KINGS ENGLISH LONDRA DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

İngiltere merkezli olarak kurulmuş olan Kings English’in ilk merkezi olan Bournemouth okulu 1957 yılında açılmıştır. Bu köklü dil okulunun İngiltere’de Londra, Bournemouth, Brighton ve Oxford’da merkezleri bulunur. 

Güney Londra’da bulunan Kings London nezih ve güvenli bir yerleşim alanı olan Beckenham’da bulunmaktadır. Okul Londra merkeze metro ile 20 dakika uzaklıktadır. Okulun konumu nedeniyle diğer Londra dil okullarının pek çoğundan farklı olarak konaklamalar okula çok daha yakın meafelerde bulunur. Merkezde bulunan bir okuldan aile yanı konaklamanıza ulaşım 45-60 dakika gibi bir zaman almaktayken Kings London’da konaklamalar en fazla 30 dakika kadar uzaklıktadır. 

350 öğrenci kapasitesi olan okul yeni renove edilmiş iki ayrı binadan oluşur ve öğrencilerin dinlenebileceği güzel bir bahçeye sahiptir. Okulda ayrıca bir sanat studyosu ve labaratuvar da bulunmaktadır. 

King London merkezi British Council, English UK ve Ofsted tarafından akredite bir okuldur.
 

Genel İngilizce programları haftada 20 ders veya 30 ders şeklinde sunulmaktadır. 

Kings London aynı zamanda İngiltere’de üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için üniversiteye hazırlık programları sunan bir okuldur. Bu nedenle okulun donanımı diğer pek çok dil okuluna göre daha fazladır.  Foundation programı olarak adlandırılan bu programlarda yabancı öğrencilerin İngiltere’de lisans eğitimi alabilecekleri hem akademik hem İngilizce seviyesine ulaşabilmeleri sağlanmaktadır. İngiltere’de lise eğitimi 13 yıl sürer. Bunun yanında lisans eğitimi ise 3 yıl sürmektedir. Türkiye’deki liselerde eğitim 12 yıl olduğundan, öğrencilerin aradaki bu 1 yıllık farkı tamamlayabilmeleri gerekir. Bu programlardaki başarılarına göre öğrenciler kabul edildikleri üniversitelerde eğitim almaya başlayabilirler. Kings Colleges öğrencilerini İngiltere’deki yüksek sıralamalı üniversitelerine yerleştirme konusunda oldukça iddialı bir okuldur. 

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

Londra’da her gün yapacak yeni bir şey bulabilirsiniz. Sanat söz konusu olduğunda Londra’da sonsuz sayıda fırsat vardır. Birçoğu ücretsiz olarak sunulan Londra’nın sanat galerilerinden birini ziyaret edebilirsiniz. West End’deki bir tiyatro oyununa gidebilir, müzikallerin tadını çıkartabilirsiniz. Londra’nın parklarında düzenlenen birçok festivalinden birine katılabilirsiniz. Londra’nın meşhur sokak pazarlarında alışveriş yaparken sokak yemeklerinin tadına bakabilirsiniz. 

Konaklama

Aile Yanı

Yerel bir ev sahibi aile ile yaşamak, yeni ülkenizdeki aile hayatını ilk elden deneyimlemenin ve İngiliz kültürünü daha derinden anlamanın mükemmel bir yoludur. Ayrıca, yeni ev sahibi ailenizle sınıf dışında da İngilizce pratik yapma fırsatına sahip olacaksınız.

Aile yanı konaklamaların tamamı özenle seçilir ve deneyimli konaklama görevlileri tarafından düzenli olarak denetlenir. Kings London ile çalışan tüm ev sahipleri sıcak bir karşılama ve konforlu bir konaklama sunmaktadır.

Aileler ortalama 20-30 dakika uzaklıktadır. Tek kişilik odada yarım pansiyon konaklama seçeneği en çok tercih edilen seçeneklerdendir.

Öğrenci Rezidansları

Daha bağımsız bir konaklama tercih eden öğrenciler için okulların sunmuş olduğu konaklama seçeneklerinden biri de yurt konaklamasıdır. Geniş bir arkadaş çevresi edinmek, dünyanın pek çok yerinden gelen uluslararası öğrencilerle birlikte yaşamak isteyen öğrenciler için uygun bir seçenektir. Ortak mutfaklarda yemeğinizi hazırlarken diğer öğrencilerle sohbet edebilirsiniz. 

Kings Apartments
Kings London okulunun kendine ait olan bu yurtta sadece Kings öğrencileri konaklayabilmektedir. Kings Apartments, okula 15 dakikalık yürüme mesafesinde bulunur. Londra merkeze erişim için toplu taşıma bağlantılarına oldukça yakındır. 18 yaş üstü öğrenciler konaklayabilmektedirler. Tek ve çift kişilik oda seçenekleri bulunur. Özel banyolu oda seçenekleri de mevcuttur. Öğrenciler yemeklerini tam donanımlı mutfaklarda kendileri hazırlayabilirler. Sadece 1 dakikada cafe ve marketlere ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

kings english

İÇERİK BAŞLIKLARI