LSI CAMBRIDGE DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

1965 yılından beri eğitim vermekte olan LSI dünya çapında geniş bir okul ağına sahiptir. Okulun ilk merkezi Londra’da kurulmuştur. İngiltere, Kanada, ABD, Malta, Yeni Zelanda veya Avustralya’daki okullarında İngilizce dil eğitimi sunarken Fransa’da Fransızca ve İsviçre’de Almanca dil eğitimi sunmaktadır. Tüm okulları şehir merkezinde olup, modern ve son teknoloji ile donatılmıştır. E-LSI online eğitim platformu ile sınıf eğitimlerinizi destekleyici pek çok kaynağa ulaşarak dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde çalışmalarınıza devam edebilirsiniz. Okulun çok merkezli kurs seçeneği ile dilerseniz eğitiminizi iki ayrı şehirde, örnek olarak 20 haftalık eğitiminizin 12 haftasını LSI Londra’da, 8 haftasını LSI Cambridge okulunda tamamlayabilirsiniz. 

LSI Cambridge dil okulu, merkezi bir konumda, Cambridge tren istasyonuna sadece birkaç dakikalık mesafede yer alır. Londra’ya giden trenler sadece bir saat sürer ve mükemmel ulaşım bağlantılarıyla Cambridge, İngiltere’nin diğer şehirlerini keşfetmek için ideal bir noktada bulunmaktadır. Şehre en yakın havaalanı Stansted’dir, Türkiye’den de direkt uçuşlar bulunmaktadır. Okul 15 sınıfı ile maksimum 15 kişilik sınıflarda eğitim verir.   

LSI Cambridge Genel İngilizce programında ders seçeneklerini haftada 20 derslik standart program, 24 ve 30 derslik yoğun program olmak üzere 3 ayrı yoğunlukta sunar. Okulda Genel İngilizce programları haricinde Profesyoneller için İngilizce, IELTS Hazırlık ve İngiltere’de lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için Üniversite Hazırlık programları da sunadır. 

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

LSI Cambridge dil okulu eğitiminiz süresince hem en iyi şekilde vakit geçirmeniz hem de söz konusu dili bizzat doğal ortamında öğrenip tüm dünyadan yeni arkadaşlar edinmeniz için pek çok farklı ve eğlenceli sosyal program sunmaktadır. Günlük geziler, müze ve sanat galerisi gezileri, tiyatro ve sinema, restoran ve publar, uluslararası etkinlikler ve spor müsabakaları gibi pek çok aktivite gerçekleştirilir. Bunların bir kısmı ücretsiz veya LSI öğrencileri için indirimli fiyatlarla sunulmaktadır. 

Fitzwilliam Müzesi, Kings College, Clare College, Corpus Clock, Wren Kütüphanesi okula yürüme mesafesinde bulunan dünyaca ünlü yerlerden birkaçıdır. Şehirde kısa bir yürüyüşe çıktığınızda yemyeşil parkları, şehrin tam ortasından geçen Cam Nehri’ni ve Cambridge Üniversitesinin çeşitli okul binalarını görebilirsiniz. Şehir bisiklet kullanımına çok elverişli olduğu için kendinize bir bisiklet kiralayarak rahatça şehri keşfedebilirsiniz. 

Konaklama

Aile Yanı

 Öğrencilerin yanlarında konaklayacakları ailelerin seçiminde konforlu bir eve sahip ve dost canlısı olmalarına dikkat edilir. Aileler okul tarafından düzenli olarak denetlenir. Bazı aileler evlerinde birden fazla öğrenciyi barındırırlar ancak çoğu durumda bu öğrenciler farklı ülkelerdendir. Aile yanı konaklamalarda en çok tercih edilen konaklama şekli  tek kişilik, ortak banyolu odada yarım pansiyon şeklindedir. Sadece kahvaltı almayı da tercih edebilirsiniz. Çift kişilik oda seçeneği sadece beraber seyahat eden öğrenciler içindir.  LSI Cambridge’de aile yanı konaklamalar okula ortalama 30 dakika uzaklıktadır. 

Öğrenci Rezidansları

Daha bağımsız bir konaklama tercih eden öğrenciler için okulların sunmuş olduğu konaklama seçeneklerinden biri de yurt konaklamasıdır. Geniş bir arkadaş çevresi edinmek, dünyanın pek çok yerinden gelen uluslararası öğrencilerle birlikte yaşamak isteyen öğrenciler için uygun bir seçenektir. Ortak mutfaklarda yemeğinizi hazırlarken diğer öğrencilerle sohbet edebilirsiniz.

The Willows Yurdu
Yurt, LSI  Cambridge dil okuluna yürüyerek 25 dakika, Cambridge şehir merkezine ise 5 dakika uzaklıktadır. Odalar tek kişilik özel banyoludur. Öğrenciler yemeklerini ortak mutfakları kullanarak hazırlamaktadırlar.

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI