 

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

Stafford House Canterbury dil okulu, öğrencilerine İngilizce dil becerilerini geliştirirken aynı zamanda sosyal aktivite ve gizler ile  Canterbury’nin tarihi ve turistik yerlerini keşfetmelerini  ve öğrencilerin diğer öğrencilerle sosyalleşmelerine olanak sağlar. Haftasonları çevre şehirlere geziler ile İngiltere’nin pek çok şehrini keşfedeceksiniz. 

Konaklama

Aile Yanı

Stafford House Canterbury dil okulunda aile yanı konaklamaların okuldan uzaklıkları 5 dakikalık yürüyüş ile 25 dakikalık otobüs yolculuğu arasında değişmektedir . Tek kişilik ortak banyolu  odada, yarım pansiyon seçeneği en çok tercih edilen konaklama türüdür. İlave ücret ile özel banyo, tam pansiyon gibi seçenekleri de tercih edebilirsiniz. Eğer iki arkadaş beraber seyahat ediyorsanız çift kişilik konaklama seçeneği de bulunmaktadır. Aile yanı konaklama seçeneği 16 yaş üstü tüm öğrenciler içindir.

Öğrenci Rezidansları

Holmes House Yurdu
 Holmes House, 2020 yılında açılmış olan modern bir öğrenci yurdu olup Stafford house Canterbuy dil okuluna sadece 1 dakika uzaklıktadır. Odalar özel banyoludur, çalışma alanı ve bol miktarda depolama alanı ile donatılmıştır. Her 6 öğrenci için geniş bir mutfak ve oturma odası bulunur. Yurt, Canterbury şehir merkezine sadece 5 dakikalık yürüme mesafesindedir. Öğrencilerin birlikte vakit geçirebileceği güzel bir bahçe ve ücretsiz çamaşırhane sunmaktadır. Ayrıca, çevresinde birçok kafe, restoran, mağaza, park ve ilgi çekici yerler vardır. Tesco Metro süpermarket yürüme mesafesinde olup, Canterbury Otogarına da 10 dakikadan kısa bir yürüme mesafesindedir. Yurda 18 yaş üstü öğrenciler kabul edilmektedir. 

Canterbury Summer Residence 
Yurt, sadece temmuz ve ağustos aylarında 16-17 yaş öğrencilere hizmet vermektedir. Yurtta öğrencilerin ihtiyaçlarını ve güvenliğini sağlayan okul görevlileri bulunmaktadır. Tesis içerisinde öğrencilerin yemek yiyebileceği bir kantin, ücretsiz çamaşır yıkama olanakları ve ortak sosyal alanlar bulunmaktadır. Yatak odaları tek kişilik veya paylaşımlı olabilir ve özel banyo, gardırop, yatak altı saklama alanı ve çalışma masası ile donatılmıştır. Okula kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Şehir merkezine ise sadece 13 dakikalık yürüme mesafesindedir. Şehir merkezine yurdun önündeki otobüs durağı sayesinde otobüs ile de ulaşılır.

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI