KAPLAN CAMBRIDGE DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya ve İrlanda’da İngilizce eğitimi sunan onlarca şubesi bulunan KAPLAN aynı zamanda sınav hazırlık ve üniversite hazırlık programları konusunda da uzmandır. 80 yıldan beri eğitim sunan KAPLAN’da eğitim almış olan öğrencilerin %97,5’i arkadaşlarına bu okulu önermiştir. 

KAPLAN’ın Cambridge okulu bu güzel tarihi öğrenci şehrinin sakin ve huzurlu Newnham semtinde yer alır. Londra tren ile sadece 1 saat uzaklıktadır. Mükemmel ulaşım bağlantılarıyla Cambridge, İngiltere’nin diğer şehirlerini keşfetmek için ideal bir noktada bulunmaktadır. Şehre en yakın havaalanı Stansted’dir, Türkiye’den de direkt uçuşlar bulunmaktadır. 

Edward döneminden kalma tarihi bir binada eğitim veren okul şehir merkezine bisiklet ile 10 dakika uzaklıktadır. Okulun kendine ait güzel bir bahçesi bulunur. 8
 sınıflı okulda sınıf mevcudu ortalama 11 kişidir. 16 yaş üstü tüm öğrencilere açık olan okulda bulunan öğrencilerin yaş aralığı yoğunlukla 22-25 arasıdır. 

Ders seçeneklerini haftada 20 derslik standart program, 20 derslik standart programa ek olarak 7 ders self study (öğretmen kontrolünde) veya 28 ders + 7 ders self study şeklinde sunar. Yoğun İngilizce kurslarına kayıtlı öğrencilerin devamlılığı en az %95 oranındaysa ve tüm ödevlerini tamamlamışsa, her 10 haftada bir, bir üst seviyeye geçeceği garanti edilir. Tüm bu şartları karşılar ve yine de üst seviyeye geçemezseniz, okul size ücretsiz olarak dört haftalık ek eğitim verir.

Kaplan’da eğitimizi tamamladıktan sonra, K+ Online eğitim platformuna ücretsiz erişiminiz devam edecektir. Böylelikle eve döndüğünüzde de İngilizcenizi geliştirmeye devam edebilirsiniz.

KAPLAN’ın Cambridge okulu British Council tarafından akreditedir. Ayrıca İngiltere’deki en iyi dil okullarının katılabildiği English UK üyesidir. Tüm öğretmenlerin CELTA, DELTA ya da Trinity TESOL sertifikası bulunmaktadır.

Ayrıca KAPLAN International, öğrencilerine Üniversite Yerleştirme Hizmeti (UPS) sunmaktadır. Eğer amacınız dil eğitimi sonrasında İngiltere’de lisans veya master eğitimine başlamak ise KAPLAN’ın geniş üniversite ağından yararlanabilirsiniz.  Okumak istediğiniz bölüm, not ortalaması, eğer mater basvurusu ise iş deneyimi gibi kriterlerinize uygun en iyi üniveresiteyi bulup, başvuru  ve üniversite kabul sürecinizi gerçekleştirebilirsiniz.  Tüm başvuru süreciniz KAPLAN’ın akademik kadrosu ile yürütülecektir. 

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

Kaplan, günlerinizi dolu dolu yaşamanız ve Cambridge ile ilgili en iyi şeyleri keşfetmeniz için eğlenceli ve çeşitli etkinlikler takvimi sunuyor. Cam Nehri’nde punting yapabilir, ünlü botanik bahçelerini gezebilir, Fitzwilliam Müzesi, Kings College gibi daha pek çok dünyaca ünlü yeri ziyaret edebilirsiniz.

Konaklama

Aile Yanı

İngiltere’de dil eğitimi alan öğrencilerin öğrendiklerini günlük hayatta ana dili İngilizce olan kişilerle pratik yaparak pekiştirebilmesi açısından aile yanı konaklama daha çok tercih edilir.Ailelerden genellikle yarım pansiyon şeklinde konaklama talep edilir. Öğrenciler sabah kahvaltısını ve akşam yemeğini aile ile birlikte yer. Aileler okul tarafından düzenli olarak denetlenir. KAPLAN Cambridge okulunun sunduğu aile yanı konaklamalar okula bisiklet ile yaklaşık 30 dakika uzaklıktadır. Bisiklet veya otobüs kullanarak ailenize ulaşabilirsiniz. Konaklamalar genellikle tek kişilik odada yarım pansiyon olacak şekilde tercih edilir fakat dilerseniz yemek seçiminizi ek ücret ile tam pansiyona da çevirebilirsiniz. 16 yaş üstü tüm öğrenciler aile yanı konaklama hizmetinden yararlanabilirler. 

Öğrenci Rezidansları

Daha bağımsız bir konaklama tercih eden öğrenciler için okulların sunmuş olduğu konaklama seçeneklerinden biri de yurt konaklamasıdır. Geniş bir arkadaş çevresi edinmek, dünyanın pek çok yerinden gelen uluslararası öğrencilerle birlikte yaşamak isteyen öğrenciler için uygun bir seçenektir. Ortak mutfaklarda yemeğinizi hazırlarken diğer öğrencilerle sohbet edebilirsiniz.

Study Inn Yurdu
Yurt, KAPLAN Cambridge dil okuluna yürüyerek 30 dakika, bisikletle ise 10 dakika uzaklıktadır. Şehir merkezine bisiklet ile  5 dakika uzaklıktadır. Yurtta odalar tek kişilik ve özel banyoludur. Yurtta 24 saat güvenlik, spor salonu, oyun odaları, ortak kullanıma açık tam donanımlı mutfak, çamaşırhane ve güzel bir bahçe bulunmaktadır.  Yurda 18 yaş üstü öğrenciler kabul edilir. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI