OXFORD INTERNATIONAL OXFORD DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

İngiltere, Amerika ve Kanada’da İngilizce eğitimi sunan, 7 şubesi bulunan Oxford International 1991 yılından beri eğitim vermektedir. 

Oxford International’ın Oxford dil okulu Oxford şehrinin merkezinde  yer alır. Okul binası 7 sınıftan oluşur. Maksimum 15 kişilik sınıflarda eğitim verilir, okulun öğrenci kapasitesi 135 kişidir. Az öğrenci kapasiteli tüm okullarda olduğu gibi bu okulda da kısa sürede tüm öğretmenler ve okulda eğitim alan tüm öğrenciler ile tanışabilir, kısa sürede sosyal hayata dahil olabilirsiniz. Tarihi binaları ve güzel parkları ile Oxford, İngiltere’nin en çekici şehirlerinden biridir. Oxford Üniversitesi’ne ev sahipliği yapan 155 bin nüfuslu şehir Londra’ya sadece 1 saat uzaklıkta bulunuyor. 

Genel İngilizce programında ders seçeneklerini haftada 20 derslik standart program, 30 ve 40 derslik yoğun program olmak üzere 3 ayrı yoğunlukta sunar. Haftada 20 derslik Genel İngilizce derslerinizi sabahları   9:00-12:15 saatleri arası alabileceğiniz gibi öğleden sonra ders seçeneği ile derslere 13:00-16:30 saatleri arasında da katılabilirsiniz. Öğleden sonra dersleri sabah derslerine göre daha uygun fiyatlıdır. Yüksek kalitede eğitimi uygun fiyata almak istiyorsanız danışmanlarımızdan Oxford International Afternoon Course fiyatlarını isteyiniz.  Dil oklunun bu merkezinde IELTS Hazırlık programı da mevcuttur.

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

Tarihi yapıları, dünyaca ünlü Oxford Üniversitesi ve meşhur botanik parkları ile Oxford’da yapacak bir çok aktivite bulacaksınız. Öğrenci şehri olması nedeniyle pek çok kafe, pub ve restoranlar ile dolu olan bu şehirde bisikletinize atlayıp güzel bir gezintiye çıkabilirsiniz. Oxford Üniversitesi’ne ait tarihi kolej binaları, Ashmolean Müzesi, Bodleian Kütüphanesi, botanik bahçeleri,  Modern Art Oxford Galerisi mutlaka görülmesi gereken yerlerden birkaçıdır.  Oxford International dil okulunun öğrencilerine sunduğu  aktivite programı ile hem öğrencilerin bölgeyi keşfetmesi hem de sosyalleşerek İngilizce bilgilerini gerçek hayatta kullanması hedeflenir. 

Konaklama

Aile Yanı

İngiltere’de dil eğitimi alan öğrencilerin öğrendiklerini günlük hayatta ana dili İngilizce olan kişilerle pratik yaparak pekiştirebilmesi açısından aile yanı konaklama daha çok tercih edilir. Ailelerden genellikle yarım pansiyon şeklinde konaklama talep edilir. Öğrenciler sabah kahvaltısını ve akşam yemeğini aile ile birlikte yer. Aileler okul tarafından düzenli olarak denetlenir. Aile yanı konaklamalarda en çok tercih edilen konaklama şekli  tek kişilik, ortak banyolu odada yarım pansiyon şeklindedir. Sadece kahvaltı almayı da tercih edebilirsiniz. Çift kişilik oda seçeneği de bulunmaktadır.

Öğrenci Rezidansları

Daha bağımsız bir konaklama tercih eden öğrenciler için okulların sunmuş olduğu konaklama seçeneklerinden biri de yurt konaklamasıdır. Geniş bir arkadaş çevresi edinmek, dünyanın pek çok yerinden gelen uluslararası öğrencilerle birlikte yaşamak isteyen öğrenciler için uygun bir seçenektir. Ortak mutfaklarda yemeğinizi hazırlarken diğer öğrencilerle sohbet edebilirsiniz.

The Mews Yurdu
Yurt, Oxford International dil okuluna otobüs ile kısa bir mesafededir. Odalar tek kişilik özel banyoludur. Öğrenciler yemeklerini ortak mutfakları kullanarak hazırlamaktadırlar. Yurt sadece yaz aylarında öğrenci kabul etmektedir.

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI