KAPLAN OXFORD DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya ve İrlanda’da İngilizce eğitimi sunan onlarca şubesi bulunan KAPLAN aynı zamanda sınav hazırlık ve üniversite hazırlık programları konusunda da uzmandır. 80 yıldan beri eğitim sunan KAPLAN’da eğitim almış olan öğrencilerin %97,5’i arkadaşlarına bu okulu önermiştir. 

Ders seçeneklerini haftada 20 derslik standart program, 20 derslik standart programa ek olarak 7 ders self study (öğretmen kontrolünde) veya 28 ders + 7 ders self study şeklinde sunar.

KAPLAN Oxford şehir merkezine 5 dakikalık mesafede bulunan Summertown bölgesinde yer alır. Okul binası için Edward döneminden kalma büyük bir ev okula çevrilmistir. Summertown Tolkien’in Yüzüklerin Efendisi’ni burada, Summertown’da yazmıştır. 

Okulda 11 sınıf ve güzel bir bahçe bulunur. Eğer İngilizce’ye yoğun bir şekilde odaklanmanız gerekiyor, dil eğitiminiz sonunda lisans/master eğitimine başlayabilmeniz için IELTS sınavına hazırlanmaya konsantre olmanız gerekiyorsa bu merkez tam size göre olabilir. KAPLAN’ın güçlü sınav hazırlık programı ve Oxford şehrinin size hissettireceği  akademik ortam birleştiğinde başarıya ulaşmamanız için bir neden kalmayacaktır. 

Yoğun İngilizce kurslarına kayıtlı öğrencilerin devamlılığı en az %95 oranındaysa ve tüm ödevlerini tamamlamışsa, her 10 haftada bir, bir üst seviyeye geçeceği garanti edilir. Tüm bu şartları karşılar ve yine de üst seviyeye geçemezseniz, okul size ücretsiz olarak dört haftalık ek eğitim verir.

Kaplan’da eğitimizi tamamladıktan sonra, K+ Online eğitim platformuna ücretsiz erişiminiz devam edecektir. Böylelikle eve döndüğünüzde de İngilizcenizi geliştirmeye devam edebilirsiniz.

KAPLAN’ın Oxford okulu British Council tarafından akreditedir. Ayrıca İngiltere’deki en iyi dil okullarının katılabildiği English UK üyesidir. Tüm öğretmenlerin CELTA, DELTA ya da Trinity TESOL sertifikası bulunmaktadır.

Ayrıca KAPLAN International, öğrencilerine Üniversite Yerleştirme Hizmeti (UPS) sunmaktadır. Eğer amacınız dil eğitimi sonrasında İngiltere’de lisans veya master eğitimine başlamak ise KAPLAN’ın geniş üniversite ağından yararlanabilirsiniz.  Okumak istediğiniz bölüm, not ortalaması, eğer mater başvurusu ise iş deneyimi gibi kriterlerinize uygun en iyi üniversiteyi bulup, başvuru  ve üniversite kabul sürecinizi gerçekleştirebilirsiniz.  Tüm başvuru süreciniz KAPLAN’ın akademik kadrosu ile yürütülecektir. 

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

Kaplan, günlerinizi dolu dolu yaşamanız ve Oxford ve çevre şehirler ile ilgili en iyi şeyleri keşfetmeniz için eğlenceli ve çeşitli etkinlikler takvimi sunuyor. City of Dreaming Spiers (hayal kuleleri şehri) diye anılan Oxford deyince akla tabii ki Oxford Üniversitesi gelir. Üniversitenin binalarını ve güzel bahçelerini gezebilirsiniz. Harry Potter filmlerinin pek çok sahnesi bu şehirde çekilmiştir.  Kral 8. Henry tarafından 1546’da inşa ettirilen Christchurch’ü ziyaret edebilir, UNESCO Dünya mirası listesinde yer alan Blenheim Sarayı’nı gezebilirsiniz. Arkadaşlarınızla toplanıp ve nehirde tekne gezisine çıkabilirsiniz. Şehir bisiklet yolları ile çevrilidir. Bisikletiniz ile şehri keşfetmenizi öneririz. Akşamları tarihi publarda arkadaşlarınızla hoşça vakit geçirebilirsiniz. Okul hafta sonu gezileri de düzenlemektedir. Amsterdam, Paris, Edinburgh gibi pek çok şehre geziler düzenlenmektedir. 

Konaklama

Aile Yanı

İngiltere’de dil eğitimi alan öğrencilerin okulda öğrendiklerini günlük hayatta ana dili İngilizce olan kişiler ile pratik yaparak pekiştirebilmesi açısından aile yanı konaklama tercih edilen bir konaklama şeklidir. Ülkenin kültürünü ve yaşam şeklini gözlemleyebilmenin en iyi yollarından biridir. Aileler okula yaklaşık 20-45 dakika uzaklıktadır. Bisiklet veya otobüs kullanarak ailenize ulaşabilirsiniz. Konaklamalar genellikle tek kişilik odada yarım pansiyon olacak şekilde tercih edilir fakat dilerseniz yemek seçiminizi ek ücret ile tam pansiyona da çevirebilirsiniz. 16 yaş üstü tüm öğrenciler aile yanı konaklama hizmetinden yararlanabilirler. 

Öğrenci Rezidansları

Daha bağımsız bir konaklama tercih eden öğrenciler için okulların sunmuş olduğu konaklama seçeneklerinden biri de yurt konaklamasıdır. Geniş bir arkadaş çevresi edinmek, dünyanın pek çok yerinden gelen uluslararası öğrencilerle birlikte yaşamak isteyen öğrenciler için uygun bir seçenektir. Ortak mutfaklarda yemeğinizi hazırlarken diğer öğrencilerle sohbet edebilirsiniz. 

Student Castle Yurtdu 
Yurt, KAPLAN Oxford okuluna yürüyerek 35 dakika, bisikletle ise 15 dakika uzaklıktadır. Şehir merkezine yürüyerek 5 dakika uzaklıkta, sakin bir noktada yer alan yurttan çıkıp kısa bir sürede The Radcliffe Camera ve Christchurch College gibi ünlü simge yapıların bulunduğu şehir merkezine ulaşabilirsiniz.  Yurtta odalar tek kişilik ve özel banyoludur. Tesiste 24 saat güvenlik, spor salonu, oyun odaları, ortak kullanıma açık tam donanımlı mutfak ve çamaşırhane bulunmaktadır.  Yurda 18 yaş üstü öğrenciler kabul edilir. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI