KAPLAN LIVERPOOL DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya ve İrlanda’da İngilizce eğitimi sunan onlarca şubesi bulunan KAPLAN aynı zamanda sınav hazırlık ve üniversite hazırlık programları konusunda da uzmandır. 80 yıldan beri eğitim sunan KAPLAN’da eğitim almış olan öğrencilerin %97,5’i arkadaşlarına bu okulu önermiştir. 

İngiltere’deki en uygun fiyatlı şehirlerden biridir. Düşük yaşam maliyeti ve zengin Denizcilik tarihi açısından bilinen şehir İngiltere’nin kuzeybatısında yer alır ve Londra’ya tren ile 2 saat uzaklıktadır. Manchester ise sadece 50 dakika uzaklıktadır. Dünyaca ünlü The Beatles grubuna, Liverpool ve Everton Futbol Kulüpleri’ne ev sahipliği yapan bir liman şehridir. Kaplan’ın Liverpool okulu şehrin merkezinde,Royal Liver Bina’sına ve Beatles’ın ilk kez konser verdiği Cavern Club’a kısa bir mesafede yer alır. Kaplan’ın bu merkezinde 13 sınıf bulunur. İki kata sahip okulda katların biri sadece 30 yaş üstü öğrencilere ayrılmıştır.  16 yaş üstü tüm öğrencilere açık olan okulda sınıf mevcudu ortalama 11-15 kişidir. 

Ders seçeneklerini haftada 20 derslik standart program, 20 derslik standart programa ek olarak 7 ders self study (öğretmen kontrolünde) veya 28 ders + 7 ders self study şeklinde sunar. Yoğun İngilizce kurslarına kayıtlı öğrencilerin devamlılığı en az %95 oranındaysa ve tüm ödevlerini tamamlamışsa, her 10 haftada bir, bir üst seviyeye geçeceği garanti edilir. Tüm bu şartları karşılar ve yine de üst seviyeye geçemezseniz, okul size ücretsiz olarak dört haftalık ek eğitim verir. Kaplan’da eğitimizi tamamladıktan sonra, K+ Online eğitim platformuna ücretsiz erişiminiz devam edecektir. Böylelikle eve döndüğünüzde de İngilizcenizi geliştirmeye devam edebilirsiniz. 30+ yetişkin kurslarında diğer kariyer odaklı öğrencilerle özelleştirilmiş İngilizce dersleri alırsınız. 30+ öğrencileri için ayrılmış çalışma alanlarında Genel İngilizce veya IELTS Hazırlık dersleri alabilirsiniz. İngiltere’deki farklı profesyonel ve iş ortamlarını tanımanızı sağlayacak misafir konuşmacıların sunumlarına katılabilirsiniz. 30+ öğrencilere özel hazırlanan pub geceleri, sanat galerisi ve müze ziyaretlerini içeren sosyal programlarla sosyalleşebilirsiniz. İş İngilizcesi ve IELTS Hazırlık programları da bulunan okul aynı zamanda resmi Trinity Exam merkezidir. 

KAPLAN’ın Liverpool okulu British Council tarafından akreditedir. Ayrıca İngiltere’deki en iyi dil okullarının katılabildiği English UK üyesidir. Tüm öğretmenlerin CELTA, DELTA ya da Trinity TESOL sertifikası bulunmaktadır.

Ayrıca KAPLAN International, öğrencilerine Üniversite Yerleştirme Hizmeti (UPS) sunmaktadır. Eğer amacınız dil eğitimi sonrasında İngiltere’de lisans veya master eğitimine başlamak ise KAPLAN’ın geniş üniversite ağından yararlanabilirsiniz.  Okumak istediğiniz bölüm, not ortalaması, eğer master başvurusu ise iş deneyimi gibi kriterlerinize uygun en iyi üniversiteyi bulup, başvuru  ve üniversite kabul sürecinizi gerçekleştirebilirsiniz.  Tüm başvuru süreciniz KAPLAN’ın akademik kadrosu ile yürütülecektir. Liverpool’da 4 üniversite bulunur. 

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

Kaplan Manchester eğitiminiz boyunca organize ettiği etkinlikler aracılığıyla şehri keşfetmenize ve yeni arkadaşlıklar kurmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış özel bir sosyal programa sahiptir. Liverpool Futbol Kulübüne ev sahipliği yapan Anfield stadyumu, Titanik’ten kalma kalıntıları görebileceğiniz Maritime Merseyside Müzesi, Anglikan Katedrali, Beatles’ın ilk kez sahne aldığı Cavern Club, The Royal Liver Building, The Three Graces, The Albert Dock şehirde gezebileceğiniz yerlerden birkaçıdır. Manchester, York ve Chester gibi yakın şehirlere yapılan hafta sonu gezilerine katılın. 

Konaklama

Aile Yanı
Aile yanında konaklama anadili İngilizce olan kişilerle İngilizce iletişim kurmanın mükemmel bir yoludur. Ev yaşamının tüm konforunu ve kültürel deneyimin tadını çıkarırken, İngilizce konuşma konusunda özgüvenini geliştirmek isteyen öğrenciler için idealdir. Ülkenin kültürünü ve yaşam şeklini gözlemleyebilmenin en iyi yollarından biridir. Kaplan Liverpool’da aileler okula toplu taşıma ile yaklaşık 45 dakika uzaklıktadır. Konaklamalar tek kişilik odada yarım pansiyon şeklindedir. Dileyen öğrenciler tam pansiyon konaklama seçeneği de mevcuttur.

Öğrenci Rezidansları
Daha bağımsız bir konaklama tercih eden öğrenciler için okulların sunmuş olduğu konaklama seçeneklerinden biri de yurt konaklamasıdır. Geniş bir arkadaş çevresi edinmek, dünyanın pek çok yerinden gelen uluslararası öğrencilerle birlikte yaşamak isteyen öğrenciler için uygun bir seçenektir. Ortak mutfaklarda yemeğinizi hazırlarken diğer öğrencilerle sohbet edebilirsiniz. 

Vita Liverpool Yurdu
Şehir merkezinde yer alan yurt, Kaplan Liverpool dil okuluna yürüyerek 7 dakika uzaklıktadır. Yurtta odalar tek kişilik, özel banyoludur.  Öğrenciler yemeklerini tam donanımlı mutfaklarda kendileri hazırlayabilirler. Yurda 18 yaş üstü öğrenciler kabul edilir. Yurtta 24 saat güvenlik bulunur. Beraber seyahat eden öğrenciler için çift kişilik oda seçeneği bulunmaktadır ve oldukça ekonomik bir seçenek olmaktadır. 

Atlantic Point Yurdu
Yurt, Kaplan Liverpool dil okuluna yürüyerek 10 dakika uzaklıktadır. Yurtta odalar tek kişilik, özel banyoludur.  Öğrenciler yemeklerini tam donanımlı mutfaklarda kendileri hazırlayabilirler. Yurda 18 yaş üstü öğrenciler kabul edilir. Yurtta 24 saat güvenlik bulunur. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI