LSI BRIGHTON DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

1965 yılından beri eğitim vermekte olan LSI dünya çapında geniş bir okul ağına sahiptir. Okulun ilk merkezi Londra’da kurulmuştur. İngiltere, Kanada, ABD, Malta, Yeni Zelanda veya Avustralya’daki okullarında İngilizce dil eğitimi sunarken Fransa’da Fransızca ve İsviçre’de Almanca dil eğitimi sunmaktadır. Tüm okulları şehir merkezinde olup, modern ve son teknoloji ile donatılmıştır. E-LSI online eğitim platformu ile sınıf eğitimlerinizi destekleyici pek çok kaynağa ulaşarak dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde çalışmalarınıza devam edebilirsiniz. Okulun çok merkezli kurs seçeneği ile dilerseniz eğitiminizi iki ayrı şehirde, örnek olarak 20 haftalık eğitiminizin 12 haftasını LSI Londra’da, 8 haftasını LSI Brighton okulunda tamamlayabilirsiniz. 

LSI Brighton dil okulu, Hove’da, sakin bir yerleşim bölgesinde yer alır. Brighton şehir merkezine yürüyerek yaklaşık 15 dakika uzaklıktadır. Londra’ya sadece 50 dakika uzaklıkta, Manş Denizi kenarında yer alan bu güzel sahil şehri öğrencilere daha uygun fiyatlı yaşam ve konaklama imkanları sunar. Birbirine 10 dakika yürüme mesafesinde olan iki ayrı binası bulunur.  Okulda 22 derslik bulunur, maksimum sınıf mevcudu 15 kişidir.  Öğrencilerin ders aralarında sosyalleşip, rahatlayacağı güzel bir arka bahçeye sahiptir. 

LSI Brighton Genel İngilizce programında ders seçeneklerini haftada 20 derslik standart program, 24 ve 30 derslik yoğun program olmak üzere 3 ayrı yoğunlukta sunar. Okulda Genel İngilizce programları haricinde Profesyoneller için İş İngilizcesi, Teacher Training, CELTA,  IELTS Hazırlık ve İngiltere’de lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için Üniversite Hazırlık programları da sunadır. 

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

LSI Brighton dil okulu eğitiminiz süresince hem en iyi şekilde vakit geçirmeniz hem de söz konusu dili bizzat doğal ortamında öğrenip tüm dünyadan yeni arkadaşlar edinmeniz için pek çok farklı ve eğlenceli sosyal programlar sunmaktadır. Günlük geziler, müze ve sanat galerisi gezileri, tiyatro ve sinema, restoran ve publar, uluslararası etkinlikler ve spor müsabakaları gibi pek çok aktivite gerçekleştirilir. Bunların bir kısmı ücretsiz veya LSI öğrencileri için indirimli fiyatlarla sunulmaktadır. Brighton’ın güzel sahilinde yürüyüşe çıkıp, Sea Life Centre’daki dev akvaryumları inceleyebilir, Brighton İskelesi’ndeki eğlenceli aktivitelere katılabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında İngiltere’nin ve dünyanın pek çok yerinden gelen turistleri ağırlayan şehrin uğrak noktası olan The Lane’deki restoran, pub ve antika dükkanlarını keşfedin. 

Konaklama

Aile Yanı

Sıcak bir karşılamadan ev yemeklerine, bir evin tüm keyfine varın. Aile yanında kalmak size her gün rahat bir atmosferde dil pratiği yapma ve gerçek bir evin sıcaklığını ve konforunu yaşama fırsatı verir. Kalacağınız ülkenin adetlerini ve kültürünü öğrenmenin en iyi yollarından biridir. Aileler okul tarafından düzenli olarak denetlenir. Bazı aileler evlerinde birden fazla öğrenciyi barındırırlar ancak çoğu durumda bu öğrenciler farklı ülkelerdendir.

Aile yanı konaklamalarda en çok tercih edilen konaklama şekli  tek kişilik, ortak banyolu odada yarım pansiyon şeklindedir. Sadece kahvaltı almayı da tercih edebilirsiniz. Çift kişilik oda seçeneği sadece beraber seyahat eden öğrenciler içindir. 

LSI Brighton konumu itibariyle şehrin konaklama bölgesine yakın olduğu için  aile yanı konaklamalar okula yürüme mesafesinde olabilmektedir. Yine de toplu taşıma ile 30 dakika uzaklıkta bulunan aileler de mevcuttur. 

Öğrenci Rezidansları

Diğer öğrencilerle birlikte yaşamak; dünyanın her yerinden arkadaş edinmek, fikir ve deneyimleri (hatta yemek tariflerini!) paylaşmak için harika bir yoldur. Rezidansların çoğu yemeksizdir, yani kendi yemeğinizi yapma veya yerel restoran ve kafelerde yeme seçimi size aittir. Özgürlüğünüzün tadını çıkarabilirsiniz.

55 Portland Yurdu
Okulun kendine ait olan, okulu binasında yer alan yurtta 11 oda bulunur.  Yurt, LSI Londra’ya toplu taşıma ile 35 dakika uzaklıktadır. Odalar tek kişilik özel banyoludur. Öğrenciler yemeklerini ortak mutfakları kullanarak hazırlamaktadırlar. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI