KINGS ENGLISH OXFORD DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

İngiltere merkezli olarak kurulmuş olan Kings English’in ilk merkezi olan Bournemouth okulu 1957 yılında açılmıştır. Bu köklü dil okulunun İngiltere’de Londra, Bournemouth, Brighton ve Oxford’da merkezleri bulunur. Hem dil eğitimi hem de üniversite hazırlık programları sunan Kings’te eğitmenlerinin tümü en az DELTA, CELTA veya MA in TESOL sertifikalarından birine sahiptir. Kings, verdiği nitelikli İngilizce eğitimini sosyal aktivitelerle zenginleştirmekte, bu sayede öğrencilerinin genel kültür seviyelerini yükseltirken İngilizce pratik yapmalarını da sağlamış olmaktadır. İngilizce eğitimini teknoloji ile birleştiren Kings eğitim portal, interaktif ve ferah sınıflar, ücretsiz Wi-Fi erişimi okulların belli başlı özellikleridir. Kings bünyesinde Genel ve Yoğun İngilizce dışında IELTS Sınav Hazırlık, İş İngilizcesi, Hukuk İngilizcesi, İngilizce ve Sanat gibi programlar alınabilir. Kings Oxford okulu IELTS sınav merkezi olmasının yanında sunduğu yoğun IELTS Express programı ile de sınav hazırlanan öğrenciler için mükemmel bir seçenek olmaktadır.

Tarihi binaları ve güzel parkları ile Oxford, İngiltere’nin en çekici şehirlerinden biridir. Oxford Üniversitesi’ne ev sahipliği yapan 155 bin nüfuslu şehir Londra’ya sadece 1 saat uzaklıkta bulunuyor. 

Kings English, Oxford’da iki ayrı binaya sahiptir. Ana bina olan St Michaels,  Oxford merkezde bulunmaktadır. Bu renkli ve ferah okul binası 400 öğrenci kapasitelidir. Okuldan çıktığınızda kafe, restoran, dükkan ve parklar hemen yanı başınızdadır. Okulda kütüphane, bahçe, kafeterya, sanat stüdyosu ve bilim laboratuvarı bulunmaktadır. Okulda sınıflar maksimum 14 kişiliktir. 
Genel İngilizce programları okulda haftada 20 ders veya 28 ders şeklinde sunulmaktadır. Kings Oxford dil okulunda  sunulan  bir diğer program olan Intensive 25+  Programı, 25 yaşın üzerindeki öğrencilere yöneliktir. Programın ders içeriği ve ders dışı etkinlikleri genç profesyonellerin gereksinimlerine uyacak şekilde düzenlenmiştir. Bu merkezde dikkat çeken bir diğer program Genel İngilizce +  Sanat ve Tasarım Programıdır. Programda 20 ders Genel İngilizce ve 8 ders Sanat ve Tasarım dersi verilmektedir. İngilizce dersleri sanatsal konulara odaklanır. Sanat derslerinde ilgi alanınıza göre çizim, fotoğrafçılık, heykel, moda tasarım, grafik dizayn, 3D dizayn gibi ana dallardan birini seçebilirsiniz. Programınız özellikle portfolyo hazırlamak isteyen öğrenciler için idealdir. 

Okulun diğer merkezi olan St Josephs kampüsü ise Oxford merkeze 20 dakika uzaklıkta bulunan Cowley’de yer alır. Okulun IELTS dersleri bu binada verilmektedir. Kings Oxford IELTS test merkezidir. Çeşitli yoğunluklarda IELTS hazırlık programları sunar. Haftada 20 ders Genel İngilizce+8 ders IELST Hazırlık veya haftada 20 ders  Genel İngilizce+12 ders IELST Hazırlık veya haftada 32  IELST Hazırlık olan programlardan kendinize uygun olanı seçebilirsiniz. 

Kings Oxford aynı zamanda İngiltere’de üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için üniversiteye hazırlık programları sunan bir okuldur. Bu nedenle okulun donanımı diğer pek çok dil okuluna göre daha fazladır.  Foundation programı olarak adlandırılan bu programlarda yabancı öğrencilerin İngiltere’de lisans eğitimi alabilecekleri hem akademik hem İngilizce seviyesine ulaşabilmeleri sağlanmaktadır. İngiltere’de lise eğitimi 13 yıl sürer. Bunun yanında lisans eğitimi ise 3 yıl sürmektedir. Türkiye’deki liselerde eğitim 12 yıl olduğundan, öğrencilerin aradaki bu 1 yıllık farkı tamamlayabilmeleri gerekir. Bu programlardaki başarılarına göre öğrenciler kabul edildikleri üniversitelerde eğitim almaya başlayabilirler. Kings Colleges öğrencilerini İngiltere’deki yüksek sıralamalı üniversitelerine yerleştirme konusunda oldukça iddialı bir okuldur. 

Kings English  British Council, English UK ve Ofsted tarafından akredite bir okuldur. Kings English online eğitim platformu ile okula kayıt olduğunuz andan itibaren İngilizce eğitiminize başlayabilirsiniz. Eğer tüm derslerinize katılmış, ödevlerinizi tamamladığınız halde hedeflenen seviyeye ulaşamazsanız, ulaşmanız gereken seviyeye gelene kadar eğitimleriniz Kings tarafından ücretsiz olarak verilecektir. Amazing progress. Guaranteed.

 

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

Tarihi yapıları, dünyaca ünlü Oxford Üniversitesi ve meşhur botanik parkları ile Oxford’da yapacak bir çok aktivite bulacaksınız. Öğrenci şehri olması nedeniyle pek çok cafe, pub ve restoranlar ile dolu olan bu şehirde bisikletinize atlayıp güzel bir gezintiye çıkabilirsiniz. Oxford Üniversitesi’ne ait tarihi kolej binaları, Ashmolean Müzesi, Bodleian Kütüphanesi, botanik bahçeleri,  Modern Art Oxford Galerisi mutlaka görülmesi gereken yerlerden birkaçıdır.  Kings Oxford okulunun öğrencilerine sunduğu  dopdolu aktivite programı ile hem öğrencilerin bölgeyi keşfetmesi hem de sosyalleşerek İngilizce bilgilerini gerçek hayatta kullanması hedeflenir. 

Konaklama

Aile Yanı

Sıcak bir karşılamadan ev yemeklerine, bir evin tüm keyfine varın. Aile yanında kalmak size her gün rahat bir atmosferde dil pratiği yapma ve gerçek bir evin sıcaklığını ve konforunu yaşama fırsatı verir. Kalacağınız ülkenin adetlerini ve kültürünü öğrenmenin en iyi yollarından biridir. Yerel bir aile ile yaşamak, yeni ülkenizdeki aile hayatını ilk elden deneyimlemenin ve İngiliz kültürünü daha iyi anlamanın mükemmel bir yoludur. Ayrıca sınıf dışında da ailenizle İngilizce pratik yapma fırsatına da sahip olacaksınız. Aile yanı konaklamaların tümü özenle seçilir ve deneyimli Konaklama Görevlileri tarafından düzenli olarak denetlenir. Aile yanı konaklamalar tek kişilik odada, yarım pansiyon olacak şekildedir. Aileler okula ortalama 30 dakika uzaklıkta bulunmaktadır. Yürüyerek veya otobüsle ulaşılabilecek konumda bulunurlar. 

Öğrenci Rezidansları

Daha bağımsız bir konaklama tercih eden öğrenciler için okulların sunmuş olduğu konaklama seçeneklerinden biri de yurt konaklamasıdır. Geniş bir arkadaş çevresi edinmek, dünyanın pek çok yerinden gelen uluslararası öğrencilerle birlikte yaşamak isteyen öğrenciler için uygun bir seçenektir. Ortak mutfaklarda yemeğinizi hazırlarken diğer öğrencilerle sohbet edebilirsiniz.

Wavy Gate Yurdu 
Hareketli bir öğrenci bölgesi olan Cowley’de yer alan tesis, St. Josephs Kampüsü’ne 15 dakikalık, St. Michaels Kampüsü’ne ve şehir merkezine ise 25 dakikalık yürüme mesafesindedir. Yurtta odalar tek kişilik ve özel banyoludur. Yurtta öğrenci salonu, bahçe, ortak kullanıma açık tam donanımlı mutfak ve çamaşırhane bulunmaktadır.  

Stanley Road Student House
Stanley Road öğrenci evi Kings Oxford öğrencilerinin konaklayabildiği müstakil bir evdir. Ö
zel banyolu 9 odaya sahip 4 katlı evde  öğrenciler tek kişilik odalarda kalmaktadır.  Evde tam donanımlı ve ortak kullanımlı mutfak, salon, çamaşırhane ve WiFi bulunmaktadır. St. Josephs  ve St. Michaels Kampüsü’ne eşit uzaklıktadır.  Yürüyerek 30 dakika, otobüs ile 15 dakikada  öğrenci evinden okula veya şehir merkezine ulaşmak mümkündür. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

kings english

İÇERİK BAŞLIKLARI