NCG LIVERPOOL DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

Birleşik Krallık ve İrlanda’da Manchester, Liverpool ve Dublin’de merkezleri bulunan New College Group İngilizce konuşulan bir ortamda son teknoloji eğitim tesisleri, merkezi konumları ile yurt dışında eğitiminizin tadını çıkarmak için benzersiz bir deneyim sunar. NGC’nin Manchester ve Liverpool okulları British Council onaylı ve English UK üyesidir.

Dünyaca ünlü The Beatles grubuna, Liverpool ve Everton Futbol Kulüplerine ev sahipliği yapan denizcilik şehri Liverpool  İngiltere’nin kuzeybatısında yer alır ve Londra’ya tren ile 2 saat uzaklıktadır. New College Group’un Liverpool’daki okulu şehir merkezinde yer alır. Şehrin önemli merkezlerinden biri olan Liverpool One Shopping Centre okula sadece 1 dakika yürüme mesafesindedir. Liverpool’da konaklama ve yaşam maliyetleri diğer İngiliz şehirlerine göre oldukça düşüktür. Okulda sınıf mevcudu maksimum 15 kişidir. 

Genel İngilizce programının ders seçeneklerini haftada 15 saat Standard Program, 21 ve 25 saatlik Intensive Program olmak üzere 3 ayrı yoğunlukta sunar. IELTS Hazırlık Programı ise haftada 21 saat ders olacak şekilde uygulanır. Ayrıca sadece Liverpool merkezinde sunulan English & Professional Football programı da ilgi çekmektedir.

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

NCG Liverpool dil okulu eğitiminiz boyunca organize ettiği etkinlikler aracılığıyla şehri keşfetmenize ve yeni arkadaşlıklar kurmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış bir sosyal programa sahiptir. Avrupa Kültür Başkenti unvanını kazanan Liverpool Tate Liverpool, Walker Sanat Galerisi, The Bluecoat dahil olmak üzere büyük uluslararası sanat sergilerine ev sahipliği yapar. Liverpool sahili ve Galler’in güzel kıyılarını keşfedebilirsiniz. Manchester, York ve Chester gibi yakın şehirlere yapılan hafta sonu gezilerine katılın. 

Konaklama

Aile Yanı

Aile yanında konaklama anadili İngilizce olan kişilerle İngilizce iletişim kurmanın mükemmel bir yoludur. Ev yaşamının tüm konforunu ve kültürel deneyimin tadını çıkarırken, İngilizce konuşma konusunda özgüvenini geliştirmek isteyen öğrenciler için idealdir. Ülkenin kültürünü ve yaşam şeklini gözlemleyebilmenin en iyi yollarından biridir. NCG Liverpool’da aileler okula toplu taşıma ile yaklaşık 45 dakika uzaklıktadır. Konaklamalar tek veya çift kişilik odada yarım pansiyon şeklindedir. Dileyen öğrenciler özel banyolu oda seçeneği de mevcuttur. 

Öğrenci Rezidansları

Daha bağımsız bir konaklama tercih eden öğrenciler için okulların sunmuş olduğu konaklama seçeneklerinden biri de yurt konaklamasıdır. Geniş bir arkadaş çevresi edinmek, dünyanın pek çok yerinden gelen uluslararası öğrencilerle birlikte yaşamak isteyen öğrenciler için uygun bir seçenektir. Ortak mutfaklarda yemeğinizi hazırlarken diğer öğrencilerle sohbet edebilirsiniz. 

Atlantic Point Yurdu
Yurt, NCG Liverpool dil okuluna yürüyerek 21 dakika uzaklıktadır. Yurtta odalar tek kişilik, özel banyoludur.  Öğrenciler yemeklerini tam donanımlı mutfaklarda kendileri hazırlayabilirler. Yurda 18 yaş üstü öğrenciler kabul edilir. Yurtta 24 saat güvenlik bulunur. Bu yurt sadece yaz aylarında öğrenci kabul etmektedir. 

Unite Moorfields Yurdu
Yurt, NCG Liverpool dil okuluna yürüyerek 11 dakika uzaklıktadır. Yurtta odalar tek kişilik, özel banyoludur.  Öğrenciler yemeklerini tam donanımlı mutfaklarda kendileri hazırlayabilirler. Yurda 18 yaş üstü öğrenciler kabul edilir. Yurtta 24 saat güvenlik bulunur. Bu yurt tüm yıl öğrenci kabul etmektedir. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI