LSI LONDRA DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

1965 yılından beri eğitim vermekte olan LSI dünya çapında geniş bir okul ağına sahiptir. Okulun ilk merkezi Londra’da kurulmuştur. İngiltere, Kanada, ABD, Malta, Yeni Zelanda veya Avustralya’daki okullarında İngilizce dil eğitimi sunarken Fransa’da Fransızca ve İsviçre’de Almanca dil eğitimi sunmaktadır. Tüm okulları şehir merkezinde olup, modern ve son teknoloji ile donatılmıştır. E-LSI online eğitim platformu ile sınıf eğitimlerinizi destekleyici pek çok kaynağa ulaşarak dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde çalışmalarınıza devam edebilirsiniz. Okulun çok merkezli kurs seçeneği ile dilerseniz eğitiminizi iki ayrı şehirde, örnek olarak 20 haftalık eğitiminizin 12 haftasını LSI Londra’da, 8 haftasını LSI Cambridge okulunda tamamlayabilirsiniz. 

LSI dil okulunun Londra’da iki ayrı merkezi bulunmaktadır. Biri şehrin tam kalbindeki West End’de diğeri ise Londra’nın en nezih semtlerinden biri olan Hampstead’de yer alır.  West End’de bulunan LSI  okulu  Londra merkezde capcanlı ve çok renkli bir bölgede yer alır. Okulun bulunduğu West End bölgesi British Museum’a, mağazalarıyla ünlü Oxford Caddesi’ne ve eğlence bölgesi olan Soho’ya yürüyüş mesafesindedir. Okul 15 sınıfı ile maksimum 15 kişilik sınıflarda eğitim verir.  

LSI Londra öğrencilerine çok çeşitli program seçenekleri sunmaktadır. Genel İngilizce programında ders seçeneklerini haftada 20 derslik standart program, 24 ve 30 derslik yoğun program olmak üzere 3 ayrı yoğunlukta sunar. Okulda Genel İngilizce programları haricinde Profesyoneller için İngilizce programları mevcuttur. Londra diğer tüm özelliklerinin yanı sıra dünyanın en önemli iş ve finans merkezlerinden biridir bu nedenle LSI Londra dil okulu mesleki İngilizce öğrenmek isteyen profesyoneller için ideal bir yerdir. İş İngilizcesi, öğretmenler için İngilizce, sağlık sektöründe çalışan profesyonellere yönelik Tıp İngilizcesi ve avukatlar için Hukuk İngilizcesi okulda sunulan programlar arasındadır. Okulda IELTS Hazırlık ve İngiltere’de lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için Üniversite Hazırlık programları da sunulmaktadır. 

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

LSI Londra eğitiminiz süresince hem en iyi şekilde vakit geçirmeniz hem de söz konusu dili bizzat doğal ortamında öğrenip tüm dünyadan yeni arkadaşlar edinmeniz için pek çok farklı ve eğlenceli sosyal program sunmaktadır. Günlük geziler, müze ve sanat galerisi gezileri, tiyatro ve sinema, restoran ve publar, uluslararası etkinlikler ve spor müsabakaları gibi pek çok aktivite gerçekleştirilir. Bunların bir kısmı ücretsiz veya LSI öğrencileri için indirimli fiyatlarla sunulmaktadır.    Camden Town’un gözde pazarlarını keşfedin. West End’de müzikallerin, tiyatroların ve filmlerin tadını çıkarın. Buckingham Sarayı’nı, Big Ben’i ve Parlamento Binası’nı gezin.

Konaklama

Aile Yanı

İngiltere’de dil eğitimi alan öğrencilerin öğrendiklerini günlük hayatta ana dili İngilizce olan kişilerle pratik yaparak pekiştirebilmesi açısından aile yanı konaklama daha çok tercih edilir. Ailelerden genellikle yarım pansiyon şeklinde konaklama talep edilir. Öğrenciler sabah kahvaltısını ve akşam yemeğini aile ile birlikte yer. Aileler anne-baba ve çocuklardan oluşabileceği gibi tek başına yaşayan veya artık emekli olup çocukları evden ayrılmış kişiler de olabilirler. Birden fazla öğrenci ağırlayan aileler oldukça yaygındır. Öğrencilerin yanlarında konaklayacakları ailelerin seçiminde konforlu bir eve sahip ve dost canlısı olmalarına dikkat edilir. Aileler okul tarafından düzenli olarak denetlenir. Bazı aileler evlerinde birden fazla öğrenciyi barındırırlar ancak çoğu durumda bu öğrenciler farklı ülkelerdendir.

Aile yanı konaklamalarda en çok tercih edilen konaklama şekli  tek kişilik, ortak banyolu odada yarım pansiyon şeklindedir. Sadece kahvaltı almayı da tercih edebilirsiniz. Çift kişilik oda seçeneği sadece beraber seyahat eden öğrenciler içindir.  LSI Londra’da aile yanı konaklamalar okula ortalama 45-60 dk uzaklıktadır. Daha yakın bir ailede kalmak isterseniz haftalık ek 50 GBP ödeyerek maksimum 45 dakika uzaklıktaki ailelerde kalabilirsiniz. 

Öğrenci Rezidansları

Daha bağımsız bir konaklama tercih eden öğrenciler için okulların sunmuş olduğu konaklama seçeneklerinden biri de yurt konaklamasıdır. Geniş bir arkadaş çevresi edinmek, dünyanın pek çok yerinden gelen uluslararası öğrencilerle birlikte yaşamak isteyen öğrenciler için uygun bir seçenektir. Ortak mutfaklarda yemeğinizi hazırlarken diğer öğrencilerle sohbet edebilirsiniz.

Don Gratton House Yurdu 
Yurt, LSI Londra’ya toplu taşıma ile 35 dakika uzaklıktadır. Odalar tek kişilik özel banyoludur. Öğrenciler yemeklerini ortak mutfakları kullanarak hazırlamaktadırlar. Yurtta çatı terası ve öğrencilerin sosyalleşmeleri için ortak alanlar mevcuttur.

Chapter Portobello Yurdu
Zone 2’de bulunan yurt, LSI Londra’ya toplu taşıma ile 30 dakika uzaklıktadır. Tek ve çift kişilik oda seçeneği vardır. Tüm odalar özel banyoludur. Öğrenciler yemeklerini ortak mutfakları kullanarak hazırlamaktadırlar. Yurtta spor salonu, sinema salonu ve öğrencilerin sosyalleşmeleri için ortak alanlar mevcuttur.

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI