ST GILES CAMBRIDGE DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

St Giles International 1957 yılında Londra’da kurulmuş, kurulduğu günden beri aynı aile tarafından yönetilen bir okuldur. Zaman içerisinde İngiltere’de Cambridge, Brighton, Eastbourne ve Londra Highgate’de okullar açmıştır. Okulun aynı zamanda Kanada Vancouver’da da bir merkezi bulunmaktadır.

St Giles Cambridge, merkezi bir konumda, Cambridge tren istasyonuna sadece iki dakikalık mesafede yer alır. Londra’ya giden trenler sadece bir saat sürer ve mükemmel ulaşım bağlantılarıyla Cambridge, İngiltere’nin diğer şehirlerini keşfetmek için ideal bir noktada bulunmaktadır. Şehre en yakın havaalanı Stansted’dir, Türkiye’den de direkt uçuşlar bulunmaktadır. 

Okul geleneksel, eski bir binada yer almaktadır. Binanın tarihi mimarisi korunarak içi renove edilmiş, modern ve iyi donanımlı sınıflar oluşturulmuştur. Eski ve yeninin bu karışımı şehirde de devam eder. Etkileyici tarihi binaların yanı sıra, canlı, kültürel aktivitelerle dolu, harika alışveriş noktalarına ve restoranlara sahip bir şehirdir. St Giles Cambridge 12 sınıfı ile 170 öğrenci kapasiteli sıcak kanlı, butik bir okuldur. 14 yaş üstü öğrenciler programlara yıl boyu katılabilmektedirler. Maksimum 12 kişilik sınıflarda genellikle ortalama 10 öğrenci eğitim alır. Merkezde eğitim alan öğrencilerin ortalama yaşı 24’dür. Okulda her cuma günü öğrencilerin ilerleyiş takibi için mini bir test ve akademik danışman  ile bire bir görüşme yapılır. 8 haftada bir yapılan seviye tespit sınavı sonucuna göre öğrenciler bir üst seviyeye geçiş yaparlar.  Binada  çalışma odası, kafeterya ve binanın en üst katında kendine ait bir çatı terası bulunur. 

Genel İngilizce programlarının haftada 20 ders ve 28 ders seçenekleri bulunmaktadır. Haftada 20 derslik Genel İngilizce derslerinizi sabahları   9:00-13:00 saatleri arası alabileceğiniz gibi öğleden sonra ders seçeneği ile derslere 14:00-17:40 saatleri arasında da katılabilirsiniz. Öğleden sonra dersleri sabah derslerine göre daha uygun fiyatlıdır. Yüksek kalitede eğitimi uygun fiyata almak istiyorsanız danışmanlarımızdan St Giles Cambridge Afternoon Course fiyatlarını isteyiniz. Okulun multi-centre option şeçeneği ile dilerseniz eğitiminizi iki ayrı şehirde tamamlayabilirsiniz. Örnek olarak 20 haftalık eğitiminizin 12 haftasını Londra’da,  8 haftasını Cambridge okulunda tamamlayabilirsiniz.

St Giles Cambridge diğer pek çok okuldan farklı olarak yıl boyu 14 yaş üstü tüm öğrencilere eğitim verebilmektedir. 14-16 yaş arası öğrenciler için sunulan Junior Course programı ile okul sadece yaz aylarında değil, tüm yıl bu yaş aralığındaki öğrencileri kabul etmektedir. Program haftada 28 dersten  ve haftada 3 aktiviteden oluşur. Programa 2-16 hafta arası dilediğiniz süre kadar katılabilirsiniz. Konaklamalar aile yanında, tek kişilik odada yarım pansiyon şeklinde gerçekleşir.  

Okulun multi-centre option şeçeneği ile dilerseniz eğitiminizi iki ayrı şehirde tamamlayabilirsiniz. Örnek olarak 20 haftalık eğitiminizin 12 haftasını Londra’da,  8 haftasını Cambridge okulunda tamamlayabilirsiniz.

St Giles İngiltere dil okulları British Council onaylı ve English UK üyesidir ve 3 kuşaktır bir aile firması oluşuyla gurur duyar.

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

St Giles merkezlerinin her biri yoğun, enerjik bölgelerde bulunur. Okul tarafından hazırlanan etkinlik programı ile öğrencilerin yeni insanlarla tanışmalarına ve ömür boyu sürecek arkadaşlıklar kurmalarına yardımcı olmak hedeflenir. Okul tarafından öğrencilere indirimli gezi turları, biletler de sağlanmaktadır. Fitzwilliam Müzesi, Kings College, Clare College, Corpus Clock, Wren Kütüphanesi okula yürüme mesafesinde bulunan dünyaca ünlü yerlerden birkaçıdır. Şehirde kısa bir yürüyüşe çıktığınızda yemyeşil parkları, şehrin tam ortasından geçen Cam Nehri’ni ve Cambridge Üniversitesinin çeşitli okul binalarını görebilirsiniz. Şehir bisiklet kullanımına çok elverişli olduğu için kendinize bir bisiklet kiralayarak rahatça şehri keşfedebilirsiniz. 

Konaklama

Aile Yanı

İngiltere’de dil eğitimi alan öğrencilerin okulda öğrendiklerini günlük hayatta ana dili İngilizce olan kişiler ile pratik yaparak pekiştirebilmesi açısından aile yanı konaklama tercih edilen bir konaklama şeklidir. Ülkenin kültürünü ve yaşam şeklini gözlemleyebilmenin en iyi yollarından biridir. St Giles Cambridge dil okulunda, şehrin kompakt boyutu sayesinde tüm konaklama seçenekleri okula kolayca ulaşılabilecek mesafededir. Aileler okula toplu taşıma ile 10-40 dakika mesafede bulunurlar. Öğrenciler aile yanında tek kişilik odada, yarım pansiyon şeklinde konaklarlar. Birlikte seyahat eden öğrenciler için çift kişilik oda seçeneği bulunur.

Öğrenci Rezidansları

Daha bağımsız bir konaklama tercih eden öğrenciler için okulların sunmuş olduğu konaklama seçeneklerinden biri de yurt konaklamasıdır. Geniş bir arkadaş çevresi edinmek, dünyanın pek çok yerinden gelen uluslararası öğrencilerle birlikte yaşamak isteyen öğrenciler için uygun bir seçenektir. Ortak mutfaklarda yemeğinizi hazırlarken diğer öğrencilerle sohbet edebilirsiniz.

Castle Street Yurdu 
Yurt, okula yürüyerek 30 dakika uzaklıktadır. Güvenli ve sakin bir bölge olan Castle Park bölgesinde yer alır.
Tek kişilik özel banyolu odalar sunulmaktadır. Ortak mutfaklarda öğrenciler yemeklerini kendileri hazırlamaktadırlar. Ayrıca yurtta sinema salonu, oyun odası, spor salonu, 24 saat güvenlik hizmeti ve çalışma odası gibi olanaklar sunulmaktadır.

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI