KINGS ENGLISH BOURNEMOUTH DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

İngiltere merkezli olarak kurulmuş olan Kings English’in ilk merkezi olan Bournemouth okulu 1957 yılında açılmıştır. Bu köklü dil okulunun İngiltere’de Londra, Bournemouth, Brighton ve Oxford’da merkezleri bulunur. Hem dil eğitimi hem de üniversite hazırlık programları sunan Kings’te eğitmenlerinin tümü en az DELTA, CELTA veya MA in TESOL sertifikalarından birine sahiptir. Kings, verdiği nitelikli İngilizce eğitimini sosyal aktivitelerle zenginleştirmekte, bu sayede öğrencilerinin genel kültür seviyelerini yükseltirken İngilizce pratik yapmalarını da sağlamış olmaktadır. İngilizce eğitimini teknoloji ile birleştiren Kings eğitim portal, interaktif ve ferah sınıflar, ücretsiz Wi-Fi erişimi okulların belli başlı özellikleridir. Kings bünyesinde Genel ve Yoğun İngilizce dışında IELTS Sınav Hazırlık, İş İngilizcesi, Hukuk İngilizcesi, İngilizce ve Sanat gibi programlar alınabilir. Kings Oxford okulu IELTS sınav merkezi olmasının yanında sunduğu yoğun IELTS Express programı ile de sınav hazırlanan öğrenciler için mükemmel bir seçenek olmaktadır.

Bournemouth İngiltere’nin güney sahilinde, Londra’ya iki saat uzaklıkta, üniversiteleri nedeniyle öğrenci nüfusun yüksek olduğu bir kenttir. Güneydeki konumu sayesinde İngiltere’nin en ılıman şehirlerinden biridir. Öğrenci şehri olması nedeniyle yaşam diğer pek çok şehre göre daha uygun fiyatlıdır. Bu nedenle  Bournemouth’da dil okulu sayısı şehrin büyüklüğüne göre oldukça fazladır. 

Kings English, Bournemouth’da iki ayrı binaya sahiptir. Ana bina olan  St Peter’s Quarter,  Bournemouth merkezde bulunmaktadır.  Bu renkli, ferah ve modern okuldan çıktığınızda kafe, restoran, dükkan ve parklar hemen yanı başınızdadır. Okulda sınıflar maksimum 14 kişiliktir. Okulun diğer binası olan Braidley Road ise yeşilliklerle çevrili sakin bir bölgede bulunur. Şehir merkezi ve St Peter’s Quarter’a yürüyerek 10 dakika uzaklıktadır. Okulda kütüphane, kafeterya, sanat stüdyosu ve bilim laboratuvarı bulunmaktadır.  Ayrıca okul kendine ait geniş bir bahçeye ve basketbol sahasına sahiptir. Ögrenciler öğlen yemeklerini dışarıda yiyebilir, spor yapabilirler. 

Genel İngilizce programları okulda haftada 20 ders veya 28 ders şeklinde sunulmaktadır. 

Kings English Bournemouth aynı zamanda İngiltere’de üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için üniversiteye hazırlık programları sunan bir okuldur. Bu nedenle okulun donanımı diğer pek çok dil okuluna göre daha fazladır.  A-Level Foundation programı olarak adlandırılan bu programlarda yabancı öğrencilerin İngiltere’de lisans eğitimi alabilecekleri hem akademik hem İngilizce seviyesine ulaşabilmeleri sağlanmaktadır. İngiltere’de lise eğitimi 13 yıl sürer. Bunun yanında lisans eğitimi ise 3 yıl sürmektedir. Türkiye’deki liselerde eğitim 12 yıl olduğundan, öğrencilerin aradaki bu 1 yıllık farkı tamamlayabilmeleri gerekir. Bu programlardaki başarılarına göre öğrenciler kabul edildikleri üniversitelerde eğitim almaya başlayabilirler. Kings Colleges öğrencilerini İngiltere’deki yüksek sıralamalı üniversitelerine yerleştirme konusunda oldukça iddialı bir okuldur.

Kings English Bournemouth dil okulu  British Council, English UK ve Ofsted tarafından akredite bir okuldur. Kings English online eğitim platformu ile okula kayıt olduğunuz andan itibaren İngilizce eğitiminize başlayabilirsiniz. Eğer tüm derslerinize katılmış, ödevlerinizi tamamladığınız halde hedeflenen seviyeye ulaşamazsanız, ulaşmanız gereken seviyeye gelene kadar eğitimleriniz Kings tarafından ücretsiz olarak verilecektir. Amazing progress. Guaranteed.

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

Kings Bournemouth dil okulunun öğrencilerine sunduğu  dopdolu aktivite programı ile hem öğrencilerin bölgeyi keşfetmesi hem de sosyalleşerek İngilizce bilgilerini gerçek hayatta kullanması hedeflenir. Bournemouth plajında yürüyüşe çıkabilir, şehrin geniş bahçelerinde vakit geçirebilirsiniz. Şehrin öğrencilere hitap eden restoran, kafe ve publarında eğlenebilirsiniz. Russell-Cotes Galerisi, Bournemouth İskelesi, Bournemouth Oceanarium ziyaret edilebilecek yerler arasındadır. Haftasonları okulun organize ettiği çevre gezilerine katılabilirsiniz. Kings Bouremouth’ın örnek aktivite takvimine ulaşmak için tıklayabilirsiniz. 

Konaklama

Aile Yanı

Sıcak bir karşılamadan ev yemeklerine, bir evin tüm keyfine varın. Aile yanında kalmak size her gün rahat bir atmosferde dil pratiği yapma ve gerçek bir evin sıcaklığını ve konforunu yaşama fırsatı verir. Kalacağınız ülkenin adetlerini ve kültürünü öğrenmenin en iyi yollarından biridir. Yerel bir aile ile yaşamak, yeni ülkenizdeki aile hayatını ilk elden deneyimlemenin ve İngiliz kültürünü daha iyi anlamanın mükemmel bir yoludur. Ayrıca sınıf dışında da ailenizle İngilizce pratik yapma fırsatına da sahip olacaksınız. Aile yanı konaklamaların tümü özenle seçilir ve deneyimli Konaklama Görevlileri tarafından düzenli olarak denetlenir. Aile yanı konaklamalar tek kişilik odada, yarım pansiyon olacak şekildedir. Aileler okula ortalama 30 dakika uzaklıkta bulunmaktadır. Yürüyerek veya otobüsle ulaşılabilecek konumda bulunurlar. 

Öğrenci Rezidansları

Diğer öğrencilerle birlikte yaşamak; dünyanın her yerinden arkadaş edinmek, fikir ve deneyimleri (hatta yemek tariflerini!) paylaşmak için harika bir yoldur. Rezidansların çoğu yemeksizdir, yani kendi yemeğinizi yapma veya yerel restoran ve kafelerde yeme seçimi size aittir. Özgürlüğünüzün tadını çıkarabilirsiniz.

St Peters Quarter Yurdu
Bu yurt Kings English’in St Peter’s Quarter’daki okuluyla aynı binada yer alır. Şehrin tam merkezindedir. Yurt sadece Kings öğrencileri içindir. Yurtta odalar tek kişilik ve özel banyoludur. Öğrenciler yemeklerini tam donanımlı mutfaklarda kendileri hazırlayabilirler.

Post Office Road Yurdu
Bina eski, güzel bir postaneden yurda çevrilmistir. 
Kings English’in St Peter’s Quarter’daki merkezine 5 dakika ve Braidley Road’daki merkezine ise 10 dakika yürüme mesafesindedir. Yurt sadece Kings öğrencileri içindir. Odalar tek/çift kişilik ve özel banyoludur. Öğrenciler yemeklerini tam donanımlı mutfaklarda kendileri hazırlayabilirler.

Charminster Yurdu
14 yaş üstü öğrencileri kabul eden bu yurtta sabah ve akşam yemeği yurdun yemekhanesinde sunulmaktadır. 18 yaş altı yurt konaklaması arayan öğrenciler için güzel bir seçenektir. Kings English’in St Peter’s Quarter’daki merkezine 25 dakika ve Braidley Road’daki merkezine ise 20 dakika yürüme mesafesindedir. Yurt sadece Kings öğrencileri içindir. Yurtta odalar tek kişilik ve özel banyoludur. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

kings english

İÇERİK BAŞLIKLARI