STAFFORD HOUSE CAMBRIDGE DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

Stafford House, İngiltere dil okulları arasında son yıllarda en hızlı büyüyen ve merkezlerinin fiziki koşullarına yatırım yapan okullardan birisidir. Cambridge Education Group markasının dil eğitimi kısmını üstlenerek faaliyet gösteren Stafford House, ilk olarak Canterbury şehrinde eğitim vermeye başlamıştır. Stafford House daha sonra Londra, Brighton ve Cambridge okullarını açmış ve bu okulları çok kısa sürede İngiltere’de dil eğitimi için en iyi alternatifler arasına sokmuştur. Stafford House dil okullarının tamamında okula yürüyüş mesafesinde yurt imkanları da mevcuttur. (Londra’da kısa bir metro mesafesindedir) Stafford House’un ayrıca Amerika ve Kanada’da da okulları mevcuttur.

Akademik yapıyı çok iyi bilen ve her sene binlerce öğrenciye lise ve üniversite hazırlık eğitimi sunan Cambridge Education Group bünyesinde olmasının bir artısı da akademik eğitime çok önem vermesi ve ders programlarının çok bilinçli olarak hazırlanmasıdır. 

Stafford House Cambridge Dil Okulu şehrin tam merkezinde yer almaktadır. 135 öğrenci kapasiteli okulda 9 sınıf bulunur.  Sınıflar ortalama 10, maksimum 15 kişiliktir. 1 ders 45 dakikadır. Her öğrencinin okulda ayrıca bir akademik danışmanı bulunmaktadır, ayda bir yapılan birebir görüşmeler ile öğrencilerin ilerleyiş takibi yapılır. Okulda minimum öğrenci yaşı  16’dır. 

Genel İngilizce programlarını haftada 20 ders Standart Program, 25 ders Yoğun Program ve 30 ders Süper Yoğun Program olarak sunmaktadır. IELTS Hazırlık programı için ise  25 ders Yoğun Program ve 30 ders Süper Yoğun Program seçenekleri verilir.  

Okul British Council ve English UK tarafından onaylıdır. 

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

Stafford House Cambridge’de her hafta içerisinde en az 3 ücretsiz etkinliğin bulunduğu bir aktivite programı düzenler. Yapılan etkinlikler ile öğrencilerin İngilizce bilgilerini sınıfın ötesine, gerçek hayatta kullanmaları hedeflenir. Şehrin tarihi barlarını, festivalleri, müzeleri ve yerel pazarları keşfedin. Cambridge şehri ismini üniversitesinin başarısı ve yetiştirdiği öğrencileri ile dünyaya duyurmuş bir şehirdir. Şehirde kısa bir yürüyüşe çıktığınızda yemyeşil parkları, şehrin tam ortasından geçen Cam Nehri’ni ve Cambridge Üniversitesinin çeşitli okul binalarını görebilirsiniz. Şehir bisiklet kullanımına çok elverişli olduğu için kendinize bir bisiklet kiralayarak rahatça şehri keşfedebilirsiniz. 

Okulun sunduğu gezi ve aktivitelerden bazıları;

Fitzwilliam Müzesine gezi – ücretsiz
Botanik Bahçelerine gezi – üctesiz
Bath ve Stonehenge gezisi – 94 £ 
Oxford gezisi – 42 £ 
Canterbury ve Leeds Kalesi gezisi – 42 £ 
York gezisi – 44 £ 

Konaklama

Aile Yanı

Stafford House Cambridge okulunda aile yanı konaklamalar okuldan yaklaşık 35-40 dakika uzaklıktadır. Tek kişilik ortak banyolu  odada, yarım pansiyon seçeneği en çok tercih edilen konaklama türüdür. İlave ücret ile özel banyo, tam pansiyon gibi seçenekleri de tercih edebilirsiniz. Eğer iki arkadaş beraber seyahat ediyorsanız çift kişilik konaklama seçeneği de bulunmaktadır. Aile yanı konaklama seçeneği 16 yaş üstü tüm öğrenciler içindir.

Öğrenci Rezidansları

Daha bağımsız bir konaklama tercih eden öğrenciler için okulların sunmuş olduğu konaklama seçeneklerinden biri de yurt konaklamasıdır. Geniş bir arkadaş çevresi edinmek, dünyanın pek çok yerinden gelen uluslararası öğrencilerle birlikte yaşamak isteyen öğrenciler için uygun bir seçenektir. Ortak mutfaklarda yemeğinizi hazırlarken diğer öğrencilerle sohbet edebilirsiniz.

Varsity House Yurdu

Yurt, okula ve Cambridge şehir merkezine yürüyerek 20 dakika uzaklıktadır. Odalar tek kişilik özel banyoludur. Her katta ortak bir mutfak ve oturma odası bulunur. Öğrenciler yemeklerini bu ortak mutfakta hazırlarlar.  Yurtta 24 saat güvenlik hizmeti bulunur.  18 yaş üstü öğrenciler yıl boyu kabul edilirken, 16-17 yaşındaki öğrenciler de Temmuz ve Ağustos aylarında yurdu kullanabilmektedirler

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI