KINGS BRIGHTON DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

İngiltere merkezli olarak kurulmuş olan Kings English’in ilk merkezi olan Bournemouth okulu 1957 yılında açılmıştır. Bu köklü dil okulunun İngiltere’de Londra, Bournemouth, Brighton ve Oxford’da merkezleri bulunur. Hem dil eğitimi hem de üniversite hazırlık programları sunan Kings’te eğitmenlerinin tümü en az DELTA, CELTA veya MA in TESOL sertifikalarından birine sahiptir. Kings, verdiği nitelikli İngilizce eğitimini sosyal aktivitelerle zenginleştirmekte, bu sayede öğrencilerinin genel kültür seviyelerini yükseltirken İngilizce pratik yapmalarını da sağlamış olmaktadır. İngilizce eğitimini teknoloji ile birleştiren Kings English’de eğitim portalı, interaktif ve ferah sınıflar, ücretsiz Wi-Fi erişimi okulların belli başlı özellikleridir. Kings bünyesinde Genel ve Yoğun İngilizce dışında IELTS Sınav Hazırlık, İş İngilizcesi, Hukuk İngilizcesi, İngilizce ve Sanat gibi programlar alınabilir. 

Kings English’in Brighton’daki okul binası 2016 yılında okul tarafından yeniden inşa edilmiştir. Binası İngiltere’de görmeye alışık olmadığımız şekilde yeni, oldukça ferah ve donanımlıdır. Okulda dersliklerin haricinde kütüphane, bahçe, kafeterya, sanat stüdyosu, bilim laboratuvarı, çamaşırhane ve binanın en üst iki katında her katında 29 oda bulunan okula ait bir yurt bulunmaktadır. 350 öğrenci kapasitesi olan Kings Brighton hareketli bir bölge olan London Road’da, Brighton tren istasyonuna  ve North Laine alışveriş merkezine birkaç dakika yürüme mesafesindedir. Şehir merkezi yürüyerek yaklaşık 10 dakika uzaklıktadır. Okuldan çıktığınızda kafe, restoran ve dükkanlar birkaç dakika uzaklıktadır.  

Genel İngilizce programları okulda haftada 20 ders veya 28 ders şeklinde iki ayrı yoğunlukta sunulmaktadır. 

Kings Brighton aynı zamanda İngiltere’de üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için üniversiteye hazırlık programları sunan bir okuldur. Bu nedenle okulun donanımı diğer pek çok dil okuluna göre daha fazladır.  A-Level Foundation programı olarak adlandırılan bu programlarda yabancı öğrencilerin İngiltere’de lisans eğitimi alabilecekleri hem akademik hem İngilizce seviyesine ulaşabilmeleri sağlanmaktadır. İngiltere’de lise eğitimi 13 yıl sürer. Bunun yanında lisans eğitimi ise 3 yıl sürmektedir. Türkiye’deki liselerde eğitim 12 yıl olduğundan, öğrencilerin aradaki bu 1 yıllık farkı tamamlayabilmeleri gerekir. Bu programlardaki başarılarına göre öğrenciler kabul edildikleri üniversitelerde eğitim almaya başlayabilirler. Kings Colleges öğrencilerini İngiltere’deki yüksek sıralamalı üniversitelerine yerleştirme konusunda oldukça iddialı bir okuldur.

Kings English’in Brighton okulu  British Council, English UK ve Ofsted tarafından akredite bir okuldur. Kings English online eğitim platformu ile okula kayıt olduğunuz andan itibaren İngilizce eğitiminize başlayabilirsiniz. Eğer tüm derslerinize katılmış, ödevlerinizi tamamladığınız halde hedeflenen seviyeye ulaşamazsanız, ulaşmanız gereken seviyeye gelene kadar eğitimleriniz Kings tarafından ücretsiz olarak verilecektir. Amazing progress. Guaranteed.

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

Kings Brighton, günlerinizi dolu dolu yaşamanız ve Londra ile ilgili en iyi şeyleri keşfetmeniz için eğlenceli ve çeşitli etkinlikler takvimi sunuyor. Dopdolu aktivite programı ile hem öğrencilerin bölgeyi keşfetmesi hem de sosyalleşerek İngilizce bilgilerini gerçek hayatta kullanması hedeflenir. Brighton’ın güzel sahilinde yürüyüşe çıkıp, Sea Life Centre’daki dev akvaryumları inceleyebilir, Brighton İskelesi’ndeki eğlenceli aktivitelere katılabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında İngiltere’nin ve dünyanın pek çok yerinden gelen turistleri ağırlayan şehrin uğrak noktası olan The Lane’deki restoran, pub ve antika dükkanlarını keşfedin.  

Konaklama

Aile Yanı

Sıcak bir karşılamadan ev yemeklerine, bir evin tüm keyfine varın. Aile yanında kalmak size her gün rahat bir atmosferde dil pratiği yapma ve gerçek bir evin sıcaklığını ve konforunu yaşama fırsatı verir. Kalacağınız ülkenin adetlerini ve kültürünü öğrenmenin en iyi yollarından biridir. Yerel bir aile ile yaşamak, yeni ülkenizdeki aile hayatını ilk elden deneyimlemenin ve İngiliz kültürünü daha iyi anlamanın mükemmel bir yoludur. Ayrıca sınıf dışında da ailenizle İngilizce pratik yapma fırsatına da sahip olacaksınız. Kings Brighton’da aile yanı konaklamaların tümü özenle seçilir ve deneyimli Konaklama Görevlileri tarafından düzenli olarak denetlenir. Aile yanı konaklamalar tek kişilik odada, yarım pansiyon olacak şekildedir. Aileler okula ortalama 30 dakika uzaklıkta bulunmaktadır. Yürüyerek veya otobüsle ulaşılabilecek konumda bulunurlar. 

Öğrenci Rezidansları

Diğer öğrencilerle birlikte yaşamak; dünyanın her yerinden arkadaş edinmek, fikir ve deneyimleri (hatta yemek tariflerini!) paylaşmak için harika bir yoldur. Rezidansların çoğu yemeksizdir, yani kendi yemeğinizi yapma veya yerel restoran ve kafelerde yeme seçimi size aittir. Özgürlüğünüzün tadını çıkarabilirsiniz.

Kings Brighton Yurdu
Kings English’in Brighton’daki okul binası 2016 yılında yeniden inşa edillirken binanın en üst iki katı yurt olarak dizayn edilmiştir. Yurdun her katında 29 oda bulunur. Odalar tek kişilik özel banyoludur. Kings Brighton’ın kafeteryasında sunulan sabah ve akşam yemeği hizmeti sayesinde yarım pansiyon seçeneği mevcuttur. Yurda 15 yaş üstü öğrenciler kabul edilmektedir. İngiltere’de 18 yaş altı öğrencileri kabul eden yurt bulmak oldukça zordur.

Brighton Pavilion Point Yurdu
Hareketli bir öğrenci bölgesi olan London Road’da yer alan yurt, okula 2 dakikalık, şehir merkezine ise 15 dakikalık yürüme mesafesindedir. Yurtta odalar tek kişilik ve özel banyoludur. Ortak mutfaklarda öğrenciler yemeklerini kendileri hazırlamaktadırlar. Kings Brighton’ın kafeteryasında sunulan sabah ve akşam yemeği hizmeti sayesinde yarım pansiyon seçeneği mevcuttur. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

kings english

İÇERİK BAŞLIKLARI