NCG MANCHESTER DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

Birleşik Krallık ve İrlanda’da Manchester, Liverpool ve Dublin’de merkezleri bulunan New College Group İngilizce konuşulan bir ortamda son teknoloji eğitim tesisleri, merkezi konumları ile yurt dışında eğitiminizin tadını çıkarmak için benzersiz bir deneyim sunar. NGC’nin Manchester ve Liverpool okulları British Council onaylı ve English UK üyesidir.

New College Group’un ilk açılan merkezi olan NCG Manchester hareketli Piccadilly Bahçeleri bölgesinde merkezi bir konuma sahiptir. Manchester canlı ve hareketli bir şehirdir, Kuzey İngiltere için önemli bir kültür merkezidir. Londra’ya iki saat uzaklıkta, üniversiteleri nedeniyle öğrenci nüfusun yüksek olduğu bir kenttir. Manchester United ve  Manchester City  kulüplerine de ev sahipliği yapar. Çarpıcı mimarisi, hareketli gece hayatı ve spor tarihi ile ünlü şehir, yurtdışında dil eğitiminizi alırken hem de eğlenmek için harika bir yerdir. Okulda sınıf mevcudu maksimum 15 kişidir. 

Genel İngilizce programının ders seçeneklerini haftada 15 saat Standard Program, 21 ve 25 saatlik Intensive Program olmak üzere 3 ayrı yoğunlukta sunar. IELTS Hazırlık Programı ise haftada 21 saat ders olacak şekilde uygulanır. 

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

NCG Manchester eğitiminiz boyunca organize ettiği etkinlikler aracılığıyla şehri keşfetmenize ve yeni arkadaşlıklar kurmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış özel bir sosyal programa sahiptir. Manchester Katedrali, futbol severlerin mutlaka uğraması gereken rotalar arasında bulunan Dünyanın en büyük futbol müzesi National Football Museum, Manchester United maçlarının oynandığı 76.000 kişilik Old Trafford Stadyumu, Manchester Town Hall, Royal Exchange Tiyatrosu  şehirde gezebileceğiniz yerlerden birkaçıdır. Cadde mağazalarından tatlı butiklere ve en iyi İngiliz büyük mağazalarına kadar, satın almak istediğiniz ne varsa, onu Manchester’da bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Media City’de  Oasis ve The Stone Roses gibi Dünayaca ünlü sanatçıların bulunduğu müzik gruplarının canlı performanslarını dinleyin. Liverpool, York ve Chester gibi yakın şehirlere yapılan hafta sonu gezilerine katılın. 

Konaklama

Aile Yanı

Aile yanında konaklama anadili İngilizce olan kişilerle İngilizce iletişim kurmanın mükemmel bir yoludur. Ev yaşamının tüm konforunu ve kültürel deneyimin tadını çıkarırken, İngilizce konuşma konusunda özgüvenini geliştirmek isteyen öğrenciler için idealdir. Ülkenin kültürünü ve yaşam şeklini gözlemleyebilmenin en iyi yollarından biridir. NCG Manchester’da aileler okula toplu taşıma ile yaklaşık 45 dakika uzaklıktadır. Konaklamalar tek veya çift kişilik odada yarım pansiyon şeklindedir. Dileyen öğrenciler özel banyolu oda seçeneği de mevcuttur. 

Öğrenci Rezidansları

Daha bağımsız bir konaklama tercih eden öğrenciler için okulların sunmuş olduğu konaklama seçeneklerinden biri de yurt konaklamasıdır. Geniş bir arkadaş çevresi edinmek, dünyanın pek çok yerinden gelen uluslararası öğrencilerle birlikte yaşamak isteyen öğrenciler için uygun bir seçenektir. Ortak mutfaklarda yemeğinizi hazırlarken diğer öğrencilerle sohbet edebilirsiniz. 

Lambert & Fairfield Yurdu
Yurt, NCG Manchester dil okuluna ve şehir merkezine yürüyerek 7 dakika uzaklıktadır. Yurtta odalar tek kişilik, özel banyoludur.  Öğrenciler yemeklerini tam donanımlı mutfaklarda kendileri hazırlayabilirler. Yurda 18 yaş üstü öğrenciler kabul edilir. Yurtta 24 saat güvenlik bulunur. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI