THE LONDON SCHOOL OF ENGLISH LONDRA DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

1912 yılında kurulmuş olan The London School of English dünyanın en eski İngilizce dil okuludur. Üstün kalitede eğitimi, geniş kurs yelpazesi ile mükemmel bir okuldur. Genel İngilizce, İş İngilizcesi, Hukuk İngilizcesi, Akademik İngilizce, IELTS Sınav Hazırlık, Üniversite Hazırlık gibi çok çeşitli kurslardan birini tercih edebilirsiniz. Okulun sunmuş olduğu Kurumsal İngilizce Eğitim Programını dünyanın en önde gelen firmalarından profesyoneller tercih etmektedir. Diğer pek çok dil okulunda kurslara katılmak için minimum yaş 16 iken London School of English’de dil eğitimi alacak kişilerin yaşı minimum 20 olmalıdır.  Okuldaki öğretmenlerin deneyimi tartışılmaz derecede yüksektir. 

Okul, Kensington’da Holland Park bölgesinin kalbinde yer alır. Şehrin karmaşasından arınmış güvenli ve nezih bir bölge olan Holland Park İngilizce eğitiminize odaklanmanız için ideal bir yerdir. Buna karşın şehir merkezi sadece 15 dakika mesafededir. LSE yakınında birçok mağaza ve restoran bulunur, Avrupa’nın en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Westfield sadece 10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Okulun Londra haricinde başka bir merkezi yoktur. 

Genel İngilizce programlarının haftada 12 saat ve 24 saatten oluşan ders programı seçenekleri bulunmaktadır. Haftada 12 derslik Genel İngilizce derslerinin sabahtan veya öğleden sonra seçenekleri bulunur. Öğleden sonra dersleri sabah derslerine göre daha uygun fiyatlıdır. Genel İngilizce Kurslarına minimum 20 yaşındaki öğrenciler kabul edilir. Sınıflar maksimum 8 kişiliktir. 

İş İngilizcesi ve Profesyoneller için İngilizce Kurslarına 25 yaş üstü öğrenciler kabul edilmektedir. İş İngilizcesini güçlendirmek, ticari dil becerilerini geliştirmek isteyen deneyimli profesyoneller için hazırlanmış bir programdır. London School of English 100 yılı aşkın deneyimi ile uluslararası tanınmış şirketlere Kurumsal İngilizce Eğitimi de sağlamaktadır. Program şirketin sektörüne, büyüklüğüne ve gereksinimlerine özel olarak düzenlenmektedir. 

London School of English, Hukuk İngilizcesi alanında da oldukça iddialıdır. Derslerin bir kısmını Hukuk alanında çalışan profesyoneller verir. Bu sayede öğrenciler kullanışlı ve pratik bilgilere ulaşır, Londra’daki hukuk şirketlerini ve mahkemeleri ziyaret ederler. Programda TOLES Uluslararası Hukuk İngilizcesi Sınav hazırlık dersleri de verilmektedir. Programınız sonunda TOLES sınavına girebilirsiniz. Hukuk İngilizcesi programı 20-30 yaş genç profesyoneller için ayrı, 30+ yaş Hukukçular için ayrı sınıflarda verilmektedir. 

Okulun online eğitim portalı öğrenciler eğitimini tamamlandıktan sonra da altı ay daha erişime açıktır.

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

London School of English günlerinizi dolu dolu yaşamanız ve Londra ile ilgili en iyi şeyleri keşfetmeniz için eğlenceli ve çeşitli etkinlikler düzenlemektedir. Okul Londra merkeze sadece 15 dakika uzaklıktadır, Holland Park ve Hyde Park çok yakın konumdadır. 

Konaklama

Aile Yanı

London School of English İngilizce dil eğitiminde olduğu gibi konaklama konusunda da titizlikle çalışır, öğrencilerine özenle seçilmiş aileler sunar. İngiltere’de dil eğitimi alan öğrencilerin öğrendiklerini günlük hayatta ana dili İngilizce olan kişilerle pratik yaparak pekiştirebilmesi açısından aile yanı konaklama daha çok tercih edilir. Aileler okula en fazla 40 dakikalık mesafededir. Aile yanı konaklamalarda en çok tercih edilen tek kişilik, ortak banyolu odada yarım pansiyon seçeneğidir. Tam pansiyon veya sadece kahvaltı  ve özel banyo seçenekleri de bulunur.

Öğrenci Rezidansları

Daha bağımsız bir konaklama tercih eden öğrenciler için okulların sunmuş olduğu konaklama seçeneklerinden biri de yurt konaklamasıdır. Geniş bir arkadaş çevresi edinmek, dünyanın pek çok yerinden gelen uluslararası öğrencilerle birlikte yaşamak isteyen öğrenciler için uygun bir seçenektir. Ortak mutfaklarda yemeğinizi hazırlarken diğer öğrencilerle sohbet edebilirsiniz. 

London School of English öğrencilerine çok çeşitli yurt imkanı sunar. Öğrencilerinin pek çoğu yetişkin profesyonellerden oluştuğu için genellikle tercih edilen konaklama şekli yurt ve otellerdir. Konaklama ile ilgili tercihlerinizi okula ilettiğimizde size uygun yurt konaklaması LSE ekibi tarafından size iletilecektir. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI