KAPLAN MANCHESTER DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya ve İrlanda’da İngilizce eğitimi sunan onlarca şubesi bulunan KAPLAN aynı zamanda sınav hazırlık ve üniversite hazırlık programları konusunda da uzmandır. 80 yıldan beri eğitim sunan KAPLAN’da eğitim almış olan öğrencilerin %97,5’i arkadaşlarına bu okulu önermiştir. 

19. yüzyılda gerçekleşen sanayi devrimi ile gelişen ticaret kapasitesi ve nüfusu ile kuzeybatı İngiltere’nin merkez şehri haline gelen Manchester sanayi, eğitim, spor ve bilim gibi pek çok alanda öncü hale gelmiştir. Kozmopolit yapısı, dünyaca ünlü üniversiteleri, müzeleri ve sanat galerileri ile dil eğitimi almak isteyen öğrecilerin de tercih ettiği şehirlerden olmuştur. Londra’ya iki saat uzaklıkta, üniversiteleri nedeniyle öğrenci nüfusun yüksek olduğu bir kenttir. Manchester United ve  Manchester City  kulüplerine de ev sahipliği yapar. KAPLAN’ın Manchester okulu bu güzel,  güvenli, öğrenci şehrinin merkezinde yer alır. Şehir merkezinde otobüsler ücretsizdir ve okulun önünde bir otobüs durağı bulunur. Kaplan’ın İngiltere’deki en büyük okullarından olan Manchester merkezinde 11 sınıf bulunur. Okulda sınıf mevcudu ortalama 12 kişidir. 16 yaş üstü tüm öğrencilere açık olan okulda bulunan öğrencilerin yaş aralığı yoğunlukla 26-30 arasıdır. 

Ders seçeneklerini haftada 20 derslik standart program, 20 derslik standart programa ek olarak 7 ders self study (öğretmen kontrolünde) veya 28 ders + 7 ders self study şeklinde sunar. Yoğun İngilizce kurslarına kayıtlı öğrencilerin devamlılığı en az %95 oranındaysa ve tüm ödevlerini tamamlamışsa, her 10 haftada bir, bir üst seviyeye geçeceği garanti edilir. Tüm bu şartları karşılar ve yine de üst seviyeye geçemezseniz, okul size ücretsiz olarak dört haftalık ek eğitim verir.

Kaplan’da eğitimizi tamamladıktan sonra, K+ Online eğitim platformuna ücretsiz erişiminiz devam edecektir. Böylelikle eve döndüğünüzde de İngilizcenizi geliştirmeye devam edebilirsiniz.

KAPLAN’ın Manchester okulu British Council tarafından akreditedir. Ayrıca İngiltere’deki en iyi dil okullarının katılabildiği English UK üyesidir. Tüm öğretmenlerin CELTA, DELTA ya da Trinity TESOL sertifikası bulunmaktadır.

Ayrıca KAPLAN International, öğrencilerine Üniversite Yerleştirme Hizmeti (UPS) sunmaktadır. Eğer amacınız dil eğitimi sonrasında İngiltere’de lisans veya master eğitimine başlamak ise KAPLAN’ın geniş üniversite ağından yararlanabilirsiniz.  Okumak istediğiniz bölüm, not ortalaması, eğer mater basvurusu ise iş deneyimi gibi kriterlerinize uygun en iyi üniveresiteyi bulup, başvuru  ve üniversite kabul sürecinizi gerçekleştirebilirsiniz.  Tüm başvuru süreciniz KAPLAN’ın akademik kadrosu ile yürütülecektir. 

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

Kaplan Manchester eğitiminiz boyunca organize ettiği etkinlikler aracılığıyla şehri keşfetmenize ve yeni arkadaşlıklar kurmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış özel bir sosyal programa sahiptir. Manchester Katedrali, futbol severlerin mutlaka uğraması gereken rotalar arasında bulunan Dünyanın en büyük futbol müzesi National Football Museum, Manchester United maçlarının oynandığı 76.000 kişilik Old Trafford Stadyumu, Manchester Town Hall, Royal Exchange Tiyatrosu  şehirde gezebileceğiniz yerlerden birkaçıdır. Liverpool, York ve Chester gibi yakın şehirlere yapılan hafta sonu gezilerine katılın. 

Konaklama

Aile Yanı

Aile yanında konaklama anadili İngilizce olan kişilerle İngilizce iletişim kurmanın mükemmel bir yoludur. Ev yaşamının tüm konforunu ve kültürel deneyimin tadını çıkarırken, İngilizce konuşma konusunda özgüvenini geliştirmek isteyen öğrenciler için idealdir. Ülkenin kültürünü ve yaşam şeklini gözlemleyebilmenin en iyi yollarından biridir. Kaplan Manchester’da aileler okula toplu taşıma ile yaklaşık 35-45 dakika uzaklıktadır. Konaklamalar tek kişilik odada yarım pansiyon şeklindedir. Dileyen öğrenciler tam pansiyon konaklama seçeneği de mevcuttur. 

Öğrenci Rezidansları

Daha bağımsız bir konaklama tercih eden öğrenciler için okulların sunmuş olduğu konaklama seçeneklerinden biri de yurt konaklamasıdır. Geniş bir arkadaş çevresi edinmek, dünyanın pek çok yerinden gelen uluslararası öğrencilerle birlikte yaşamak isteyen öğrenciler için uygun bir seçenektir. Ortak mutfaklarda yemeğinizi hazırlarken diğer öğrencilerle sohbet edebilirsiniz. 

Sir Charles Grove Hall Yurdu
Şehrin üniversite bölgesinde yer alan yurt, KAPLAN Manchester dil okuluna ve şehir merkezine yürüyerek 22 dakika, bisikletle ise 7 dakika uzaklıktadır. Yurtta odalar studio daire şeklindedir. Tek kişilik, özel banyolu ve mutfak odanın içerisindedir. Yurda 18 yaş üstü öğrenciler kabul edilir. 

Piccadilly Point Yurdu
Şehrin en hareketli bölgelerinden biri olan Mayfields’de yer alan Yurt, KAPLAN Manchester dil okuluna ve şehir merkezine yürüyerek 10 dakika, bisikletle ise 4 dakika uzaklıktadır. Yurtta odalar tek kişilik, özel banyoludur.  Öğrenciler yemeklerini tam donanımlı mutfaklarda kendileri hazırlayabilirler. Yurda 18 yaş üstü öğrenciler kabul edilir. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI