ST GILES LONDRA DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

St Giles International 1957 yılında Londra’da kurulmuş, kurulduğu günden beri aynı aile tarafından yönetilen bir okuldur. Zaman içerisinde İngiltere’de Cambridge, Brighton, Eastbourne ve Londra Highgate’de okullar açmıştır. Okulun aynı zamanda Kanada Vancouver’da da bir merkezi bulunmaktadır.

St Giles Londra Bloomsbury’nin kalbinde 100 yıllık muhteşem bir binada yer almaktadır. British Museum’a sadece 5 dakikalık yürüme mesafesindedir. Ders sonraları öğrencilerin başkenti keşfetmesi oldukça kolaydır. Londra’nın ünlü simge yapılarına yürüme mesafesindedir ve harika ulaşım bağlantılarına sahiptir. 56 sınıfı ile 720 öğrenci kapiseteli büyük, canlı bir okuldur. 16 yaş üstü öğrenciler programlara katılabilirler. Maksimum 12 kişilik sınıflarda genellikle ortalama 10 öğrenci eğitim alır. Binaın çatı katında geniş bir bahçe terası bulunur. Londra’nın merkezinde bulunan bir okul için lüks sayılabilecek bu bahçede öğrenciler barbeku partileri gibi çeşitli sosyal aktiviteler gerçekleştirirler. Binada geniş kapsamlı bir kütüphane, çalışma odası, kafeterya ve binanın en üst katında kendine ait bir yurdu bulunmaktadır. Okulun multi-centre option şeçeneği ile dilerseniz eğitiminizi iki ayrı şehirde tamamlayabilirsiniz. Örnek olarak 20 haftalık eğitiminizin 12 haftasını Londra’da,  8 haftasını Cambridge okulunda tamamlayabilirsiniz. 

Genel İngilizce programlarının haftada 20 ders ve 28 ders seçenekleri bulunmaktadır. Haftada 20 derslik Genel İngilizce derslerinizi sabahları   9:00-12:50 saatleri arası alabileceğiniz gibi öğleden sonra ders seçeneği ile derslere 13:55-17:40 saatleri arasında da katılabilirsiniz. Öğleden sonra dersleri sabah derslerine göre daha uygun fiyatlıdır. Hem Londra merkezde iyi bir okulda eğitim almak hem de bütçe dostu bir program arıyorsanız mutlaka St Giles London Afternoon Course fiyatlarına da göz atmalısınız. 

St Giles Londra  Platinum Course adı altında İngilizcesi’ni hızlıca ilerletmeyi hedefleyen meşgul profesyoneller, yöneticiler için hazırlanmış bir program sunmaktadır. Dersleri isterseniz 5 kişilik mini sınıflarda veya birebir alabilirsiniz. Veya her ikisini birleştirip örnek olarak hafta 20 ders grup dersi+ 10 ders özel ders almayı tercih edebilirsiniz. Derslerde öğretmeniniz uzmanlık alanınıza odaklanarak size özel bir program çıkartabilir. Platinum kursunda, dünyanın farklı yerlerinden gelen diğer profesyonellerle tanışma ve ağ kurma fırsatına sahip olacaksınız.

St Giles Londra’nın öne çıkan, pek az okulun sunabildiği bir diğer programı da Family Courses programıdır. Ebeveynler ve 5-15 yaş arası çocukları için tasarlanmış bu programda çocuğunuz kendi yaşına uygun sınıfta eğitim alırken siz de İngilizce seviyenize uygun bir sınıfta eğitim alacaksınız. Ders bitimlerinde okulun hazırlamış olduğu gezi ve aktivite programı ile keyifle Londra’yı gezebilecek, dünyanın her yerinden yeni arkadaşlar edineceksiniz. Ders almamayı tercih edebilir, çocuğunuz dersteyken boş zamanınızın tadını çıkartabilirsiniz. 

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

St Giles merkezlerinin her biri yoğun, enerjik bölgelerde bulunur. Okul tarafından hazırlanan etkinlik programı ile öğrencilerin yeni insanlarla tanışmalarına ve ömür boyu sürecek arkadaşlıklar kurmalarına yardımcı olmak hedeflenir. Okul tarafından öğrencilere indirimli gezi turları, biletler de sağlanmaktadır. 

Konaklama

Aile Yanı

Bu popüler konaklama seçeneği, İngilizcenizi sınıf dışında pratik yapmak ve İngiliz kültürü ve yaşam tarzı hakkında ilk elden bilgi edinmek istiyorsanız ideal seçimdir. 

Okulun en düşük fiyatlı konaklama seçeneğidir
Aileler özenle seçilir ve denetlenir
Yarım pansiyon veya sadece kahvaltı seçeneği bulunur
Tek kişilik odalar (birlikte seyahat eden öğrenciler için çift kişilik oda seçeneği bulunur)
Özel banyo seçeneği bulunur
Londra’nın merkezindeki konumu nedeniyle, aile yanında konaklamalar toplu taşıma ile merkeze yaklaşık 45-60 dakika uzaklıktadır.

Londra büyük bir şehirdir ve zone diye adlandırılan 6 bölgeye ayrılmıştır. Zone 1 merkeze en yakın olan ve zone 6 merkezden en uzak olanıdır. St Giles London, zone 1’dedir. Zone 1’de aile yanında konaklama bulmak çok sıra dışıdır ve bu nedenle aile yanı konaklamalarının çoğu zone 3-4’dedir. Zone 1’de konaklamak istiyorsanız yurt seçeneklerine bakmak daha doğru olacaktır. 

Öğrenci Rezidansları

Diğer öğrencilerle birlikte yaşamak; dünyanın her yerinden arkadaş edinmek, fikir ve deneyimleri (hatta yemek tariflerini!) paylaşmak için harika bir yoldur. Rezidansların çoğu yemeksizdir, yani kendi yemeğinizi yapma veya yerel restoran ve kafelerde yeme seçimi size aittir. Özgürlüğünüzün tadını çıkarabilirsiniz.

Chapter Highbury Yurdu

Yurt, okuldan yaklaşık metro ile 20 dakika uzaklıktadır. Hızlı ve kolay ulaşım imkanı sunan Holloway Road Metro İstasyonu’nun hemen yanındadır. Yakınında Arsenal Futbol Klubünün maçlarının yapıldığı Emirates Stadı ve London Metropolitan Üniversitesi bulunur. 
Tek kişilik özel banyolu odalar sunulmaktadır. Ortak mutfaklarda öğrenciler yemeklerini kendileri hazırlamaktadırlar. Ayrıca yurtta sinema salonu, oyun odası, spor salonu ve çalışma odası gibi olanaklar sunmaktadır.

St Giles Yurdu 

 St Giles London  ile aynı binada bulunur. 17 yatak odası bulunmaktadır. Kahvaltı dahildir ve binanın birinci katında bulunan St Giles Cafe’de verilmektedir. ortak kullanımlı küçük bir mutfak da bulunmaktadır. 4 öğrenci bir banyoyu kullanır. 

 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI